Total Oil Türkiye A.Ş.

Enerji, Petrol ve Ürünleri

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

1992

Çalışan Sayısı

-

Web Site

www.demirorenpetrol.com.tr

Adres

-

Hakkımızda

TOTAL OIL TÜRKİYE

1992 yılından beri uluslararası enerji şirketi Total S.A.’nın bünyesinde Türkiye’de faaliyet gösteren Total Oil Türkiye, Nisan 2016 tarihinde devir alım süreci tamamlanarak Demirören Holding kuruluşu olmuştur.
Total Oil Türkiye, 450’yi aşan istasyon dağıtım ağı, akaryakıtta %5, 7’lik pazar payı ile Türkiye’nin 5. büyük akaryakıt şirketidir.
 
Total Oil Türkiye, Aliağa, Gebze ve Samsun akaryakıt, Yarımca, Ankara, Aliağa’da LPG olmak üzere toplam 300.000 m3 kapasiteli modern akaryakıt ve LPG depolama tesisleri ile dünya standartlarında depolama ve dağıtım hizmeti vermektedir.
 
Türkiye dizel araç pazarının gelişmesinin önünü açan Eurodiesel gibi birçok ilkin öncüsü olan Total Oil Türkiye, üstün nitelikli katkılarla zenginleştirilen Excellium akaryakıt serilesi ile tüketicilere kaliteyi ve üstün performansı bir arada sunmaktadır.
 
SÜRDÜRÜLEBİLİR GELİŞİM
 
Total ‘in azami önem verdiği Sürdürülebilir Gelişim çalışmalarını 2 ana başlıkta toplayabiliriz:
Toplumsal Dayanışma
Kültürel Mirasa Saygı

1 - Toplumsal Dayanışma Projeleri:
 
Total Eğitime Destek Projesi
 
2007-2008 eğitim öğretim yılında hayata geçen “Total Eğitime Destek” Projesi kapsamında Total , tesislerinin bulunduğu illerden başlayarak , ilköğretim okullarının öncelikli ihtiyaçlarını ( bilgisayar laboratuarları, kütüphane, yemekhane, oyun parkı , ana sınıfı) karşılamakta ve  yenileme ( okul binasının boyanması, tuvaletlerin ve sınıfların yenilenmesi vs)  çalışmaları yapmaktadır .  Bugüne kadar Sakarya, Adana, Kahramanmaraş, Antalya, Samsun, Gaziantep, İzmir, İzmit  ve Ankara olmak üzere  toplam 9 şehirde okul yenilemelerinde bulundu. Ulaştığımız toplam öğrenci sayısı : 2500’dür.
 
Fen & Teknoloji Sınıfı Projesi
 
Total, Eğitime Destek Projesi kapsamında TOÇEV ile ortak projeler yürütmektedir. 2013 yılından itibaren  inovasyona verdiğimiz öneme paralel olarak Bolu, Sakarya , Kocaeli, Düzce, Bursa , Kastamonu, Bilecik, Edirne , Tekirdağ ve Kırklareli olmak üzere açılan toplam 10 Fen & Teknoloji sınıfları ile yaklaşık 4400 öğrenci çeşitli bilimsel deneyler yapmak sureti ile faydalanacaktır.
 
Total Gönüllü Takımı
 
Sürdürülebilir Gelişim konusunda sadece maddi destek sağlamakla kalmayan Total Oil Türkiye, aynı zamanda bu konuya tüm çalışanlarıyla manevi destek veriyor. 2007 yılından bu yana faaliyet gösteren Total Gönüllü Takımı, Total Oil Türkiye için Sürdürülebilir Gelişim projeleri tasarlayan, yöneten ve uygulayan gönüllü Total çalışanlarından oluşan bir grup. Öncelliğin projelere mümkün olduğunca çok çalışanı dahil etmek olduğu yapıda, her aşamada tüm çalışanların desteği alınıyor. Gerçekleştirilmesi planlanan projeler için ayrı ekipler kurulurken her ekip için bir sorumlu belirleniyor. Yıllık aksiyon planı doğrultusunda çalışan ekipler ayda bir toplanıyor.
 
2 - Kültürel Mirasa Saygı Projesi:
 
Smyrna Antik Kent Kazı Sponsorluğu Projesi
 
TOTAL, faaliyet gösterdiği ülkelerin kültürel yaşamının bir parçası haline geliyor. Bu nedenle TOTAL, 2008 yılından itibaren İzmir’de yürütülen Smyrna Antik Kenti arkeolojik kazı çalışmalarını desteklemektedir. TOTAL, bu ortaklık ile arkeologların, İzmir’in şehir merkezinde bulunan bu eşsiz antik bölgedeki çalışmalarını desteklemenin yanı sıra ülkenin üçüncü büyük kentinin kültürel mirasının da önemini vurgulamayı amaçlamaktadır.