warning
İlan yayından kaldırılmıştır
İstanbul(Avr.)(Eyüp)

İş Yerinde

İş Yerinde

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Tecrübe

Tecrübeli / Tecrübesiz

Departman

Teknik

Teknik

Başvuru Sayısı

790 başvuru

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Tecrübe

Tecrübeli / Tecrübesiz

Başvuru Sayısı

790 başvuru

Departman

Teknik

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Istanbul Grand Airport

İGA Havalimanı İşletmesi İstanbul Yeni Havalimanı’nın yatırımını gerçekleştirmek ve 25 yıl boyunca işletmesini yapmak üzere 7 Ekim 2013 tarihinde kuruldu.

İstanbul Havalimanı, şehir merkezinden 35 kilometre mesafededir. İnşaat, dört fazda tamamlanacak şekilde planlanmıştır. Birinci faz kapsamında, 2 pist ve 90 milyon yolcu kapasiteli terminal binası hizmet vermektedir. Tüm fazları tamamlandığında İstanbul Havalimanı, yıllık 200 milyon yolcu kapasitesiyle 300’den fazla destinasyona uçuş imkanı sunacak.

İGA’nın ana hedefi; İstanbul Yeni Havalimanı’nı dünyanın en önemli havacılık merkezlerinden biri haline getirmektir.

POZİSYONUN ORGANİZASYON İÇERİSİNDEKİ AMACI

İGA Havalimanı İşletme Hava Tarafı Elektrik Elektronik Sistemleri Direktörlüğü & AGL Müdürülüğü bünyesinde, AGL (Airfield Ground Lighting) ve FOD (Foreign Object Damage) Tespit sistemlerine arızalı komponentlerin bakımlarının ve tamir işlemlerinin yapılarak geri kazandırılması mümkün olan her şeyin sisteme geri kazandırılması ve artık işgörmez tespiti yapılan hasarlı parçaların geri dönüşüme sokularak katma değer oluşturması ve sistemin sürekliliğinin sağlanması.

TEMEL SORUMLULUKLAR

·      Arıza kayıtları sebebiyle değişimi yapılarak sahadan atölyeye getirilen ekipmanlar Atölye Giriş Tutanağı ile uygunluğunu kontrol edilmesi.

·      Arızalı armatürlerin fiziksel ve enerji testleri yapar. Enerji testinden geçen armatürler haberleşme testi yapılmak üzere ayrılması işleri.

·      Haberleşme testlerinden geçen armatürlerin mekanik arızaları gidererek sızdırmazlık ve fotometrik testleri için AGL Laboratuvarına gönderilmesi işleri.

·      Yöneticisinin görevlendirmesiyle kurumsal ve mesleki gelişime katkıda bulunacak araştırma, yenilik ve proje çalışmalarında yer alır.

·      Görev alanı içinde yapılması planlanan proje veya çalışmalar için ilgili teknik dokümanları hazırlar ve çalışmalardan sorumlu personellere bilgi ve belge desteği sağlamak.

·      Görevin kapsamına giren bütün fonksiyonlar ile ilgili sistemlerin düzenli olarak yürütülmesine, yeni sistemlerin tasarlanmasına ve mevcut sistemlerin geliştirilmesine katkı sağlar.

·      Görev ve sorumlulukları ile ilgili olarak gerekli bilgileri, raporları, gelişmeleri ve ortaya çıkan sorunları değerlendirir, departman yöneticileri bilgilendirilir ve belirlenen aksiyonlar gerçekleştirir.

·      Görev alanındaki konular ile ilgili, kendisi ve birlikte çalıştığı iş paydaşlarının yetkinliklerini ve bilgi birikimini sürekli geliştirir.

·      Üst yönetim tarafından verilen görevler yerine getirilir.

·      Görev alanında iş güvenliği ve sağlığı, çevre koruma ve yasal mevzuatlara uygun çalışılır.

·      Departman yöneticisi tarafından belirlenmiş KPI hedeflerine ulaşılması için gerekli faaliyetler yapılır, belirli periyotlarda departman yöneticisine raporlaması yapma işleri.

Aday Kriterleri

Ön Lisans(Mezun), Üniversite(Mezun)
Yapıldı

Atölye Yetkilisi pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Atölye Yetkilisi Atölye Yetkilisi Maaşları Atölye Yetkilisi Nasıl Olunur? Atölye Yetkilisi Nedir? Atölye Yetkilisi İş İlanları
Hakkımızda

İGA Havalimanı İşletmesi İstanbul Yeni Havalimanı’nın yatırımını gerçekleştirmek ve 25 yıl boyunca işletmesini yapmak üzere 7 Ekim 2013 tarihinde kuru

Şirket Sayfasına Git
Şirketin Aydınlatma Metni

AYDINLATMA METNİ1. Girişİşbu aydınlatma metni; İGA Havalimanı İşletmesi Anonim Şirketi (“Şirket”) ol

Detaylı Bilgi
Yan Haklar

Özel Sağlık Sigortası, Servis, Yemekhane.

Atölye Yetkilisi pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Atölye Yetkilisi Atölye Yetkilisi Maaşları Atölye Yetkilisi Nasıl Olunur? Atölye Yetkilisi Nedir? Atölye Yetkilisi İş İlanları