Progam Uzmanı-Çocuk Yaşam Merkezi Uzmanı

Suna ve İnan Kıraç Vakfı

İlan yayından kaldırılmıştır!
Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Şanlıurfa

İş Yerinde

İş Yerinde

İlan yayından kaldırılmıştır!

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Departman

Eğitim

Eğitim

Başvuru Sayısı

562 başvuru

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Başvuru Sayısı

562 başvuru

Departman

Eğitim

Kariyer Image

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Suna’nın Kızları ülkemizdeki sanayi, eğitim, kültür ve sanat alanlarının gelişmesine önemli katkılar sunmuş Suna Kıraç’ın eğitim alanındaki çabalarını, değerlerini, hedeflerini ve vizyonunu yaşatmak amacıyla  Suna ve İnan Kıraç Vakfı çatısı altında kurularak yolculuğuna başladı. 

Suna’nın Kızları, çocukların gelişim ihtiyaçlarını karşılayan eğitim imkanlarına erişmelerine ve bu süreci en çok kazanımla tamamlamalarına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Daha fazla bilgi için: sunaninkizlari.org

Çocuk Yaşam Merkezleri :

Suna’nın Kızları olarak 6 Şubat 2023 depremlerinden yaklaşık 1 ay sonra en fazla etkilenen iller arasında olan Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Gaziantep’e ihtiyaç tespiti ve durum analizi yapmak için saha ziyaretleri yaptık. Ziyaretler sırasında geçici barınma alanlarını kız çocuk odaklı bakış açısıyla değerlendirdik ve kız çocuklarla yaptığımız görüşmelerden çocukların gündelik yaşamlarına ve ihtiyaçlarına yönelik tespitlerde bulunduk. Bu ihtiyaçlar ve bulgulardan yola çıkarak 12-18 yaş arasındaki çocukların, iyi olma hallerini gözetmek ve iyi zaman geçirmelerini desteklemek için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iş birliği ile Suna’nın Kızları Çocuk Yaşam Merkezlerimizi kurduk.

Çocuk Yaşam Merkezlerimiz, kız çocukların özgün ihtiyaçları başta olmak üzere, tüm çocukların akranlarıyla sosyalleşebilecekleri, birlikte ve tek başlarına vakit geçirebilecekleri bir alana duydukları ihtiyaçları da göz önünde bulundurarak Mahalle Odaklı Çözüm Topluluğumuz tarafından geliştirildi.

Merkezlerimizde, özellikle 12-18 yaş grubundaki çocukların fiziksel ve duygusal iyi olma hallerini destekleyecek programların uygulanacağı çok amaçlı salon ve atölye ile psikolog desteğine erişebilecekleri bir görüşme odası, kendi başlarına zaman geçirebilmelerini sağlayacak sakin oda ve akranlarıyla sosyalleşebilecekleri kafeterya yer alıyor.

Merkezlere bir yetişkin eşliğinde gelip kaydolan çocuklar, 10 günlük Suna’nın Kızları Esenlik Programı'nı tamamladıktan sonra topluluk paydaşlarımız tarafından geliştirilen atölyelere ve kendi ilgi ve isteklerine göre belirlenen aktivitelere katılım sağlıyorlar.

 

İş Tanımı

Depremden etkilenen illerde Suna’nın Kızları ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı eşgüdümünde ve işbirliğinde kurulacak Çocuk Merkezlerinde yürüyen atölye ve güçlenme programlarının planlanması, haftalık atölye ve program akışlarının oluşturulması ve takvime uygun işleyişinin takibinin yürütülmesi amacıyla;

·        Suna’nın Kızları alt yapı programlarında usta eğitimci olarak görev almak,

·        Konteyner kent ve çevresi için  12-18 yaş grubu çocuklara hizmet verecek Çocuk Yaşam Merkezinde çocuklar ve yetişkinler için yürütülen program ve atölye içeriklerinin koordinasyonunu ve takibini sağlamak,

·        Konteyner kent ve çevresinde çocukların ihtiyaçlarını belirlemek ve Saha Yöneticisi’ne raporlamak,

·        Çevre mahallelerde/köylerde uygulanacak programların haftalık/aylık planlamasını yapmak,

·        Atölye yürütücülerinin/kolaylaştırıcıların/sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin koordinasyonu sağlamak ve program uygulanmalarını takip etmek,

·        İlgili paydaşlarla yürütülecek atölye ve güçlenme program çalışmalarını planlamak, ilgili kurumlarla görüşmeleri yapmak konteyner kent dışı atölye ve güçlenme program planlamak ve koordinasyonunu yürütmek, atölye yürütücülerinin haftalık ve aylık saha programlarını hazırlamak,

·        Atölye yürütücülerinin ve kolaylaştırıcıların Çocuk Yaşam Merkezi Çocuk Güvenliği Politikası ve davranış kurallarına uygun hareket ettiğinden emin olmak

 

 

Aranan Nitelikler

·        Üniversitelerin Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi gibi ilgili bölümlerinden (Tercihen Yüksek Lisans) mezunu

·        Sivil toplum kuruluşlarında en az 5 yıl toplum merkezi deneyimi olan (tercihen kız çocuklar ve ergen yaş gruplarıyla çalışma deneyimi olan)

·        Takım çalışması ve ilişki yönetimi yetkinliklerine sahip

·        Analitik, sonuç odaklı, dikkatli iş takibi yapabilen

·        Ms Office programlarını iyi derecede kullanabilen

·        İyi derecede Arapca ve/veya Kürtce bilgisi olan

 

 

Başvuru Bilgisi

·        Suna ve İnan Kıraç Vakfı birlikte çalıştığı, hizmet verdiği bireylerin refahını korumaya, geliştirmeye ve onlar için güvenli alanlar yaratmaya kararlıdır; tüm çalışan ve gönüllülerinden bu taahhüdü gerçekleştirmelerini bekler. Vakfın amaç ve ilkeleriyle bağdaşmayan davranışlar konusunda sıfır tolerans politikasına sahiptir. Suna ve İnan Kıraç Vakfı ayrıca çocuk güvenliği standartları ve ilkelerini de kabul eder ve bu ilkeleri kurum çalışmalarında anaakımlaştırır. Seçilen tüm adayların bu standartlara ve ilkelere uymaları beklenir; bu nedenle adaylar referans kontrolü  sürecinden geçeceklerdir.  

Aday Kriterleri

Tecrübeli / Tecrübesiz
Üniversite(Mezun)
Arapça(Okuma : İleri, Yazma : İleri, Konuşma : İleri)

Çocuk Eğitmeni pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Çocuk Eğitmeni Çocuk Eğitmeni Maaşları Çocuk Eğitmeni Nasıl Olunur? Çocuk Eğitmeni Nedir? Çocuk Eğitmeni İş İlanları

Vakıflar / Sivil Toplum Kuruluşları 1+

Çocuk Eğitmeni pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Çocuk Eğitmeni Çocuk Eğitmeni Maaşları Çocuk Eğitmeni Nasıl Olunur? Çocuk Eğitmeni Nedir? Çocuk Eğitmeni İş İlanları