Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
255

Kahramanmaraş İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kahramanmaraş cancel
Milangaz

Sevkiyat Planlama Sorumlusu

Milangaz
Kahramanmaraş
Tam zamanlı
18 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 11 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Kahramanmaraş İş İlanları

Kahramanmaraş tarıma ve tarıma dayalı sanayi sektörü ile ticarete dayalı bir kenttir. Tahıl ve bakliyatların yanı sıra, sanayi tarımı olarak şeker pancarı ve pamuk yetiştirilmektedir. Nüfusun %80'nin tarım, hayvancılık ve ormancılık ile uğraştığı Kahramanmaraş iş ilanları bakımından farklı istihdam olanakları da sunabilmektedir.

Üzüm ve meyve yetiştiriciliği de yaygındır. Ormancılık da kentteki önemli istihdam olanaklarından biridir. Koyun, sığır ve keçi yetiştiriciliğinin yaygın olduğu kentte, 30 bini aşkın arı kovanı ile arıcılık da yapılmaktadır. Balıkçılık da daha çok baraj göllerinde yoğunlaşmıştır.

Madencilik bakımından da zengin olan Kahramanmaraş'ta barit, demir, kurşun, grafit, linyit çıkarılmakta, zengin mermer yatakları işletilmektedir. Türkiye'deki en zengin linyit havzası buradadır. Kentin önemli işletmelerinden Afşin-Elbistan Termik Santrali bu linyitleri kullanmaktadır.

Sanayi işletmelerinde istihdam

Sayılara baktığımızda, Kahramanmaraş'ta on kişiden fazla işçi çalıştıran işyeri sayısı 100'e yakın, on kişiden az işçi çalıştıran sanayi iş yeri sayısı ise 1200 civarındadır. Afşin-Elbistan Termik Santrali'nin yanı sıra Sümerbank Pamuklu Dokuma Sanayi, penye ve iplik fabrikaları, çelik mutfak eşyası fabrikaları, SEK işletmeleri, tuğla fabrikaları, pres ve çırçır fabrikaları, alüminyum ve bakır fabrikaları kentte öne çıkan sanayi işletmeleri arasındadır. Kağıt sanayi geri dönüşüm işletmeleri de kent için önemli bir yerdedir. Bu fabrika ve işletmeler kentteki ekonomi ve istihdam üzerinde etki sahibidir.

Gelişkin tekstil sektörü

Kahramanmaraş iş ilanları 2018 döneminde tekstil, eğitim ve sağlık alanında yoğunlaşmaktadır. Bu üç alanı hizmet, ilaç sanayi, yapı, giyim sektörlerinin verdiği iş ilanları izlemektedir. Kahramanmaraş iş ilanları güncel olarak pozisyon bazlı incelendiğinde satış temsilcisi, satış danışmanı ve mağaza personeli ilanları öne çıkmaktadır. Gayrimenkul sektörü ve tıbbi satış sektörü de pek çok ilan vermektedir. Departman bazlı bakıldığında ise Kahramanmaraş iş ilanları 2018 döneminde satış, hizmet, eğitim, imalat ve mühendislik departmanlarında yoğunlaşmaktadır.

Gıda sektörü iş olanakları

Zeytin ve pamuk yağı üretimi ile kentin ünlü dondurması da gıda üretimi açısından gelişkin düzeydedir. Biber sektörü de yöresel olarak öne çıkmıştır ve yüze yakın işletmede yörenin ünlü kırmızı biberi üretilmektedir. Tarımsal üretime bağlı olarak un ve yem fabrikaları da bulunmaktadır.

Kuyumculuk sektörü de gelişkin

Tarihsel bir üretim olarak devam eden kuyumculuk sektörü de Kahramanmaraş'ın önemli istihdam alanlarından biridir. İstanbul'dan sonra önemli kuyum merkezlerinden biri olan Kahramanmaraş, yılda 40 tona yakın altını işleyerek kuyumculuk sektörüne sunmaktadır. Hem vasıflı personel yetiştirme, hem de uzman personel istihdamı açısından kuyum sektörü  önemli bir işlev görmektedir.

Kahramanmaraş ilçelerinde iş olanakları

Kahramanmaraş iş ilanları güncel olarak Elbistan, Afşin gibi imalat ve madenciliğin gelişkin olduğu illere de yoğunlaşabilmektedir. Kahramanmaraş Elbistan iş ilanları ve Kahramanmaraş Afşin iş ilanları eğitim, gıda, hizmet gibi sektörlerde olabildiği gibi, sanayi ve imalat sektöründe de iş olanakları sağlamaktadır.

Part time veya dönemsel çalışma imkanı

Kahramanmaraş iş ilanları arasında part time ya da dönemsel zamanlı çalışılabilecek ilanlar fazla bulunmamaktadır. Ancak iş ilanlarının üçte birini tecrübesiz personellerin de başvurabileceği ilanlar oluşturmaktadır. Kahramanmaraş iş ilanları aracılığıyla tarımdan madenciliğe, tekstilden kuyumculuğa pek çok sektörde çalışma hayatına adım atmak için farklı imkanlar öne çıkmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kahramanmaraş' ta sürekli/tam zamanlı iş ilanları nelerdir?

Kahramanmaraş’ta sürekli ve tam zamanlı iş ilanlarına baktığında birbirinden farklı pek çok sektör için mevcut olan iş olanaklarını görebilirsin. Bu iş ilanlar arasından kendine en uygun olanı bulmak için görev tanımlarını ve aranan kriterleri detaylı bir şekilde inceleyebilirsin. Kahramanmaraş’ın tam zamanlı iş ilanları arasında aşçılar, fizyoterapistler, hemşireler, ofis çalışanları, öğretmenler ve mühendisler için mevcut olan pozisyonlar ön plandadır. Hemen hemen her alandan iş ilanı bulunan Kahramanmaraş’ta her gün yeni iş ilanları yayınlanmaktadır. Bu iş ilanları deneyimli ve deneyimsiz pek çok adayın başvurusunu bekler. Tam zamanlı iş ilanları için araştırma yapan kişilerin birçok farklı sektörü deneyimleme şansı vardır.

Kahramanmaraş'ta hangi öğretmenlik alanları için iş ilanları bulunur?

Kahramanmaraş’ta yayınlanan iş ilanlarına bakıldığında göze ilk çarpan mesleklerden birisi öğretmenliktir. Hemen hemen her öğretmenlik branşı için yayınlanan iş ilanlarına deneyimli ve deneyimsiz pek çok aday başvuru yapabilir. Özellikle matematik alanında öğretmen arayışı mevcuttur. Matematik, fizik, kimya, rehber öğretmen ve sınıf öğretmeni olmak üzere her branştan öğretmen iş ilanı olduğu görülür. Tam zamanlı çalışma şekline sahip olan öğretmenlerin iş ilanları birçok farklı kurum tarafından yayınlanır. Matematik, fizik, kimya branşlarının yanı sıra kodlama ve robotik öğretmenliği gibi öğretmenlik alanları da bulunur.

Kahramanmaraş'ta part-time iş ilanları nelerdir?

Tam zamanlı çalışması mümkün olmayan kişiler, part-time iş ilanları arasından araştırma yapabilir. Kahramanmaraş’ta part-time iş olanakları oldukça fazladır. Satış temsilcisi, temizlik görevlisi, garson, kurye, tanıtım elemanı, ürün tanıtım uzmanı ve tıbbi satış temsilcisi gibi birbirinden farklı pek çok pozisyon için part-time iş imkanı bulunur. Kahramanmaraş’ta yayınlanan part-time iş ilanlarına başvuru yapmak istiyorsan öncelikle ilanların detaylarını incelemesin. İlan detaylarında belirtilen kriterlerin sahip olduğun yetkinliklere uyum sağlaması oldukça önemlidir. Özellikle kurye gibi meslek alanlarında çalışmak istiyorsan bazı kriterlere sahip olman gerekir. Satış temsilcisi gibi mesleklerde iletişim yönünün güçlü ve etkili olması beklenir.

Kahramanmaraş'ta hangi sektörlerde iş ilanları bulunur?

Kahramanmaraş’ta çeşitli sektörlerde iş imkanları bulunmaktadır. Bu şehir, servis şoförlüğünden bayi satış uzmanlığına kadar birbirinden farklı iş olanakları sunar. İş ilanlarına başvuru yapmak için bazı niteliklere sahip olunması gerekir. Çağrı merkezi iş ilanlarına başvuru yapmadan önce hangi yabancı dillere sahip olunması gerektiğine bakılmalıdır. Ayrıca kendi niteliklerine en uygun olan iş ilanlarına başvuru yapmalısın. En çok iş ilanı yayınlanan diğer pozisyonlar arasında cilt bakım uzmanı, ön muhasebe sorumlusu, fabrika personeli ve kombi ustası bulunur. Tam zamanlı veya part-time iş ilanlarına başvuru yaparak çalışma hayatına adım atabilirsin. Her iş ilanında farklı nitelikler arandığı için başvuru yapmadan önce belirtilen kriterlere uyum sağladığından emin olmalısın.