525

İstanbul Yiyecek ve İçecek İş İlanları

2 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Seçili Filtreler (3)Filtreleri Temizle

Yiyecek ve İçecek cancel
İstanbul(Avr.) cancel
İstanbul(Asya) cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 11 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İstanbul Yiyecek ve İçecek İş İlanları

İstanbul Türkiye'nin büyük şehirlerinden biridir. Bu şehirde her kültürden ve milletten insan olduğu gibi her iş kolundan meslekte bulunur. Ulaşım sektöründen hizmet sektörüne telekomünikasyon sektöründen üretim sektörüne kadar geniş bir ölçekte birçok sektör yer alır. Özellikle günümüzde teknolojinin hızla gelişmesi ve internetin hemen her iş alanını kapsaması sebebiyle farklı iş sektörleri de yoğun talep görmeye başlamıştır. Tüm dünya gibi İstanbul'da da geniş iş ağına sahip olan yiyecek içecek sektörü pek çok iş olanakları sunan sektörlerden biridir. Bu sektörde garsondan yiyecek içecek müdürüne, aşçıdan kasaba kadar çok farklı unvanlarda personele ihtiyaç vardır. Hemen hemen her alanda firmanın bulunduğu İstanbul şehrinde özellikle de yiyecek içecek gibi geniş bir sektörde kendine uygun bir İstanbul yiyecek ve içecek iş ilanları bulman mümkündür. Eğitim durumuna uygun iş seçenekleri için İstanbul yiyecek ve içecek sektörü eleman arayanlar tarafından yayınlanan iş ilanlarını takip edebilirsin. Eğitim durumun ne olursa olsun sayfada kendine uygun İstanbul yiyecek ve içecek iş ilanları bulabilirsin. İstanbul iki yakadan oluşan bir şehir olduğu için Anadolu veya Avrupa yakasına uygun bir şekilde pek çok ilana ulaşabilirsin. Sen de bu ilanlar içinden kendine uygun İstanbul yiyecek ve içecek iş ilanları bulabilirsin. İl sekmesinden İstanbul'u filtreleyerek çalışmak istediğin ilçelerin ilanlarına bakabilirsin. Yiyecek ve içecek sektörü iş ilanlarını kaçırmak istemiyorsan sayfayı her gün takip edebilir ve güncel İstanbul yiyecek ve içecek sektörü iş i̇lanları şeklinde aratabilirsin. Filtrelemeden şehri İstanbul yaparak sürekli takipte olursan en kısa sürede kendine uygun yiyecek ve içecek sektörü iş ilanlarını bulman kolaylaşır. Sektör bazlı aramak istemezsen İstanbul Avrupa restoran müdürü iş ilanları gibi listelere göz atabilirsin.

Yiyecek ve İçecek Sektörü Tanımı

Geçmişte olduğu gibi günümüzde de yiyecek ve içecek sektörü vazgeçilemez alanlardan biridir. Çünkü insan oğlunun var olduğu her çağda beslenme en temel ihtiyaçlardan biridir. Bu nedenle de bu alan hiç bitmeyecek bir iş sektörüdür. Yüksek istihdam sağlaması anlamında son derece önemli bir alandır. Yiyecek ve içecek sektörü dünya mutfaklarıyla da girilen etkileşimin bir sonucu olarak sürekli kendini yeniler ve işgücü anlamında da kalifiye elemana ihtiyaç duyar. Yiyecek ve içecek sektöründe kendini geliştirmiş, tecrübeli ve iyi eğitimli pek çok eleman sektörün ihtiyaç duyduğu en temel özne haline gelmiştir.

Her zaman revaçta olan ve çok geniş olan yiyecek ve içecek sektöründe otel, okul, restoranlar, zincir kahve işletmeleri ve diğer işletmeler gibi yerlerde çalışmak üzere pek çok pozisyonda elemana ihtiyaç vardır. 

Yiyecek ve İçecek Sektöründe Bulunan İş İmkanları

Yiyecek ve içecek sektörü oldukça geniş bir sektördür. Bu sektörde iş isteyenler pek çok pozisyonda istihdam edilebilme avantajına sahiptir. Örneğin; restoran ve kafelerde garsonluk, restoran karşılama hostesi, soğuk veya sıcak yemek bölümü şefi, aşçı, aşçı yardımcısı, yiyecek ve içecek grup lideri, marketlerin şarküteri bölümlerinde çalışmak üzere kasap reyon şefi, marketlerde taze gıda reyon görevlisi ve zincir kahve işletmelerinde barista gibi pek çok yerde ve pozisyonda rahatça iş bulabilirler.

Bunların tümü ve daha başka yiyecek ve içecek sektöründe yayınlanan tüm iş ilanlarına Kariyer.net üzerinden rahat bir şekilde erişebilirsin. İş ilanlarında verilen şartlara bakarak durumuna göre İstanbul aşçı iş ilanları gibi fırsatlara başvuruda bulunabilirsin.

Yiyecek İçecek Sektörü Eleman Arayan Firmalar

Mezun olduğun ilkokul, lise, ön lisans veya lisans bölümüne göre her eğitim durumuna hitap eden İstanbul yiyecek ve içecek sektörü eleman  arayan firmalar tarafından verilmiş olan iş ilanlarını takip edebilirsin. Bu seçenekler arasında tedarik zinciri uzmanı iş ilanları gibi iş fırsatları da olabilir.

Mezuniyet durumuna göre sayfada mutlaka kendine uygun yiyecek ve içecek sektörü iş ilanları bulunur. Asya veya Avrupa yakasından dilediğin her ilçeden verilen ilana ulaşabilirsin. Bu ilanlar arasından isteklerini karşılayan herhangi bir yiyecek ve içecek sektörü iş ilanlarına başvurabilirsin. İlanlarda kolaylıkla arama yapabilmek için önce il seçeneği olarak İstanbul'u filtrelemelisin, daha sonra ise dilediğin herhangi bir ilçeyi seçerek yayındaki en güncel yiyecek ve içecek sektörü iş ilanlarına pratik olarak ulaşabilirsin. İstanbul için yayınlanan yiyecek ve içecek sektörü iş ilanlarını kaçırmamak adına sayfayı her gün düzenli bir şekilde sayfayı takip edebilir ve İstanbul yiyecek ve içecek sektörü iş i̇lanları yeni şeklinde arama yaparak yayınlanmış olan en güncel ilanlara erişebilirsin.

Yiyecek ve İçecek Sektörü İş İlanlarına Başvurabilmek için Alınması Gereken Eğitim

Yiyecek ve içecek sektörü çok geniş bir sektör olduğu için İstanbul yiyecek ve içecek iş ilanlarında eğitim şartı aranabilir. Bu tür ilanlar hem ilkokul ve lise hem de ön lisans ve lisans bölümlerinden pek çok elemana iş fırsatı sağlar. Bu sektörde yayınlanan yiyecek ve içecek sektörü iş ilanlarına başvurabilmek için ön lisans programlarından Aşçılık (Gastronomi), pastacılık ve ekmekçilik bölümü, ikram hizmetleri bölümü, gıda teknolojisi bölümü ile gastronomi ve mutfak sanatları, yiyecek ve içecek işletmeciliği gibi lisans programlarından mezun olman gereklidir.

Sen de eğitimine, sektördeki tecrübene ve isteklerine en iyi cevap verecek İstanbul'da yayınlanan yiyecek ve içecek iş ilanlarını inceleyerek istediğin ilana başvurunu Kariyer.net sayfasından son derece pratik şekilde gerçekleştirebilirsin. Yiyecek ve içecek sektöründe yayınlanmış olan iş ilanlarını kaçırmamak için ̇İstanbul yiyecek ve içecek iş ilanları şeklinde aramanı yapabilirsin. Bu sayede en güncel ilanlardan anında haberdar olabilirsin. Bu şekilde yaptığın aramada istediğin fırsatlara ulaşamadıysan İstanbul Avrupa barista iş ilanları listesi gibi listeler sana yardımcı olabilir.

Yiyecek ve İçecek Sektörü İş İlanlarına Başvuracakların Taşıması Gereken Özellikler

Aşçılık ve garsonluk başta olmak üzere sektörde pek çok ilan bulunur. Bu sektörde görev yapmak isteyenler öncelikle hijyenik çalışma şartına özen göstermelidir. Bu sektörde yayınlanmış olan yiyecek ve içecek sektörü iş ilanlarına başvurmak isteyenlerin taşıması gereken özellikler şunlardır:

 • Gelişmiş bir damak tadına sahip olmak,
 • Aşçı olmak isteyenlerin Türk ve dünya mutfağına hakim olması,
 • Garsonluk için titiz, dikkatli ve özenli bir şekilde çalışmak,
 • Sorumluluk sahibi olmak,
 • Mutfakta çalışmaktan keyif almak,
 • Ekip çalışmasına uygun olmak ve takım çalışmasına önem vermek,
 • Soğukkanlı ve sabırlı olmak,
 • Sunum yapacak kişilerin görsel zekaya sahip olması,
 • Mutfakta temizlik konusunda büyük bir hassasiyetle davranılması,
 • Dünya mutfaklarını sürekli olarak takip etmek,
 • Tüm duyu organlarının sağlıklı bir şekilde kullanabilmesi.

Yiyecek ve İçecek Sektörü İş İlanlarındaki İşe Alım Şartları

Yiyecek ve içecek sektöründe çalışacak kişilerin restoranların mutfaklarından marketlerin sebze ve meyve reyonlarına, zincir kahve dükkanlarından otellere kadar son derece geniş bir sahada iş bulabilmesi mümkündür. Bu sektörde faaliyet gösteren işletmelerin işe alacakları elemanlardan bazı istekleri olabilir. Bu yüzden yiyecek ve içecek sektöründeki işe alım koşulları, ilanı veren işletmenin isteklerine göre farklılık gösterebilir. Bunun yanı sıra her işletme genelde belli mezuniyet ile sektörde bir süre tecrübe şartını karşılamasını isteyebilir. Sen de yiyecek ve içecek sektöründe ilan veren işletmelerin şartlarını incelemek için yiyecek ve içecek sektörü iş ilanlarına bakabilirsin. İstanbul'un Asya ve Avrupa yakasındaki ilçelerinden ilanları inceleyebilir ve kendine en uygun olana başvurabilirsin. En güncel iş ilanlarını kaçırmamak için yiyecek ve içecek sektörü iş ilanlarını düzenli olarak takipte kalman yararına olur.   

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul Yiyecek ve İçecek iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

İstanbul Yiyecek ve İçecek için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel İstanbul Yiyecek ve İçecek iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel İstanbul Yiyecek ve İçecek iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te İstanbul Yiyecek ve İçecek iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

İstanbul Yiyecek ve İçecek iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

İstanbul Yiyecek ve İçecek iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

İstanbul Yiyecek ve İçecek iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur