Japan Tobacco International

Hızlı Tüketim Malları

Genel Bilgiler

Japan Tobacco International – Türkiye

Biz dünya genelinde, 120'den fazla ülkede, 100 farklı milletten, 40.000 mutlu çalışanı olan ve çeşitliliğinden ilham alan bir şirketiz. Gücümüzü en değerli varlığımız olan ve şirket değerlerimizi yaşatan çalışanlarımızdan alıyoruz. Hedefimiz dünyanın en başarılı ve en sorumlu tütün şirketi olmak.
Değerlerimiz, bu hedefe ulaşmada bize rehberlik ediyor:
Girişimciyiz : İşleri farklı yapma cesaretine sahibiz
Açığız : Yaptığımız her iste açıklık ve şeffaflık esastır
İddialıyız : Kendimizi sürekli geliştirmek için çaba sarfederiz
Çalışanlarımıza sunduğumuz fırsatlar sayesinde sektöründe bir ilke imza atarak “Investors in People” (İnsana Yatırım Yapan Şirket) ünvanını aldık.
Yıllardır, hem global anlamda hem de Türkiye’de, bağımsız araştırma kuruluşları tarafından verilen “Top Employer” (En İyi İşveren) ödülünü alıyoruz. JTI Türkiye olarak, bu yıl dördüncü kez bu ödülü almanın gururunu yaşıyoruz.
İzmir Torbalı fabrikamız, JTI’ın global 25 fabrikası arasındaki lider beş üretim üssünden biri. 1994 yılında Türkiye’den tütün ürünleri ihraç eden ilk özel şirket olan fabrika, aynı zamanda JTI’ın “ihracat üssü” olarak da konumlanıyor. Dünya çapında 35 ülkeye 14 farklı markanın ihracatının yapıldığı Torbalı fabrikamız ile,  her yıl sektöründe lider ihracatçılar arasında yer alıyoruz. 2007 yılında  Gallaher’in satın alınmasıyla daha da güçlenen şirketimiz, bugün sektörünün ikinci büyük şirketi durumunda. Şirketimiz ayrıca hem iç pazar hem de ihracat operasyonları bazında, yıllardır “Türkiye’nin En Büyük 100 Şirketi” arasında yer alıyor.  
2010 yılında 13 milyon ABD Doları yatırımla İzmir’de kurulan Global Eğitim Merkezimiz; bünyesindeki toplam 13 eğitmen ve yönetim ekibiyle yılda 11 bin saat eğitim vererek, JTI Türkiye’nin bölgedeki lider üretim merkezi konumuna, JTI’ın “eğitim üssü” olma işlevini de eklemiş durumda.
İnsan Kaynakları uygulamalarımızla daima daha iyiye
Sürekli değişen bir sektörde çalışıyoruz ve sektörün en hızlı büyüyen şirketiyiz. JTI’ı hayal ettiğimiz en iyi noktaya taşımak için geleceği çok iyi planlamamız gerektiğini biliyoruz. Bu yolda değişime hızlı adapte olan, başarıya odaklı ve yetenekli çalışanlara sahip olduğumuz için şanslıyız.
Uluslararası ölçekte çalışan bir şirket olarak, çalışanlarımızın gelişimine destek olmak adına, onlara dünyanın farklı yerlerinde çeşitli kariyer olanakları sunuyoruz. Bugün, birçok çalışma arkadaşımız, genel merkezimizin bulunduğu Cenevre ve diğer JTI lokasyonlarında üst düzey yönetici pozisyonlarında görev alıyor.  Global JTI’ın “yetenek havuzu” olarak anılmak bizlere büyük mutluluk veriyor.  
Ekip ruhu şirket kültürümüzün kalbinde yer alıyor. Bugüne kadar karşılaştığımız tüm zorlukların üstesinden, bu sayede geldik. En zor dönemlerde dahi yolumuzda, aynı amaç uğruna tek yürek olarak ilerledik. Birlikte başarmak ve başarıyı birlikte kutlamak bizim geleneğimiz.
Felsefemiz, daima insana yatırım yapmak ve çalışanlarımızın potansiyellerini keşfederek, kariyer yolculuklarında onları desteklemek. Geçtiğimiz yıl yönetici pozisyonlarının %80’inini kendi çalışanlarımızla doldurduk. Bu da seçimlerimizin ne kadar doğru olduğunun en büyük göstergesi. Bunun için şirket kültürümüze en uygun kişileri bünyemize katmak bizim için çok önemli. JTI’da çalışanlarımıza hayatlarına dair gerçek anlamda fark yaratma şansı veriyoruz. Böylece, kendilerine mutlu olacakları, gurur duyacakları bir kariyer yolu çizmiş oluyorlar. Bir işi ileriye taşımak için en temel ihtiyacımızın öncelikle mutlu çalışanlar yaratmak olduğunun daima farkındayız.  
Çeşitlilik bizim en büyük zenginliğimiz. Yer aldığımız sayısız global ölçekli proje sayesinde, farklı milliyetlerden çalışanlarımızla her an iletişim halindeyiz. Bu durum şirketimizi ileriye taşırken bir yandan da kişisel gelişimimize büyük katkı sağlıyor; her birimize farklı bakış açıları kazandırıyor.
Bu zenginliğin içinde yer alma fırsatını siz de JTI Türkiye’de bulabilirsiniz.
 
www.jti.com

Devamını Oku Gizle


ÇALIŞMA SAATLERİ

Hafta içi 08.00 - 17.30

ÇALIŞAN SAYISI

Beyaz Yaka 2000 - 2999

Mavi Yaka 250 - 349

KURULUŞ YILI

1999

WEB SİTESİ