Kimya Laboratuvarı Müdür Yardımcısı (İlaç) HUMAN KAPİTAL İNSAN KAYNAKLARI VE DAN.HİZ.LTD.ŞTİ

Ankara, İstanbul(Avr.), Kırklareli, Kocaeli(Gebze), Sakarya(Adapazarı), Tekirdağ(Merkez, Çorlu, Çerkezköy), İstanbul(Asya)

Nasıl hesaplanır?
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Son iş deneyimin, geçmiş deneyimlerin ve toplam deneyimin uygunluk puanını etkileyen kriterler arasındadır.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Mesleki Yeterlilikler
Şirketlerin ilanda belirlediği kriterlerle özgeçmişindeki bilgilerin ne kadar uyumlu olduğu içerik karşılaştırılmasıyla bulunur.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Diğer Bilgiler

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

İlaç sektöründe faaliyet gösteren, kurumsal müşteri firmamızın fabrikasında istihdam edilmek üzere ‘’KİMYA LABORATUVARI MÜDÜR YARDIMCISI‘’ aranmaktadır.

  • Üniversitelerin Kimya Mühendisliği, Kimya veya Eczacılık bölümlerinden mezun olmak
  • İlaç sektöründe literatürü takip edecek seviyede İngilizce bilen
  • MS Word ve Excel programlarını iyi düzeyde kullanabilen, Tercihen SAP bilen Q-mex vb. Doküman Yönetim Sistemleri konusunda bilgi sahibi olan
  • İlaç sektöründe min. 8 yıl ve üzeri deneyim gerekmektedir.( En az 4 yıl yöneticilik tecrübesi bulunan)
  • Pozisyondan Beklentiler: Kimyasal analiz yöntemleri, metot validasyonu, ürünstabilitesinin izlenmesi, yıllık ürün değerlendirmeleri trend incelemeleri, red & imha prosedürü, serbest bırakma konularında tecrübeli; GMP & GLP gerekliliklerini iyi bilen; laboratuvar cihaz ve ekipmanlarının periyodik bakım, kalibrasyon, rekalifikasyon ve validasyon programlarının hazırlanması ve takibinde deneyimli;  HPLC, GC, ASS vb. laboratuvar cihazlarının kullanımına eğitimini verebilecek düzeyde hakim olmalıdır.
  • Enerjisi yüksek, planlı çalışmayı seven, titiz, detaycı, iş takibi ve sonuçlandırmada ısrarcı olmalıdır.
  • Askerlik görevini tamamlamış olmak (erkek adaylar için)

 

Servis güzergahları:
Çorlu, Çerkezköy, Ergene, Muratlı, Tekirdağ Merkez,Lüleburgaz, Büyükkarıştıran 

İstanbul Avrupa yakasında: E-5 üzerinde; Yenibosna Metrobüs Durağı, Sefaköy, Cennet Mahallesi, Avcılar, Beylikdüzü, Esenyurt, Büyükçekmece ve Silivri 
Fabrika: Çorlu / Ergene bölgesindedir. 
 

İŞ TANIMI:

1.    Üretilmesine karar verilen ürünler için Farmakolojik Ar-Ge Müdürlüğü ile işbirliği ve koordinasyon kurarak, başlangıç maddelerinin kabulünden bitmiş ürünün yaşam döngüsü sonuna kadarki tüm süreçteki kritik kontrol noktalarının; uygulanacak proses ve kalite kontrollerinin, numune alma yöntemlerinin, analitik teknolojilerin, kabul ve ret kriterlerinin belirlenmesine yardımcı olmak.

2.    Fabrikaya gelen başlangıç maddeleri ve ambalaj malzemesinin spesifikasyonlara uygunluğunu kontrol ettirmek; rapor edilen kontrol, test ve analiz sonuçlarına göre kabul veya red kararı vermek; kabul edilen materyalin referans numunelerinin alınmasını ve öngörülen süre boyunca saklanmasını sağlamak.

3.    Test metotlarının validasyonunu yapmak / yaptırmak.

4.    Yeni seri için getirilen başlangıç maddeleri, ambalaj malzemesi, etiket ve diğer materyalin doğruluğunu ve uygunluğunu prosedürlere uygun olarak kontrol ettirmek.

5.    Spesifikasyonlarda belirtilen tolerans sınırlarını aşan sapma veya uygunsuzluk saptandığında derhal müdahale edilmesini, gerekiyorsa üretimin durdurulmasını sağlamak; sapma nedenlerini araştırmak.

6.    Bitmiş ürün kalitesinin yeterli olduğuna, satışa sunulmak üzere serbest bırakılmasına karar verebilmek için gerekli tüm kontrol, test ve analizleri, ilgili kayıt ve raporları tamamlatmak; seri kayıtlarını derlemek; bulguları incelemek; ürünün ruhsatına esas bilgilere uygunluğunu kontrol etmek / ettirmek; Kalite Kontrol Müdürü’nün onayına sunmak.

7.    Serbest bırakılarak satışa sunulan ürünün stabilitesinin raf ömrü boyunca izlenmesi, ürünün etikette yer alan saklama koşullarında spesifikasyonlar dâhilinde kaldığını ve kalması beklendiğinin tayin edilmesi ve herhangi bir stabilite sorununun saptanıp çözüm bulunmasına olanak sağlamak üzere stabilite izleme programları hazırlamak; stabilite kontrollerinin programa uygun yürütülmesini sağlamak,

8.    Müşteri şikâyetlerini ve / veya hatalı ürün bildirimlerini değerlendirmek; şikâyetlerin haklılığını, olası hataların türlerini, nedenlerini ve kaynaklarını kalite risk yönetimi yaklaşımıyla araştırmak; Farmakolojik Ar-Ge, Üretim ve Kalite Güvence departmanları ile işbirliği ve koordinasyon kurarak hataların tekrarlanmaması için köklü önlemler almak,

9.    Acil durum ve ürün geri çekme operasyonlarının ilgili yasal düzenlemelere uygun yürütülmesini sağlamak amacıyla koordinasyonun sağlanmasına katkıda bulunmak; red ve imha işlemleri için gerekli çalışmaların yapılmasına yardımcı olmak.

10. Yıllık ürün değerlendirmelerine katılmak; trendleri incelemek; olumsuz eğilimleri düzeltici ve önleyici, olumlu trendleri geliştirici önlemlerin alınmasına yardımcı olmak.

11. İyi laboratuvar uygulamaları kapsamında, yöntem, sistem, cihaz ve ekipmanların doğruluğunu, öngörülen şartlara uygunluğunu güvence altına almak ve istikrarlı biçimde sürdürmek için, periyodik bakım, kalibrasyon, rekalifikasyon ve validasyon planlarını hazırlatmak, incelemek, onaylamak; uygulamaların plana uygun olarak yürütülmesini, gerekli kayıtların tutulmasını sağlamak.

12. Kendisine bağlı personellerin ilgili eğitimlerin verilmesini sağlamak; bu eğitimlerde eğitici olarak aktif görev almak. 

Başvurular gizlilik içinde yürütülecek ve geribildirimde bulunulacaktır.  

HUMAN KAPİTAL Türkiye İş Kurumu'nun 28.06.2019 tarih 228 numaralı izin belgesi ile faaliyet gösteren özel istihdam bürosudur. İş arayanlardan ücret alınması yasaktır.

Aday Kriterleri

Pozisyon Bilgileri

Firma Sektörü:

İlaç Sanayi

Çalışma Şekli:

Hafta içi 08.00 - 18.00

Çalışan Sayısı:

1-24