Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
48216

İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen
SIBUR International
Assistant
SIBUR International
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 100 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sıkça Sorulan Sorular

İş ilanlarına nasıl başvuru yapabilirim?

İş ilanlarına Kariyer.net üzerinden ulaşabilir ve başvurabilirsin. Adaylar, Kariyer.net'in filtreleme özelliği sayesinde; ülke, şehir, ilçe, çalışma şekli, pozisyon ve eğitim seviyesi gibi kriterleri belirleyerek kendisine uygun ilanları listeleyebilir. Kariyer.net'te özgeçmiş oluşturan adaylar, belirledikleri ilanın detay sayfasına girdikten sonra ''Başvur'' butonuna tıklayarak başvurusunu gerçekleştirebilir.

İş ilanlarında istenilen kriterleri nasıl tespit edebilirim?

Firmaya ve pozisyona bağlı olarak iş ilanları farklı kriterler içerir. Bunun yanında işverenlerin bazı ortak beklentileri bulunur. Hemen hemen her pozisyon için iş ilanlarında; iletişim becerilerinin gelişmiş olması, ekip çalışmasına yatkınlık ve sorumluluk bilincine sahip olmak gibi kriterler görülür. Pozisyon özelindeki kriterler ise iş ilanında belirtilir.

İş ilanlarında en çok nelere dikkat edilmelidir?

İş ilanlarına başvuru yapmadan önce aday, yayınlanan ilanın kendisine uygunluğunu değerlendirmelidir. İlk olarak aday, iş ilanının beklentileriyle örtüşüp örtüşmediğine bakmalıdır. Akabinde aday ilanda belirtilen kriterleri göz önüne almalıdır. İşverenler, ilanda belirtilen kriterleri karşılayabilecek adayları tercih eder. Bu bağlamda adaylar, şartlarını karşılayabileceği ilanlara başvuru yapmalıdır.

İş ilanları en çok hangi bölgelerde yayınlanır?

İş ilanları, gelişmiş ve nüfus miktarı yoğun bölgelerde daha fazla görülür. İş ilanlarının en sık görüldüğü bölgeler arasında Marmara Bölgesi yer alır. İstanbul ve Kocaeli gibi gelişmiş şehirlerde pek çok sektörden firma çeşitli pozisyonlar için iş ilanları yayınlar. Diğer yandan Anadolu'da Ankara gibi büyükşehirlerde pek çok iş imkanı bulunur. Ege ve Akdeniz Bölgesi ise özellikle dönemsel iş ilanları ile öne çıkar. Bu bölgelerde turizm geliştiği yaz aylarında pek çok dönemsel iş ilanı yayınlanır. Ayrıca Karadeniz Bölgesi mevsimlik işçi gereksinimi duyan bir bölge olması sebebiyle özellikle İlkbahar ayından sonra iş ilanları sayısı artan bölgelerdendir. Tarımın veya turizmin geliştiği bölgelerde mevsimlik işçi ihtiyacı bulunur.