IVT (IOT VİTO Mühendislik İnşaat Ve Taahhüt A.Ş.)

Enerji, Gaz Sanayi, Petrol ve Ürünleri, Mühendislik Hizmetleri, Danışmanlık

Genel Bilgiler


IVT (IOT VİTO Mühendislik İnşaat ve Taahhüt A.Ş.)  
 
Vito Enerji ve Yatırım A.Ş. (www.vito.com.tr) dünyanın en büyük tank çiftliği müteahhit ve işletmecilerinden IOT Infrastructure & Energy Services Ltd. (www.iotinfraenergy.com) şirketi ile beraber Petrol & Gaz projelerine hizmet vermek üzere IOT Vito Mühendislik İnşaat ve Taahhüt A.Ş. (IVT)  adında ortak bir şirket kurdu. Şirketin merkezi İstanbul’da olup bölge ülkelerdeki projelere de hizmet vermek üzere çalışma yapacaktır. Yeni şirket, petrol ürünleri depolama ve proses üniteleri gibi rafinerilerdeki projelere odaklanacaktır.
 
Indian Oil Corporation ve Marquard & Bahls Grubu tarafından kurulmuş olan  IOT Infrastructure & Energy Services Ltd şirketi upstream petrol & gaz projeleri, EPC, terminaller ve yenilenebilir enerji konusunda faaliyet göstermektedir. 
 
Dünyanın en büyük 18. Büyük petrol şirketi olan Indian Oil Corporation, Fortune Global 500’ün 2014 raporuna göre $ 81.3 milyar ciro ile 96. sırada yer almaktadır. Hindistan’da bulunan 20 rafineriden 10’una sahip olan grup ayrıca  boru hatlarının da %71’ini işletmektedir.
 
Marquard & Bahls Grubu ise dünyadaki en büyük petrol ve kimyasal depolama sağlayıcılarından biridir. 23 ülkede toplam kapasitesi 19.2 milyon m3 olan 75 terminale sahiptir ve bu terminalleri işletmektedir. Grubu 17 milyar Euro’luk cirosu ile Almanya’nın en büyük 11. aile şirketidir.
 
Vito, 2000 yılında kurulmuş olup uluslararası iş ortakları ile birlikte enerji üretimi ve gaz & petrol sektörlerinde projelere finansman sağlanması, proje geliştirilmesi, uygulaması, satış sonrası bakım ve servis hizmetleri sağlanması konularında faaliyet göstermektedir. 2014 yılı itibari ile gerçekleştirilen projelerin toplam değeri 4 milyar Amerikan Dolarını aşmıştır.
 
 
IVT yakın zamanda IOT Infrastructure & Energy Services Ltd şirketi ile beraber Socar tarafından Aliağa’da kurulacak olan STAR Rafinerisi tank çiftliği kapsamı için ana yüklenici Tecnicas Reunidas – Saipem – GS E&C – Itochu konsorsiyumu ile anahtar teslim sözleşme imzaladı. Bu sözleşme kapsamında toplam kapasitesi 1.2 milyon m3 olan toplamda 50’den fazla silindirik ve küresel tank anahtar teslim (EPC) olarak teslim edilecek.

Devamını Oku Gizle


ÇALIŞMA SAATLERİ

Hafta içi 09.00 - 18.00

KURULUŞ YILI

2014

IVT (IOT VİTO Mühendislik İnşaat Ve Taahhüt A.Ş.) İş İlanları

Firmaya ait ilan şuan için yok Ancak yeni ilan çıktığında ilk sen haberdar olmak istiyorsan firmayı takip etmen yeterli.