Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
4

Mersin Denizcilik İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Mersin Denizcilik Sektörü İş İlanları

Mersin Akdeniz kıyısında yer alıp Türkiye’nin en önemli liman şehirlerinden biri olma özelliğine sahiptir. Nüfusu oldukça kalabalıktır. Coğrafi konumu nedeniyle Mersin pek çok firmaya ve iş merkezine ev sahipliği yapar. Dış ticaret için hayati önemde olan bu şehirde, denizcilik sektörü gelişmiştir. Hatta denizcilik sektörünün en çok geliştiği şehirlerden olduğu söylenebilir. Bu nedenle denizcilik alanında çok sayıda iş ve iş imkanı bulunur.  Güncel Mersin denizcilik sektörü iş ilanları ve istihdam olanaklarına bakıldığında bu sektörde tek çeşit meslek olmadığı, pek çok meslek grubuna ev sahipliği yaptığı görülür. Denizcilik faaliyetleri ticari faaliyetler ya da eğlence, turizm amaçlı faaliyetler olabilir. Bunların hepsini denizcilik sektörü altında değerlendirmek mümkün. Bu faaliyetlerden herhangi birinde de birbiri ile koordineli çalışan alt meslek grupları bulunur. Gemi kaptanından, personele, yat personelinden servis elemanına kadar birçok kişi çalışır. 

Mersin Denizcilik Sektöründe Çalışmak İçin Ne Yapmalıyım?

Mersin denizcilik sektörü iş ilanları için başvurmak istiyorsan öncelikle denizcilik alanında hangi mesleği yapmak istediğini belirlemelisin. Her meslek grubu için yapman gerekenler farklıdır. Denizcilik sektöründe çalışan herkes gemide çalışmaz. Limanlarda, tersanelerde, gemi acentelerinde çalışanlar da bu sektörün bir parçasıdır. Eğer gemide kaptan ya da mühendis gibi üst düzey bir çalışan olmak istiyorsan bu alanda üniversite eğitimi alman şarttır. Ancak daha alt kıdemli bir personel olmak için buna gerek yoktur. Gemide teknik işlerle uğraşan kişiler mesleki ya da teknik liselerden mezun olan adaylar olabilir. Yolcu gemilerinde çalışan garson gibi personellerden biri olmak için ise genellikle ilkokul düzeyinde bir eğitim yeterli olur. Gemide çalışmak istiyorsan en önemli hususlardan biri gemi çalışma şartlarına ayak uydurabilecek yapıda olmandır. Ayrıca bu alanda kariyer hedefleyen, kendini denizciliğe vermiş kişilere öncelik verilebilir. Mersin denizcilik sektörü iş ilanları bay eleman arayanlar askerlikle ilişiği bulunmayan adayları da tercih edebilirler.

Mersin Denizcilik Sektöründe Çalışma Şartları Nasıldır?

Mersin denizcilik sektörü eleman arayanlar için en önemli konulardan birisi adayların denizcilik sektörünün çalışma şartlarına uyum sağlayabilmesidir. Mersin denizcilik sektöründe çalışma şartları değişmekle birlikte genellikle diğer sektörlerden biraz daha farklıdır. Gemi personelleri sürekli seyahat halindedirler. Zamanlarının büyük bir kısmı denizde geçer. Seyahat etmeyi seven kişiler için bu mesleği yapmak daha kolay olabilir. Ancak gemi dışında çalışan personeller için bu söz konusu değildir. Yine de bu personellerin çalışma saatleri de farklı olabilir. Mesela gemi acentelerinde çalışan elemanların gemi limana ulaştığında orada bulunmaları gerekir. Bu günün herhangi bir saati olabilir. Aynı zamanda denizcilik sektöründe çalışanlar ana dili Türkçe olmayan kişilerle de sık sık iletişim halindedirler. Denizcilik sektöründe olup ofis ortamında çalışan adaylar da bulunur. 

Mersin denizcilik sektörü çalışma olanakları nasıldır?

Mersin denizcilik sektöründe çalışma olanakları oldukça fazladır. Gemi acentelerinde çeşitli pozisyonlarda çalışabilirsin. Denizcilik sektöründe elektrikçi, kaynakçı, teknisyen, tekniker, mühendis gibi pozisyonlarda çalışma imkanı bulunur. Ayrıca vasıfsız gemi personelleri arayan firmalar da bulunur. İlköğretim düzeyinde eğitim bu işe başvurmak için yeterlidir. Bu elemanlar gemilerde çeşitli işlerde çalışan personellerdir. Yabancı dil bilmek denizcilik sektöründe önemlidir. Yabancı dil bilgin ne kadar iyiyse ya da ne kadar çok yabancı dil biliyorsan bu sektörde çalışma şansın o kadar artar.

Mersin denizcilik sektöründe çalışmanın avantajları nelerdir?

Denizcilik sektörü çeşitli mesleklere ev sahipliği yapar. Birçok alanda kendini geliştirme fırsatı bulabilirsin. Ayrıca denizcilik sektöründe maaş aralıkları genellikle yüksektir. Bunun yanında yabancı dilini geliştirebileceğin alanlardan birisi olarak öne çıkar. Gemi personeli olarak çalışmak istiyorsan birçok farklı yer görme fırsatı bulabilirsin. Seyahat etmeyi sevenler için gemi personeli olmak oldukça avantajlı olabilir.

Mersin denizcilik sektörü iş ilanlarına başvuru yaparken hangi detaylara dikkat etmeliyim?

Mersin denizcilik sektörü iş ilanları için başvuru yaparken öncelikle sana uygun bir pozisyona başvuru yapmaya dikkat etmelisin. Eğer gemide çalışmak istiyorsan geminin güzergahını, ticaret ya da yolcu amaçlı kullanımını, gemideki rolünü bilmen önemlidir. Eğer çalışma saatleri senin için önemli ise buna uygun bir pozisyona başvuru yapmaya dikkat etmelisin. Bunun için ofis ortamındaki işleri tercih edebilirsin. Aranan personeller bay ya da bayan olabilir. Başvurduğun pozisyona uyum sağlayabileceğinden emin olmalısın. Mersin denizcilik sektörü iş ilanları bayan ve bay eleman arayan firmalara ulaşmak için kariyer.net’i ziyaret edebilirsin.

Mersin denizcilik sektörü iş ilanlarına nasıl başvuru yapabilirim?

Mersin denizcilik sektörü iş ilanları için başvur yapmak istiyorsan öncelikle kariyer.net’te özgeçmiş oluşturmalısın. Başvurmak istediğin pozisyon için tercih edilmeni sağlayacak eğitimlerini ya da özelliklerini özgeçmişine ekleyebilirsin. Daha sonra kariyer.net’te Mersin konumundaki iş ilanlarını arayabilirsin. Arama yapmadan önce ‘sektör’ filtresinden ‘denizcilik’ seçeneğini işaretlersen karşına yalnızca denizcilik sektörü iş ilanları gelecektir. Daha sonra bu ilanlar arasından sana uygun olanları bulup başvuru yapabilirsin. Başvurduktan sonra firmayı takip ederek yeni ilanlardan haberdar olabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Mersin güncel iş ilanları nelerdir?

Mersin güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek görüntüleyebilirsin.

Mersin iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Mersin iş ilanlarını Kariyer.net'te listeleyebilir ve sana en uygun pozisyonları inceleyebilirsin. Deneyimlerine uygun iş ilanlarına hesabına giriş yaparak hesabına giriş yaparak veya 1 dakika içinde hızlıca hesap oluşturduktan sonra başvurabilirsin.

Aradığım pozisyondaki Mersin iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Aradığın pozisyondaki Mersin iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Pozisyon'' kategorisinde bulunan pozisyonları seçerek kolayca listeleyebilirsin.

Kariyer.net'te bana en yakın Mersin iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın Mersin iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!