Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
13

Hatay Sağlık İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Sağlık cancel
Hatay cancel
Batıgöz Sağlık Grubu
Hemşire
Batıgöz Sağlık Grubu
İstanbul(Asya) +3 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Hatay Sağlık Sektörü İş İlanları

Hatay, Türkiye'nin turistik şehirlerinden biridir. Tarihi ve meşhur gastronomi kültürüyle adından söz ettirmektedir. Hatay'da pek çok sektörde istihdam sağlanır. Bunlardan biri de sağlık sektörü olarak öne çıkar. Sağlık sektörü,Türkiye’nin her yerinde ihtiyaç bulunan ve ilgi gören bir sektördür. Hem özel sektörde hem de devlet sektöründe oldukça önemli sayıda alımlar yapılmıştır. Bu durumda gerekli eğitim şartlarına sahip olan adaylar sağlık sektöründe çok hızlı ve iyi şartlarda çalışma şansına sahip olabilirler. Hatay’da bulunan birçok devlet hastanesinde veya özel hastanede kolayca iş sahibi olabilir ve çalışabilirsin. Bunun için Hatay sağlık sektörü iş ilanları inceleyebilirsin.

Hatay Sağlık Sektöründe Çalışanların Görevleri Nelerdir?

Öncelikle yapacağın görev, almış olduğun eğitime bağlı olarak değişkenlik gösterir. Tıp eğitimi aldıysan doktor olarak hatta uzmanlık eğitimin varsa, bağlı olduğun branşa göre bir kurumda çalışabilirsin. Sağlık sektörü çok geniş bir sektördür. Aldığın eğitime bağlı olarak hemşire, ebe, hemşir, odyometri uzmanı, fizyoterapist olarak da çalışabilirsin. Sağlık sektöründe farklı işlere yardımcı olan elemanlar, sağlık personelidir. Sağlık personelinin bir diğer ismi de iş yeri hemşiresidir. Sağlık memurları, doktorların hastalar için belirlediği tedaviyi yerine getirmek için oluşturulan planı uygularlar. Bu kişilerin, Hatay sağlık iş ilanlarında da belirtilen sorumluluklarından bazıları şu şekildedir: 

 • Uzman hekim tarafından istenen kan ve idrar tahlili vb. almak, 
 • Aşı takviminin kontrolünü sağlamak, 
 • Doktor tarafından belirlenen ilaç ve enjeksiyon gibi tıbbi uygulamaları gerçekleştirmek,
 • Çocuk ve yetişkinlere aşı uygulamak, sünnet yapmak, 
 • İş yeri açanların düzenli kontrolünü gerçekleştirmek, 
 • Sorumlu olunan birimin ilaç ve ekipman eksiklerinin kontrolünü sağlamak, 
 • Gerekli görüldüğü zaman ilk yardım prosedürlerini uygulamak,
 • Hasta mahremiyetini korumak,
 • Veri toplayarak gerekli kayıtları tutmak, 
 • Çalıştığı kurumda sağlık ve hijyen şartlarının korunmasını ve denetlenmesini sağlamak, 
 • İş sağlığı ve güvenliği gibi eğitimleri içeren çeşitli etkinlikler düzenlemek, 
 • Bireylere ve topluma sağlık konusunda bilgi vermek,
 • İlk yardım hizmetleri ile ilgili koordinasyonu sağlayarak hekime yardımcı olmak. 

Hatay Sağlık Sektöründe Çalışmak İçin Hangi Eğitimler Gerekir?

Sağlık memuru olabilmek için okuyabileceğin 2 yıllık ön lisans ve 4 yıllık lisans hemşirelik, sağlık yönetimi, ilk ve acil yardım, tıbbi laboratuvar teknikleri, yaşlı bakım bölümlerinden mezun olman gerekir. Kamu kurumlarında görev yapmak istiyorsa sağlık memurları, KPSS’ye girerek yeterli puanı almaları gerekir. 2 yıllık bölümlere girebilmek için TYT sınavından alınan puan yeterlidir. 4 yıllık bölümlere girebilmek için TYT ve AYT sınavlarından yeterli puanı almak gerekir. Bu gibi eğitim koşullarını güncel Hatay sağlık sektörü iş ilanlarının detaylarında inceleyebilmen mümkündür.

Hatay sağlık sektöründe çalışabilmek için hangi özelliklere sahip olmak gerekir?

Çok iyi iletişim kurabilme becerisine sahip olmak, stres anında sakin ve soğukkanlı kalabilmek, hastalarla empati kurabilmek ve hastalara karşı sakin kalabilmek, erkek adaylar için askerlik yükümlülüğü bulunmamak, askerliği yapmış olmak ya da tecil ettirmek, değişken mesailerde çalışabilmek, analitik düşünme ve gözlem yeteneğine sahip olmak ana şartlardan bir kaçıdır. İşine hâkim olmak, hastaların ihtiyacını anlamak ve hızlıca yardımcı olabilmek de gerekir.

Hatay sağlık sektöründe iş olanakları nelerdir?

Sağlık personellerine duyulan ihtiyaç sağlık sektöründe hiçbir zaman bitmiyor. Bu nedenle sağlık personelleri, ülkemizde özel ve devlet kurumlarında pek çok alanda çalışma imkânı buluyor. Sağlık personelleri devlet hastanelerinde, özel hastanelerde, sağlık kuruluşlarında, iş yerlerinde görev alır. Bu kişiler toplum sağlığını korumakla görevlidir. Ve görüldüğü gibi Hatay sağlık sektörü iş ilanları bay ve bayan iş olanakları da bu doğrultuda fazladır.

Hatay sağlık sektöründe part time çalışma imkânı bulunur mu?

Hatay'da ve diğer illerde sağlık sektörü yoğun mesaiye sahip olmasıyla bilinir. Oldukça özenle icra edilmesi gereken meslekleri barındıran bu sektörde tam zamanlı olarak çalışmak makbuldür. Ancak sağlık sektörü pek çok iş kolunu içinde barındırdığından, tercih edeceğin alana göre part time iş fırsatlarını yakalayabilme şansın da olabilir. Hatay sağlık sektörü iş ilanları bayan ve bay için yayınlananları takipte kalman faydalı olacaktır.

Hatay sağlık sektörü iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Hatay sağlık sektörü eleman arayanlar tarafından kariyer.net'te yayınlanan ilanlara kolayca ulaşabilmen mümkündür. Buradaki ilanlar güncelliğini korur ve filtreleme seçenekleri ile, sana aramanı kişiselleştirme imkânı da sunulur. Tercihlerin doğrultusunda filtreleme yaparak, senin için en doğru olan iş ilanlarına ulaşıp, başvurunu kolayca yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Hatay güncel iş ilanları nelerdir?

Hatay güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek görüntüleyebilirsin.

Hatay iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Hatay iş ilanlarını Kariyer.net'te listeleyebilir ve sana en uygun pozisyonları inceleyebilirsin. Deneyimlerine uygun iş ilanlarına hesabına giriş yaparak hesabına giriş yaparak veya 1 dakika içinde hızlıca hesap oluşturduktan sonra başvurabilirsin.

Aradığım pozisyondaki Hatay iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Aradığın pozisyondaki Hatay iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Pozisyon'' kategorisinde bulunan pozisyonları seçerek kolayca listeleyebilirsin.

Kariyer.net'te bana en yakın Hatay iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın Hatay iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!