Nasıl hesaplanır?
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Son iş deneyimin, geçmiş deneyimlerin ve toplam deneyimin uygunluk puanını etkileyen kriterler arasındadır.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Mesleki Yeterlilikler
Şirketlerin ilanda belirlediği kriterlerle özgeçmişindeki bilgilerin ne kadar uyumlu olduğu içerik karşılaştırılmasıyla bulunur.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Diğer Bilgiler

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Tarih: 17.10.2020

Konu: Kanunum Yayın Direktörü pozisyonu

Kanunum.com (Karakullukçu Danışmanlık A.Ş.):

Kanunum dijital hukuk araştırma ve veri tabanı servisi, elekrtronik yayının içerik ve sunum olarak gelişimi, güncellenmesi ve araştırmacılarla buluşturulması konularında servisi yönetmek üzere Yayın Direktörü aramaktadır.  

Yeni Direktör çalışmasının başlangıcında mevcut Yayın Direktörü ve/veya Kanunum Yayın Kuruluyla birlikte çalışacaktır.  Yayın Direktörü, yayının güncellenmesi, geliştirilmesi ve tanıtımında bire bir görev almanın ötesinde, Kanunum’un Yönetim Kurulu’yla birlikte Kanunum ekibini koordine edecek ve yayının yazılım, hukuk bilişim teknolojileri ve ortak yayın alanlarındaki projelerinin tasarımında yer alacaktır.  Yerli ve yabancı yayıncı ve yazarlarla ortak yayın çalışmalarının editoryal ve idari yönetimi de Yayın Direktörü’nün sorumlulukları arasında olacaktır.   

Aranan Özellikler: (i) Hukuk fakültesi mezunu olmak ve (ii) 31 Aralık 2020 tarihi itibarıyla stajının ilk 6 ayını tamamlamış olmakveya en az bir yıl çalışma tecrübesine (araştırma görevlisi olarak yapılan çalışmalar, yaz stajları vb.) sahip olmak koşulları ötesinde, Yayın Direktörü’nün resmi hukuki metinlerin işlenmesi ve güncel sunumunun gerektirdiği yüksek hassasiyet, disiplin ve özene sahip, ancak hukuk bilgisinin dijital ortamda zenginleştirilmesi ve yayılması prensiplerine de hem düşünce hem yetenek olarak yatkın olan bir hukukçu olması gerekmektedir. 

Bu ikincisi, Yayın Direktörü’nün bir yandan geleneksel hukuk bakışına, diğer yandan yapay zeka, doğal dil teknolojileri ve veri bilimleri gibi uzmanlıkların alanımıza getirdiği olanakları değerlendirecek teknik yatkınlığa ve hayal gücüne sahip olmasını gerekli kılmaktadır.  Yayın Direktörü, kullanıcıları arasında devlet kurumları, büyük bürolar ve üniversiteler de bulunan Kanunum’un belli bir araştırma kültürüne sahip kullanıcılarından gelecek talepleri anlayacak, değerlendirecek, çözümleyecek kapasitede olmalıdır.

Yayın Direktörü, yasal mevzuatın hukuk yayıncılığına getirdiği koşullara uyum konusunda Yönetim Kurulu ve Yayın Sorumlusu’nun danışmanlığında çalışacaktır.   

Çalışma koşulları: Yayın Direktörü’nün minimum 1 ila 2 yıllığına, tam zamanlı olarak görevlerini sürdürmesi beklenmektedir.  Ancak kısmi zamanlı çalışma olanağı da adayın özellikleri ve Kanunum’un ihtiyaçları ışığında  değerlendirilebilir.  Maaşın belirlenmesinde, adayın eğitim ve tecrübe düzeyi ve hukuk sektöründeki maaş değerlendirmeleri kıstas alınacaktır.

Adaylar, (i) rezümelerini (CV), (ii) referans bilgilerini ve (iii) Kanunum Yayın Direkörlüğü pozisyonu için neden uygun olduklarını ve bu pozisyonla neden ilgilendiklerini anlattıkları 500 sözcüklük bir açıklamayı Kanunum'a ileterek başvuruda bulunabilirler.

Aday Kriterleri

Pozisyon Bilgileri