Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down

Satınalma ve Malzeme Planlama Sorumlusu

Cengiz Kalıp ve Plastik San. ve Tic. Ltd. Şti.

İlan yayından kaldırılmıştır!
İzmir(Menderes(Cumaovası))
İlan yayından kaldırılmıştır!

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Departman

Satınalma

Satınalma

Başvuru Sayısı

174 başvuru

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Başvuru Sayısı

174 başvuru

Departman

Satınalma

Kariyer Image

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Üniversitelerin İşletme bölümünden mezun,

·         Sözlü ve yazılı iletişimi güçlü,

·         Yeniliklere açık ve analitik düşünme kabiliyetine sahip,

·         Problem çözme ve esnek çalışmaya yatkın,

·         ERP programlarında bilgili ve tecrübeli,

·         İngilizce bilen,

·         Müşteri odaklı çalışma anlayışına sahip,

·         Disiplin sahibi, motivasyonu yüksek, sonuç odaklı, dinamik, özenli ve dikkatli çalışan, sorumluluk bilinci gelişmiş ve ekip çalışmasına yatkın,

·         Kalite Yönetim Sistemlerinde aktif rol almış, Kalite duyarlılığı yüksek,

·         Tercihen plastik hammadde, ambalaj ve metal ürün grubu satınalma tecrübesi olan

Görev, Yetki ve Sorumluluklar;

 

 1. Tüm çalışmalarını işletme Kalite Politikası, hedefleri ve talimatlara uygun olarak yapar.

 

 1. İlk kez satın alması yapılacak ürünlerin piyasa fiyat araştırmalarını yapar, fiyat analizleri yapılan ürünlere ait karşılaştırma (fiyat, termin, vade, v.b.) tablolarını hazırlar ve İşletme Müdürüne sunar.


 1. Belli dönemlerde mevcut malzemelerin piyasa araştırmasını yapar ve daha uygun alternatif bulmaya çalışır, bulabildiklerinden numune getirterek kalite onayına sunar. Kalitesi onaylanan malzemenin fiyat teklifleri alarak İşletme Müdürü nün onayına sunar.

 

 1. Siparişlerin zamanında getirtilmesi için ilgili personellerini sevk ve organize eder, problemli firmalarda iyileştirme çalışmalarını başlatır. İyileştirme çalışmalarının olumlu netice vermemesi halinde alternatif tedarikçi bulunması için gerekli çalışmaları yapar.

 

 1. İlgili birimlerden gelen satın alma taleplerini siparişe dönüştürür, değerlendirilmesi ve onaylı tedarikçilerden temin edilmesini sağlar.

 

 1. Tedarikçi firma temsilcileri ile telefonda görüşmeler yapar. (fiyat araştırması, taleplerin net ifade edilmesi için yapılan görüşmeler, fiyat tekliflerinin istendiği halde gelmemesi durumunda tekrar isteme, talep ve siparişlerin mail ve/veya fax yolu ile iletilip iletilmediğinin teyidinin alınması)

 

 1. Tedarikçilerin kalite-termin ve maliyet problemleri ile ilgili iyileştirmeleri yönünde Kalite Yönetim ile ortak çalışmalar yapar.

 

 1. Her gün kayıtlarına bakarak geciken siparişleri takip eder, gecikme sebeplerini İşletme Müdürüne bildirerek malzemenin getirilmesi için çalışma yapar.
 2. Sipariş kapama işlemini yaparken aynı zamanda gelen irsaliye ve faturaların miktar ve fiyat olarak doğruluğunu kontrol eder, farklılık varsa firma yetkilileri ile irtibat kurup gerekli düzeltmeleri yaptırır ve yapılan düzeltmeleri muhasebe bölümüne bildirir.

 

 1. Fiyat değişikliği olan malzemelerin, varsa alternatif tedarikçi fiyatlarını da içeren fiyat kıyas tablolarını hazırlar ve İşletme Müdürüne sunar.

 

 1. Ürünlerin tedarikçilerden sevki esnasında en uygun şartlarla nakliye organizasyonunu yapar.

 

 1. Onaylı tedarikçi listesinin puanlandırılmasından sorumludur.

 

 1. GKK sonrasında veya üretim sırasında red edilen ve sipariş miktarından fazla gelen malzemelerin ilgili tedarikçi firmaya iadesi, gereken ürünlerin iade işlemlerini organize eder.

 

 1. Yeni tedarikçileri ve alternatif tedarikçileri Onaylı Tedarikçi Listesine eklenmesi için onaya sunar.

 

 1. Tedarikçi firmalardan gelen numuneleri kayıt altına alır ve Kalite Bölümüne iletir. Aynı zamanda üretim departmanına bilgi verir.

 

 1. Üretim girdilerinin yanı sıra kırtasiye, temizlik malzemeleri, yiyecek/içecek vb. gibi genel sarf malzemelerin alımını yapar.

 

 1. Malzemelerin hazır olup olmadığı, kargoya verilip verilmediği teyitlerinin alınmasını ve Malzemelerin tedarikçiler tarafından istenilen ambalaj ve sevkıyat standardında gönderilmesini sağlatır.

 

 1. Tedarikçi firma temsilcileri ile yüzyüze görüşmeler yapar.

 

 1. Satınalma sürecindeki ilgili dokümanların hazırlanması, dosyalanması ve teslim alınan evrakın uygunluk kontrolünün yapılması ile ilgili faaliyetleri koordine edilmesi ve denetlenmesinden sorumludur.

 

 1. Kendi birimi ile ilgili prosedür ve talimatların uygulanmasını sağlar.

 

 1. Tüm Çalışmalarını ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi gerekliliklerine göre gerçekleştirmek.

 

 1. İş Sağlığı ve Güvenliği kurallarına riayet eder.

Aday Kriterleri

En az 2 yıl tecrübeli
Üniversite(Mezun), Ön Lisans(Mezun)
Yapıldı
İngilizce(Okuma : İyi, Yazma : İyi, Konuşma : İyi)
B sınıfı

Satınalma ve Malzeme Planlama Sorumlusu pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Satınalma ve Malzeme Planlama Sorumlusu İş İlanları

İlgini Çekebilecek İlanlar

Satınalma ve Malzeme Planlama Sorumlusu pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Satınalma ve Malzeme Planlama Sorumlusu İş İlanları