Mercedes-Benz Türk A.Ş.

Otomotiv

Sosyal ve Yan Haklar

Çalışma Saatleri

 

Kuruluş Yılı

1967

Çalışan Sayısı

6800+

Web Site

mercedes-benz

Adres

Genel Müdürlük & Pazarlama Merkezi: Akçaburgaz Mahallesi, Süleyman Şah Caddesi, No: 2, 34522 Esenyurt/İstanbul

İstanbul Hoşdere Otobüs Fabrikası: Orhan Gazi Mahallesi, Mercedes Bulvarı, No: 17/1, 34538 Esenyurt/İstanbul

Aksaray Kamyon Fabrikası: Aratol Bahçeli Mahallesi, 68100 Kazıcıktolu Köyü/Aksaray

Hakkımızda

Türkiye'de otomotiv sanayinin temellerinin atıldığı 1960'lı yıllarda başladı hikayemiz. Tutkulu bir ekibin çalışmaları sonucunda, Daimler-Benz AG'nin %36 ortaklığı ile Otomarsan ünvanıyla 1967 yılında küresel bir deneyimi Türkiye'ye taşıdık. İstanbul Otobüs ve Aksaray Kamyon Fabrikalarımız ile bu deneyimi Türkiye'den dünyaya ihraç edilen bir başarı öyküsüne dönüştürdük. Bugün yaklaşık 1.2 Milyar Euro'ya ulaşan yatırım hacmiyle Türkiye'nin en büyük yabancı sermaye yatırımlarından biri olarak 7.000'e yakın çalışanımızla tutkulu hikayemiz devam ediyor.

Mercedes-Benz bünyesinde yer alan otomobil, hafif ticari araçlarla tüketicilerimizin hem bireysel hem ticari ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Aynı zamanda İstanbul Hoşdere Fabrikası'nda şehirlerarası ve belediye tipi otobüsler, Aksaray Fabrikası'nda ise hafif, orta ve ağır sınıf kamyon ve çekiciler üreterek her alanda hizmet veriyoruz. Tüm dünyaya mühendislik ihraç ettiğimiz Aksaray ve Hoşdere AR-GE Merkezlerimiz ve 60'dan fazla ülkeye IT çözümleri sunduğumuz Küresel IT Çözümleri Merkezimiz ile Daimler AG'nin geliştirme ve üretim ağının önemli parçalarını oluşturuyoruz.

Çalışma Ortamımız

Şirketin kampüs ortamında kendimizi geliştirme ve her gün yeni şeyler öğrenme fırsatı buluyoruz.

Sosyal odalarımızda güne kısa bir ara verip soluklanıyor, iş çıkışında da yorgunluğumuzu spor salonlarımızda farklı aktivitelerle atıyoruz.

İş ve özel hayat dengesini esnek çalışma saatleri ve home office olanaklarıyla kendimiz ayarlıyoruz. En önemlisi de işimizi hep tutkuyla, saygıyla, dürüstlük ve disiplinle yapıyoruz.

Çalışan Görüşleri

Mercedes-Benz'den Haberler