warning
İlan yayından kaldırılmıştır

Kurumsal Müşteri Yöneticisi

Datacore Bilgi Sistemleri Sanayi A.Ş.

İstanbul(Asya)

İş Yerinde

İş Yerinde

Job Type

Full-Time

Years of Experience

More than 4 years of experience

Department

Sales

Sales

Application Count

311 application

Job Type

Full-Time

Department

Sales

Kariyer Image

QUALIFICATIONS AND JOB DESCRIPTION

  • University graduate of a 4 year reputable university
  • Minimum 3 years of experience in Information Technology Corporate Sales
  • Advanced knowledge in MS Office Applications
  • Good command of English
  • Valid driving license is a must
  • No military obligation for male candidate
  • Able to travel

İŞ TANIMI

  • To perform active sales for corporate customers
  • To perform necessary activities to increase the number of potentialcorporate customers and to increase the current customer database
  • To receive, consolidate and deliver feedback received from corporate customers regarding products and services, forwarding to all related parties
  • To provide and ensure information flow on market, corporate customers situations and price activities in the market
  • To periodically visit corporate customers to define their needs and to find potential new customers
  • To help resolve corporate customer complaints regarding services and products

Preferred Candidate

Bachelor’s(Graduate), Master’s(Student), Master’s(Graduate)
Completed
Class B

Kurumsal Müşteri Yöneticisi pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Kurumsal Müşteri Yöneticisi Kurumsal Müşteri Yöneticisi Maaşları Kurumsal Müşteri Yöneticisi Nasıl Olunur? Kurumsal Müşteri Yöneticisi Nedir? Kurumsal Müşteri Yöneticisi İş İlanları
Hakkımızda

Müşterilerinin ihtiyaçlarını ön planda tutarak ve doğru algılayarak, ortamlarındaki verinin her aşamada yönetimini sağlayan üst seviyede uygulamalar,

Şirket Sayfasına Git