Nasıl hesaplanır?
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Son iş deneyimin, geçmiş deneyimlerin ve toplam deneyimin uygunluk puanını etkileyen kriterler arasındadır.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Mesleki Yeterlilikler
Şirketlerin ilanda belirlediği kriterlerle özgeçmişindeki bilgilerin ne kadar uyumlu olduğu içerik karşılaştırılmasıyla bulunur.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Diğer Bilgiler

GENEL NİTELİKLER

Türkiye’den dünyaya açılan ilk moda markası olan Mavi, 1991 yılında İstanbul’da kuruldu. 20 yıldır Türkiye’nin lider jeans markası olan Mavi; ABD, Kanada, Almanya, Hollanda, Avustralya ve Rusya’nın aralarında bulunduğu 35 ülkede 406 Mavi shop olmak üzere 5.500’e yakın noktada müşterileriyle buluşuyor. 1996 yılında yurtdışına açılan ve bugün 7 şirket, 20 showroom’la operasyonunu yürüten Mavi’nin, New York, Vancouver, Berlin, Frankfurt, Hamburg, Münih, Dubai, Moskova ve İstanbul başta olmak üzere dünyanın en önemli moda merkezlerinde flagship mağazaları bulunuyor. Mavi, kendi perakende ağının yanı sıra, Bloomingdale's, Nordstrom, Urban Outfitters, Peek&Cloppenburg, Lord&Taylor ve David Jones gibi dünyaca ünlü zincir mağazalarda, premium ve high end markalarla birlikte satışa sunuluyor. 3000’in üzerinde çalışanı olan Mavi, yılda ortalama 7,5 milyon jeans satıyor.

Mavi’nin felsefesi, mükemmel fit’e sahip jeans’lerinin ve blue jeans kültürünün etrafında, Akdenizli bir moda markası yaratmak. “Perfect Fit” anlayışı, Mavi’nin bir jeans markasından global bir moda markasına doğru gelişiminde büyük önem taşıyor. “Perfect Fit” Mavi için, jeans’in kişinin hayat tarzını bire bir yansıtması, kalite beklentisini eksiksiz karşılaması, giyim tarzına ve üzerine tam uyması anlamına geliyor.

“Ürünü markaya tasarım taşır.” anlayışını benimseyerek çokkültürlü bir tasarım ekibi yaratan Mavi, bugün dünyanın dört bir yanından tasarımcı ve danışmanlarla işbirliği yapıyor. Dünyanın en iyi jeans tasarımcısı olarak bilinen Adriano Goldschmied, mükemmel kalıpların kraliçesi Venucia de Russi, ilk defa bir blue jeans markası için koleksiyon hazırlayan Rıfat Özbek, ilk kez bir Türk markası için tasarım yapan Hüseyin Çağlayan, Mavi’yle buluşan önemli isimler arasında yer alıyor.

Hukuk Departmanımız bünyesinde görevlendirilmek üzere;
 • Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin “Hukuk” bölümünden mezun,
 • Kurumsal şirketlerin, Hukuk departmanlarında, yasal uyum programlarının uygulanması, bu kapsamda politika ve prosedürler hazırlanaması; risk yönetimi, izleme ve kontrol faaliyetlerini yürütülmesi konularında 7-10 yıl deneyim sahibi,
 • Ticaret Hukuku, Ceza Hukuku ve İş Hukuku alanında bilgi ve deneyim sahibi,
 • Yasal süreçlerin yönetimi, uygulaması ve uygulatılması konusunda dikkatli,
 • Olası riskler karşısında proaktif bakış açısıyla yorum yapabilme becerisine sahip,
 • İnsiyatif kullanma ve karar alma mekanizması içerisinde çalışmaya istekli, 
 • Takım çalışmasına yatkın, departmanlar arası iletişimde kalite ve müşteri odaklı,


İŞ TANIMI

 • Mavi’nin şirket değer ve hedeflerini gerçekleştirmesine yönelik faaliyetlerinin yürürlükteki yasal düzenlemelere uygunluğunun sağlanması için yasal uyum riskleri ile ilgili planlı denetimlerin ve risk değerlendirme çalışmalarının yapılması,
 • Şirket içindeki süreç sahiplerinin kendi sorumluluk alanlarındaki konulara ilişkin mevzuat bilgisinin arttırılması ve güncel tutulabilmesi için yasal değişikliklerin hazırlanan “sirküler” veya “makale” eşliğinde ilgili süreç temsilcileriyle paylaşılması,
 • Şirket içerisinde sürdürülebilir bir uyum risk yönetimi sistemini sağlamak yönünde çalışmaların gerçekleştirilmesi,
 • Yasal düzenlemeler ve ilgili mevzuat hükümlerinin takip edilerek şirket çalışanlarının bilgilendirilmesi,
 • Uyum süreciyle ilgili programların oluşturulması, bu yönde planlamanın yapılması, gerekli ekiplerin oluşturulması kaynakların sağlanması ve şirket içerisindeki uygulaması sağlanarak, düzenli raporlamaların yapılması.
 • IMKB Kotasyon yönetmeliği kapsamında uygulamaların takibi,
 • Uyumluluk risklerini belirleme çalışmalarında yer alınması ve şirket üst yönetimine risklerin bildirilmesi,
 • Sözleşmelerin değerlendirilmesi ve suiistimallerin tespiti,
 • Tüm iş ortaklarının süreçlerinin izlenmesi, saha ziyaretleri, iş ortağı seçim süreçlerinin incelenmesi,

Aday Kriterleri

Pozisyon Bilgileri