49

Data Analisti İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Veri Analisti cancel
GLOBAL MEDİA GROUP PRODÜKSİYON TELEVİZYON YAYINCIL
Veri Analisti
GLOBAL MEDİA GROUP PRODÜKSİYON TELEVİZYON YAYINCIL
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
14 gün
SmartICT Bilişim A.Ş
Sistem/Gereksinim Analisti
SmartICT Bilişim A.Ş
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Ray Sigorta A.Ş.
İş Zekası Kıdemli Uzmanı (Raporlama)
Ray Sigorta A.Ş.
İstanbul(Avr.) Hibrit
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Data Analisti İş İlanları

Teknolojinin gelişmesiyle beraber birçok sektörde bilgisayar, yazılım ve diğer teknolojik yenilikler sık sık kullanılmaya başlamıştır. Teknolojinin gelişmesi sayesinde ortaya çıkan meslekler arasında yerini alan data analistliği, birçok alanda firmaların ihtiyacı olan meslek kollarından biri  olarak bilinir. Birçok firma bu alandaki personel ihtiyacını karşılamak amacıyla, data analisti iş ilanları aracılığıyla şirketin belirlediği kriterlere uygun olan adaylara yönelik olarak istihdam olanakları sağlar. Çeşitli iş tanımlarına sahip olan data analistlerinin, temelde yaptığı işler belirlidir. Bilgisayar aracılığıyla dataların toplanması ve firmaya yararlı bir şekilde kategorize edilmesini sağlayan kişilere data analisti denir. Bu alanda faaliyet gösteren adaylara data analisti ya da  veri analisti olarak da unvan verilir. Bu meslek grubunda istihdam sağlamak isteyen adayların, özel eğitimler ve uzmanlıklar kazanmalarına dair şartlar, veri analisti iş ilanları içerisinde belirtilir. 

Data Analisti Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Data analisti olarak çalışan kişilerin sahip olması gereken birçok yetenek ve özellik bulunur. Oldukça zor bir meslek dalı olan data analistliği mesleğinde personeller, firmaların yararına sürekli olarak çalışır. Firmaların istihdam ettiği data analistlerinin firmalar için olumlu yönde tavsiyeler vermesi gerekir. Bu sebeple taktik geliştirme konusunda da oldukça hızlı olmaları gerekir. Firmaların, verilerin işlenmesi ve yorumlanması amacıyla işe alım yaptığı data analistleri, pratik zekaya sahip olmalıdır. Sürekli olarak gelişen yeni durumlara uygun olarak, veri analistlerinin hızlı hareket ederken firmanın lehine işlemler yapması gerekir. Sürekli olarak öğrenmeye açık olmaları gereken adayların, veri toplama konusunda beceri sahibi olması ve meraklı olması aranılan özellikler arasındadır. Firmaların çalışma alanları ve sektörleri ne olursa olsun, data analisti olarak çalışacak adayların doğru taktikleri kullanarak firmalara yarar sağlamaları gerekir. Özellikle bilgisayarda bulunan MS Office programlarını çok iyi bir şekilde kullanmaları, meslek adına sıklıkla aranan bir özellik olarak yerini alır. Birçok bilgisayar dili ingilizce olarak yazılır. Bu sebeple firmanın faaliyet gösterdiği sektör farketmeksizin adaylardan iyi seviyede ingilizce bilgisi istenir. SPSS gibi analitik programlarını kullanabilmek, karmaşık işleyiş sistemlerine hakim olmak ve doğru bir şekilde analizleri düzenleme yeteneğine sahip olmak, veri tabanı analisti iş ilanları seçeneklerinde aranan özellikler arasında yer alır. Firmaların kar ve zarar tabloları dahil olmak üzere birçok veriyi analiz eden data analistlerinin, herhangi bir sorunla karşılaşmaları durumunda gerekli birimlere bilgi vermesi beklenir. Bu sebeple, sorumluluk sahibi olma özelliği de veri analistleri adaylarında aranan özellikler arasında yer alır. 

Data Analisti İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Data analisti olarak çalışmak isteyen adayların sahip olması gereken özelliklere ek olarak, iş ilanlarında yer alan birçok farklı detay bulunur. Bu sebeple birbirinden farklı sektörlerde faaliyet gösteren bu kurumların yayınladıkları iş ilanlarında yer alan detaylara dikkat etmek önemlidir. Sunulan çeşitli iş olanaklarının sahip olduğu detaylar çok dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Bu sayede adayın, sahip olduğu mesleki bilgiye ve uzmanlığına uygun iş tanımına sahip ilanlara başvuru yapması kolay hale gelir. Adayın, mesleki bilgisi ve uzmanlığına uygun olarak  iş ilanlarını tercih etmesi doğru olabilir. Firmaların sunduğu veri analisti iş ilanları, part time veya full time olarak çalışma fırsatı sunarken; İzmir gibi bölgelerde sezonluk olarak da çalışma imkanı sunulabilir. Güncel data analisti iş ilanları home ofis olarak da çalışma imkanı sunar. Yalnızca dijital ortamda çalışma imkanı bulunan data analisti adaylarının, firmalar tarafından sunulan çalışma saatleri ve koşullarına dikkat etmesi gerekir.  Veri analisti iş ilanları İstanbul gibi büyükşehirlerde çok daha farklı iş şartları ve koşulları ile adaylara sunulabilir. 

Data Analisti Ne İş Yapar?

Data analistleri birçok alanda veri toplar ve firma için stratejik fikirler üretmekle ilgili çalışmalar yapar. Firmaların faaliyet gösterdiği sektöre bağlı olarak data analistlerinin yaptıkları işler farklılık gösterebilir.  İş yükleri bu sebeple oldukça değişken olan data analistlerinin, firmalarda bulundukları pozisyonlar da çalışma şekillerini etkileyebilir. Örneğin sezonluk olarak çalışan kişiler, full time olarak çalışan kişilere kıyasla da farklı iş tanımlarına ship olabilir. Veri analisti iş ilanları İzmir gibi bölgelerde dönemlik olarak çalışma fırsatı sunabilir. Yaz aylarında artan nüfusu sebebiyle, veri analistleri çeşitli alanlarda çalışma fırsatı bulabilir. Bu sebeple birçok farklı alanda yayınlanan iş ilanlarda yer alan iş tanımları, oldukça önemli bir yere sahip olur. Hızlı bir şekilde uygulanabilen sade fikirler üreterek firmaların kar marjını yükseltmeye yönelik çalışmalar yapmak, data analistlerinin sahip olduğu iş yükleri arasında yer alır.

Data Analisti Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekli?

Data analisti olarak çalışmak isteyen adayların sahip olması gereken zorunlu bir eğitim bulunmaz. Fakat kendi gelişimleri ve ilgi alanları açısından adayların, üniversitelerin eğitim imkanı sunduğu; Bilgisayar mühendisliği Bölümü, Ekonomi Bölümü, İstatistik Bölümü veya Matematik Bölümü gibi alanlardan başarılı bir şekilde mezun olması meslek adına önemli bir adım olabilir. 

Data Analisti Hangi Alanda Çalışır?

Data analistleri birçok alanda firmaların kar marjını yükseltmek ve firmanın sektörde  daha iyi bir şekilde ilerlemesine yardımcı olmak adına çalışmalar yapar. Tıp sektöründen telekomünikasyon sektörüne kadar neredeyse tüm sektörlerde gerekli olan data ve verilerin toplanması adına görevlendirilen data analistleri, birçok firmanın iyi bir şekilde gelişmesine ve ilerlemesine yardımcı olur. 

Data Analisti Ne Kadar Maaş Alır?

Data analisti olarak istihdam sağlamak isteyen adayların aylık kazançları, birbirinden oldukça farklı olabilir. Firmalarla olan anlaşmalar, veri analisti olarak çalışan kişilerin maaşlarında oldukça etkilidir. Fakat çalışma şartları ve koşulları da aylık kazançlarına doğrudan etki edebilir. Firmalarda bir ekip halinde çalışan data analistlerinin,  pozisyonları ve yıllar içerisinde kazandıkları tecrübeleri maaşlarında değişikliklere sebep olabilir. 

Data Analisti Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Data analisti olmak için öncelikle ilgili bölümlerin sunduğu lisans eğitimlerini başarıyla tamamlamak mesleğe giriş açısından önemlidir. Fakat meslek adına herhangi bir belge ya da eğitim zorunluluğu bulunmaz. Adayaların, kendilerini data kullanımı ve veri yönetimi konusunda geliştirmeleri, mesleği rahatlıkla icra etmelerine yardımcı olur. İyi derecede bilgisayar kullanabilen adaylar, meslekte başarılı olma imkanına sahip olabilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Data Analisti iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Data Analisti iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Data Analisti iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Data Analisti iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Data Analisti pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Data Analisti iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Data Analisti iş ilanlarına erişebilirsin.

Data Analisti iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Data Analisti için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur