Nasıl hesaplanır?
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Son iş deneyimin, geçmiş deneyimlerin ve toplam deneyimin uygunluk puanını etkileyen kriterler arasındadır.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Mesleki Yeterlilikler
Şirketlerin ilanda belirlediği kriterlerle özgeçmişindeki bilgilerin ne kadar uyumlu olduğu içerik karşılaştırılmasıyla bulunur.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Diğer Bilgiler

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Ağırlıklı olarak web tabanlı projeler geliştirmekteyiz. Kullandığımız teknolojiler Laravel, Vuejs, Reactjs, Mysql, Oracle , PHP ve SQL Server. İhtiyaca göre farklı bir teknoloji, dil veya framework kullanmamız gerekiyorsa hızlıca ona adapte oluyoruz. Aradığımız arkadaşın aşağıdaki özellikleri taşıyor olması gerekmektedir.

Laravel, Vuejs, Reactjs ,PHP teknolojilerine hakim ve mevcutta çalışan bir uygulamasını gösterebilecek. Uygulama göstermeyen arkadaşlarla iletişim kurulmayacaktır.

Veritabanı normalizasyon kurallarını bilen ve ona göre veritabanı tasarımını yapan 

- Nesne yönelimli programlama konusuna hakim. Inheritence, encapsulation vs nedir bilen.

- Bazı önemli design pattern'ları bilen ve kullanan. (MVC, Factory, Repository vs)

- Clean kod yazma kurallarını bilen ve kullanan.

- Daha önceden hiç kullanmadığı bir dil/fw/teknoloji kullanması gerektiğinde hızlıca öğrenip kullanabilecek. Yani öğrenmeye açık ve hevesli.

- Tercihen OAuth ile API tabanlı uygulama geliştirmiş. Geliştirmediyse bile görüşmeye çağırdığımız arkadaşın bunu öğrenip görüşmeye geldiğinde soracağımız sorulara doğru cevaplar vermesi gerekir.

- Laravel'de migration yazabilecek, yazdığı migration rollback yapıldığında sistemi bozmayacak. hasMany, belongsTo gibi kavramlara hakim.

- Temel seviyede siber güvenlik bilgisi olursa iyi olur. Yazılan yazılımın basit birkaç hareketle yıkılmaması gerekiyor. Eğer bu konuda daha bilgiliyseniz size büyük katkıları olur.

- Frontend tarafında gerekli bir kütüphane kullanılması gerekirse onu hızlıca öğrenip uygulayabilmeli.

- Biz frontendde Reactjs, DevExtreme Datagrid ve Chart kütüphaneleri, OAuth API iletişimi için çoğunlukla axios, bazen de Jquery ajax, ajaxForm kütüphanesi vs kullanmaktayız. Axios mutlaka bilmeniz gerekmektedir. Diğerlerini de hızlıca öğrenebilmeniz gerekmektedir.

- Dökümantasyon hem müşteriler hem de diğer yazılımcı arkadaşların projeye destek olabilmesi için çok önemlidir. Hem döküman hem de kodlarda açıklama yazmak şeklinde dökümantasyona önem veren.

- Linux sunucu yönetimi konusunda bilgili olması tercih sebebidir.

- Git kullanmayı bilen.

 

İşe alım sürecimiz:

Referanslarınızla birlikte başvuru yaptıktan sonra tecrübe ve referansların karmaşıklığı sırasına göre sizlere mail atıp size küçük bir proje verilecektir. Belirlenen süre içerisinde bu projeyi bitirip kodları github hesabınızdan ve çalışan halini heroku, amazon ec2 veya varsa kendi sunucunuz üzerinden bize link atmanızı isteyeceğiz. Belirlenen süre içerisinde dönüş yapmayan kişilerle iletişim kurulmayacaktır. Dönüş yapan arkadaşların projesini inceleyip yazdığı kodları da gözden geçirdikten sonra uygun arkadaşları arayıp randevu vereceğiz.

Aday Kriterleri

Pozisyon Bilgileri