Nasıl hesaplanır?
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Son iş deneyimin, geçmiş deneyimlerin ve toplam deneyimin uygunluk puanını etkileyen kriterler arasındadır.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Mesleki Yeterlilikler
Şirketlerin ilanda belirlediği kriterlerle özgeçmişindeki bilgilerin ne kadar uyumlu olduğu içerik karşılaştırılmasıyla bulunur.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Diğer Bilgiler

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI


- Üniversitelerin mühendislik ya da ilgili bölümlerinden (Lojistik, Dış Ticaret vb) mezun
- İyi derecede Almanca dil bilgisine sahip, tercihen İngilizce bilen
- Bilgisayar bilgisine sahip, MS Office programlarını iyi düzeyde kullanabilen
- Tercihen SAP - MM bilgisine sahip
-  Analitik düşünce yeteneğine sahip, takım çalışmalarına yatkın, yüksek stres altında çalışabilen, iletişim ve koordinasyon becerileri yüksek
-  Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak tercih nedenidir


İş Tanımı:

 

- Üretim programında yer alan araçlar için kısa, orta ve uzun vade malzeme ihtiyaç planlamasını yapmak, kısa vadeli değişikliklere göre bu planları revize etmek, sorumlu olduğu yurt içi/yurt dışı tedarikçiler ile paylaşmak ve malzeme teminini güvence altına almak.

- Yurt dışında yer alan EvoBus fabrikalarının üretim programlarına göre sorumlu olduğu lokal tedarikçi grubundan temin edilecek malzemelerin ihtiyaç planlamasını yapmak ve bu doğrultuda her bir fabrikanın kısıtlarını göz önüne alarak malzeme temin süreçlerini yönetmek.

- Sorumlu olduğu malzeme grubu için giydirilmiş maliyetler, tedarikçiye bağlı kısıtlar ve her bir fabrikanın fiziksel kısıtları göz önüne alınarak ihtiyaç duyulan sevk yöntemine karar vermek, buna bağlı tutulacak stok seviyelerini belirlemek ve gerekli sistemsel parametrelerin bakımını düzenli olarak yapmak.

- Herhangi bir malzeme darboğazı yaşanma ihtimaline karşın önleyici ya da sorun çözücü önlemler tariflemek, alternatif malzeme kullanımı, altenatif kaynaktan malzeme temini veya farklı lojistik kanalları kullanılması ile ilgili darboğazın aşılmasını sağlamak.

- Bu doğrultuda şirket içindeki tüm ilgililerle, tedarikçi nezdinde de Genel Müdür/Firma sahibi seviyesine kadar tüm sorumlularla iletişimi ve gerekli hallerde eskalasyonu gerçekleştirmek.

- Sorumlu olduğu kapsama yönelik stok optimizasyon çalışmaları yapmak, en verimli ve uygun maliyetli çerçevede malzeme teminini gerçekleştirmek.

- İhtiyaç sapmaları veya hatalı planlamaları önlemek adına analizler yapmak, ilgili sistemsel verilerin düzeltilmesini tetiklemek.

- Task force çalışmaları ve ürün projelerinde kısmı temsil etmek.

Aday Kriterleri

Pozisyon Bilgileri