GENEL NİTELİKLER

·       Üniversitelerin İşletme, Finans, Ekonomi, Muhasebe gibi ilgili bölümlerinden mezun olmak.

·       Hizmet ve bilişim sektörlerinde maliyetlendirme, bütçeleme ve finansal modelleme yapabilme yeteneklerine sahip olmak.

·       Güçlü analitik ve problem çözme yetenekleri ile beraber detaylı analiz yapabilme ve yorumlama yetkinliklerine sahip olmak.

·       Finansal modelleme ve iş hayatının dinamiklerini anlayabilme ve bunlar ile uyumlu iş planları yapabilme yetkinliklerine sahip olmak.

·       Türkiye’de faliyet gösteren Bağımsız Denetim firmalarında geçmişte tecrübe sahibi olmak ve/veya SMM belgesi sahibi olmak zorunlu olmamakla beraber tercih sebebi olabilir.

·       Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış olması beklenmektedir.

İŞ TANIMI

·       Şirketin ve iş birimlerinin Finansal hedeflerini gerçekleştirebilmesi için gerekli raporlama sistemini kurmak ve uygulatmak.

·       İş birimlerinin finansal performanslarını aylık bazda ölçecek sistemleri kurgulamak ve bu sistemlerin işler halde olmasını sağlamak.

·       Yıllık bütçe planlarını gerekli tüm paydaşların katılımı ile oluşturmak ve üst yönetim onayını almak.

·       Gider ve gelirlerin bütçeler doğrultusunda gerçekleştiğinden emin olmak için proaktif raporlama yapmak ve gerektiğinde bütçe sahiplerini yönlendirmek.

·       Giderlerin bütçeler dahilinde yapılması ile beraber şirket politika ve prosedürlerine uygun bir şekilde yapıldığından emin olmak. Gereken uyarı mekanizmalarını kurmak ve uygulatmak.

·       Sunulan hizmetlerde hedef karlılığa ulaşabilmek amacıyla gerekli fiyatlandırma stratejilerini belirmek ve uygulamak/uygulatmak.

·       Şirketin ve iş birimlerinin finansal risklerini minimize etmek için müşteri, sektör ve piyasa araştırmaları yaparak farkındalık yaratmak.

Aday Kriterleri

Pozisyon Bilgileri

Firma Sektörü:

Eğitim

Çalışma Şekli:

Haftaiçi 09.00 - 18.00

Sosyal / Yan Haklar:

Özel Sağlık Sigortası
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo vb.)