Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
235

Isparta İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Isparta cancel
Isparta Ticaret ve Sanayi Odası

Proje Uzmanı

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası
Isparta
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
TEB - Türk Ekonomi Bankası

Isparta Şubesiz Satış Mobil Satış Temsilcisi

TEB - Türk Ekonomi Bankası
Isparta
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 5 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Isparta İş İlanları

Isparta, gülleri ve halıları ile meşhur bir kenttir. Ekonomisi ağırlıkla tarıma ve tarıma bağlı işletmelere dayanmaktadır. İnşaat, imalat gibi sektörlerde gelişmeler yaşansa da Isparta iş ilanları arasında yapı, eğitim, inşaat, hizmet, sağlık gibi sektörler öne çıkmaktadır.

Haşhaş, deri, gül yağı gibi tarımsal üretimlerle sanayisini geliştiren ve dış pazarlara açılan Isparta'da halen istihdamın büyük bölümünü tarım oluşturmaktadır. Tahıl ürünleri ile birlikte şeker pancarı ve baklagiller de dikkate değer boyutlarda üretilmektedir.

Isparta ekonomisinde tarımsal ürünleri hayvancılık izler. Sanayileşmiş olan halıcılık yanında kilim, heybe ve çorap dokumacılığı yaygındır. Gül üretimi ve halıcılık ile birlikte orman ve mobilya, dokumacılık, dericilik ve gıda sanayii kentin temel sanayi sektörlerini oluşturmaktadır. Kentte 25 bine yakın halı tezgahı olduğu düşünülmektedir ve yılda 2,5 milyon metrekare halı dokunur. On iplik fabrikası ile birlikte pek çok işletme halı sektörünün hizmetindedir. Gıda sektöründe ise üç büyük un fabrikasının yanında bir bisküvi, bir meşrubat, bir salça fabrikası da bulunmaktadır. Bu işletmeler kentin sanayi alanındaki istihdamını oluşturur ve Isparta iş ilanları arasında ön planda bulunurlar.

Yapı sektörü yoğun

Çalışan nüfusun %60'ının tarım sektöründe olduğu Isparta'da hizmet ve sanayi sektörleri de ciddi istihdam yaratmaktadır.  Isparta iş ilanları 2018 döneminde yapı ve inşaat ilanlarıyla öne çıkmaktadır. Şantiye işleri kadar satış, pazarlama ve inşaat sektöründeki diğer pozisyon ihtiyaçları için de pek çok ilanla personel aranmaktadır. Eğitim, hizmet, gıda, turizm gibi sektörler de Isparta iş ilanları güncel ilanları arasında yer almaktadır.

Satış pozisyonu ön planda

Isparta iş ilanları arasında, 2018 döneminde departman bazlı olarak satış, hizmet, mühendislik, eğitim, yönetim ve gıda sektörleri ile öne çıkmaktadır. Satış temsilcisi, bölge satış temsilcisi, satış danışmanı, pazarlama sorumlusu gibi pozisyonların fazla olduğu Isparta iş ilanları güncel açıdan iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, ingilizce öğretmeni, eğitim danışmanı gibi özel branşları da içermektedir.

Isparta'nın gül bahçeleri

Isparta denince akla gelen gül üretimi olmaktadır. Türkiye'nin gül yağı için üretim yapılan gül bahçelerinin %80'i Isparta'da yer alır. İşçiliği zahmetli olan ve yoğun mesai isteyen gül üretimi ile kentte yılda 2 milyon kilo gül çiçeği elde edilmektedir. Isparta iş ilanları arasında fazla yer almamakla birlikte, gül yetiştiriciliği ve gül yağı üretimi en yoğun istihdam alanlarından biridir.

Hayvancılık ve balıkçılık

Isparta ekonomisinde önemli yere sahip olan hayvancılık; deri, yün ve kıl gibi ürünlerle imalat sanayiini destekler.  Koyun ve kıl keçisi ağırlıklı olan hayvancılık sektörünün yanında arıcılık da gelişme eğilimindedir. Isparta'da balıkçılık da yoğundur. Tatlı su balıklarının yoğun bulunduğu Eğirdir Gölü'nde yakalanan kerevit ihraç edilirken; kefal, sazan ve alabalık da yaygın biçimde avlanmaktadır.

Kükürt madenciliği

Isparta'da kükürt işletmeciliği de kent istihdamında önemli bir yer tutmaktadır. Türkiye'de en fazla kükürt çıkarılan il Isparta'dır ve ülke kükürt rezervlerinin %80’ini barındırır. Kömür, sodyum, arsenik, krom, cıva, manganez de ayrı ayrı pek çok maden işletmesinde çıkarılmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Isparta'da kendime uygun işi nasıl bulabilirim?

Kariyer.net avantajlarından istifade ile çok kolay bir şekilde kendine uygun iş ilanlarını bulabilirsin. Bunun için panelin sol kısmında bulunan filtreleme mekanizmasını kullanabilirsin. Bu kriterleri kullanarak sadece senin için uygun olan Isparta iş ilanlarının listelenmesini sağlayabilirsin.

Isparta'da evime yakın işi nasıl bulabilirim?

Yayında olan Isparta iş ilanlarının her birinin firma adresi, ilan ayrıntılarında görülmektedir. Bu adresleri inceleyerek hangi ilanın adresine en yakın bölgede olduğunu anlayabilirsin. Evine en yakın iş ilanına başvuru yaparak aradığın iş fırsatını yakalayabilirsin. 

En kazançlı Isparta iş ilanları nelerdir?

Isparta iş ilanlarının her birinin ilan ayrıntılarında firmanın aradığı personele ne kadar ücret teklif ettiği belirtilmiştir. Söz konusu ilanları tek tek inceleyerek hangi ilanın senin için daha kazançlı olacağını anlayabilirsin. Kariyer.net platformunun kullanışlı yapısından yararlanarak senin için en kazançlı iş ilanlarını kolay bir şekilde bulabilirsin. Firmaların aradığı personel için belirlediği ücret seni tatmin ediyorsa vakit kaybetmeden iş başvurunu gerçekleştirebilirsin. 

Isparta'da güncel ilanları görüntüleyebilir miyim?

Isparta’da en güncel iş ilanlarını görmek istiyorsan panel üzerindeki “tarih” filtresini kullanabilirsin. Bu sayede ilanları güncelliğine göre sıralayabilirsin. Bunun yanında yaptığın aramayı kaydedebilir, kriterlerine uygun iş ilanı yayınlandığında bundan ilk haberdar olan sen olabilirsin. Ayrıca “Yeni İlanlardan Haberdar Et” sekmesi ile sistemde her yeni ilan yayınlandığında bundan haberdar olabilir, ilanlara ilk başvuran sen olabilirsin.