İlan yayından kaldırılmıştır!
Bursa(Nilüfer)

İş Yerinde

İş Yerinde

İlan yayından kaldırılmıştır!

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Departman

Arşiv / Dokümantasyon

Arşiv / Dokümantasyon

Başvuru Sayısı

262 başvuru

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Başvuru Sayısı

262 başvuru

Departman

Arşiv / Dokümantasyon

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

            TEMSA Şirketler Grubu bünyesinde hizmet vermekte olan Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü yakınında yer alan Mümin CEYHAN Bursa Kültür Kaynakları Araştırma Kütüphanesinde görevlendirilmek üzere '' Kütüphane Sorumlusu / Uzmanı '' aramaktayız.

Kütüphane bünyesinde yapılmakta olan çalışmalara ilişkin genel iş tanımı aşağıda belirtilmiştir. Yapılacak görüşmeler sonucunda ihtiyaca uygun şekilde işe alım yapılacak ve işe alınacak kişiler belirtilen görev tanımının ilgili kısımlarından sorumlu olacaklardır.

 

GENEL NİTELİKLER

·         Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, (Lisans, Yüksek lisans)

·         Bursa’da ikamet ediyor olmak,

·         Kütüphanecilik mesleğinin alt dallarından olan Kataloglama, Referans Hizmetleri, Dolaşım, Rezerv, ILL veya Satınalma hizmetleri alanlarından bir ya da birkaçında minimum 1 yıl deneyimli olmak,

·         LC sınıflandırma sistemini kullanabilen,

·         MS Office uygulamalarına hakim olmak,

·         Bay adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak,

·         Eski Harfli Türkçe okumayı bilmesi tercih nedenidir. İŞ TANIMI

-Kütüphane kullanıcılarının araştırmalarına yayın desteği sağlamak amacıyla, ulusal / uluslararası elektronik veritabanları üzerinde yayın taraması yapmak, diğer kütüphane ve ilgili kuruluşlarla işbirliği halinde çalışarak uygun bulunan yayınların kullanıcıya zamanında ulaştırılmasını sağlamak.

 -Kütüphane yazılım sisteminde satın alma ve bağış yolu ile alınan tüm yayınlara ilişkin kayıtların güncel tutulmasını sağlamak amacıyla; kütüphanecilik standartları doğrultusunda orijinal ve kopya katalog kaydı oluşturmak ve / veya eklenenlerin kayıtlarını güncellemek. 

-Kütüphane kullanıcılarının danışma ve araştırma ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamak amacıyla; yayın ödünç alıp-verme işlemleri ve kullanıcı hesabı işlemlerini gerçekleştirmek, Kütüphanede bulunmayan yayınları diğer kütüphanelerden araştırmak ve temin etmek, kütüphaneler arası yayın isteklerini cevaplamak, bu hizmetlerle ilgili kayıtları tutmak.  

-Kütüphane koleksiyonunun geliştirilmesini sağlamak amacıyla; kullanıcılara mevcut kaynaklar hakkında bilgi vermek, talep edilen kaynakların sipariş edilmesini sağlamak ve ilgilisine ulaştırmak.

 -Kütüphane koleksiyonuna eklenerek koleksiyonun geliştirilmesini sağlamak amacıyla; basılı ve elektronik kaynak araştırmak ve bu kaynaklar ile ilgili önerilerde bulunmak, ulusal ve uluslararası yayıncılık kuruluşları ile işbirliği içinde bulunarak abonelikleri takip etmek, yayın koleksiyonuna uymayan, güncelliğini yitirmiş kaynakları tespit etmek.

 -Kütüphane koleksiyonunda süreli yayın hizmetinin sürdürülebilmesini sağlamak amacıyla; kataloglama yazılımının dergi girişleri ile ilgili modülü üzerinden gerekli işlemleri gerçekleştirmek ve raflarda dergilere ait son sayıların yer almasını sağlamak.

 -Yayınların güvenli bir şekilde korunmasını sağlamak amacıyla; kitap yerleşimi ve raf düzenini kontrol etmek, sayım yapılmasını sağlamak ve kaybolmuş ya da fiziksel tamir gerektiren materyalleri tespit etmek ve durumlarına ilişkin rapor hazırlamak, süreli yayınların ve kitapların cilde hazırlanma işlemlerini takip etmek.

 -Belirli gün ve haftalarda düzenlenmek üzere sempozyum, seminer, panel gibi etkinlikler düzenlemek.

 -Kütüphanenin internet sitesini güncel tutmak için çalışmalar yapmak.

 

Aday Kriterleri

1 - 20 yıl arası
Üniversite(Mezun), Yüksek Lisans(Mezun)
Yapıldı, Yapılmadı, Muaf

Kütüphane Sorumlusu pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Kütüphane Sorumlusu Kütüphane Sorumlusu Maaşları Kütüphane Sorumlusu Nasıl Olunur? Kütüphane Sorumlusu Nedir? Kütüphane Sorumlusu İş İlanları
Hakkımızda

Temsa Elektrik Üretim Anonim ŞirketiBURSA İnşaat seksiyonumuzda, her türlü inşaat, alt yapı hizmetleri, su, kanalizasyon, tretuvar, çevre düzenleme ve

Şirket Sayfasına Git
Yan Haklar

Servis, Yemekhane, Bireysel Emeklilik.

Kütüphane Sorumlusu pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Kütüphane Sorumlusu Kütüphane Sorumlusu Maaşları Kütüphane Sorumlusu Nasıl Olunur? Kütüphane Sorumlusu Nedir? Kütüphane Sorumlusu İş İlanları