Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
35

Mersin Mühendislik İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Mühendislik cancel
Mersin cancel

Mersin Mühendislik İş İlanları

Mersin, Akdeniz Bölgesi’nin birçok alanda gelişmiş illerinden biridir ve bu gelişmişlik durumu ise il genelinde çeşitli sektörlerin ekonomik alanlarda etkili olmasına yol açar. Liman, sanayi, turizm, tekstil, tarım, hayvancılık, hizmet, bankacılık ve sigortacılık, sağlık, eğitim, gibi birçok sektör, Mersin ilinin gelişmiş sektörleridir. Söz konusu sektörler ve diğer sektörler ise belirli bir mühendislik ihtiyacında olurlar. Bu durum da Mersin mühendislik iş ilanları konusunda olumlu bir etkiyle karşına çıkar. Mühendis olarak Mersin’de; enerji, liman, sanayi, tarım, demir çelik, plastik, mağazacılık, bilişim, inşaat, tekstil gibi birçok alanda iş imkanından faydalanman mümkün olur. Kariyer.net’teki Mersin mühendis iş ilanları ise mühendislik iş kolları olarak; makine, yazılım, inşaat, ziraat, proje tasarım, kaynak, teknik ofis mühendisliği gibi seçeneklerle karşına çıkar. 

Mersin’de Mühendis Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Mersin mühendislik iş ilanları bayan veya bay adaylara dair sahip olmaları gereken şu özellikleri öne çıkarır:

 • Analitik düşünce yapısı olarak son derece gelişmiş olman gerekir.
 • En az bir mühendislik alanında uzman olman, mümkünse diğer mühendislik alanlarıyla da ilgili olman önemlidir.
 • Yabancı dilinin ileri seviyede olması, sektörel trendleri takip etmen ve işinde uygulaman açısından son derece önemlidir.
 • Yaratıcı olman ve yaratıcılığını projelerinde kullanman gerekir.
 • Mühendis olarak ayrıntılara dikkat etmen, detayları kaçırmaman, işinde disiplinli olman ve sorumluluklarının bilincinde olman önemlidir.
 • Çeşitli çizim veya tasarım programlarına, ayrıca bazı bilgisayar yeteneklerine hakim olman gerekir.
 • Ekip çalışmasına yatkın olman ve çalıştığın ekibin yer aldığı projeler ya da gerçekleştirdiği faaliyetlerde hem bir nevi yönetici hem de denetleyici gibi yer alman gerekir.

Mersin’de Mühendisler Ne İş Yapar?

Kariyer.net’teki güncel Mersin mühendislik iş ilanları özelinde, herhangi bir işletmede şu işleri yapacağın söylenebilir:

 • İşletme veya müşteri talepleri doğrultusunda çeşitli projelerin hazırlanması, bu projelerin uygulamaya dökülmesi,
 • Projelerin oluşturulması konusunda bilgisayar destekli yazılımların kullanılması,
 • Projelerin oluşum ve sonuç aşamalarında sürekli olarak denetlemelerin yapılması,
 • Projelere dair; güvenlik, maliyet, süreçler vb. konularda raporların hazırlanması,
 • Proje verimliliğinin artırılmasına yönelik fikirlerin üretilmesi,
 • Doğru iş planlamasının yapılıp, doğru personel sayısının belirlenmesi ve personellerin koordineli bir şekilde çalışmalarının sağlanması,
 • İş alanında kullanılan cihazların eksiklerin tespit edilmesi veya iş alanı ya da sahasındaki sorunların çözülmesi, temel olarak mühendislerin yaptıkları işler olarak tanımlanabilirler.

Mersin’de mühendisler ne kadar maaş alır?

Mersin’de işletmeler tarafından mühendislere verilen maaşlar birçok detay çerçevesinde değişiklik gösterir. Öncelikle işletmenin ölçeği, maaşı belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Bunun yanı sıra mühendislik alanı, deneyim, eğitim seviyesi, yabancı dil bilgileri, ekstra mesleki bilgiler vb. birçok detay maaş konusunda farklı seçeneklerin ortaya çıkmasına yol açar. 

Mersin mühendislik iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Mersin mühendislik iş ilanlarına başvurabilecek olan adaylar, temel olarak mühendislik eğitimi almış olan adaylar. Bunun yanı sıra mühendislik alanının gerektirdiği eğitim ve mesleki becerileri karşılayabiliyor olmak, başvurulacak ilanının aday kriterlerini tamamlıyor olmak ve iş tanımında belirtilen işleri yapabilecek olmak, mühendislik ilanlarına başvurabileceğin anlamına gelir. 

Mersin mühendislik iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Mersin mühendislik iş ilanları dikkat edilmesi gereken birçok detay içerir ve bu detaylardan en önemlisi, ilanın hangi mühendislik alanına dair olduğudur. Bunun yanı sıra Mersin mühendislik iş ilanları bay adaylara askerlik durumunun tamamlanmış olması gibi yaygın bir detay sunabilir. Öte yandan; yabancı dil, eğitim seviyesi, bilgisayar ve çeşitli programların kullanılabilme becerisi, işletmenin bulunduğu konum, çalışma şekli, şartları ve koşulları dikkat edilmesi gereken detaylardır.

Mersin mühendislik iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Mersin mühendislik iş ilanlarına kariyer.net’ten, sahip olduğun tüm kariyer değerlerinle birlikte başvuru yapabilirsin. Hangi iş ilanlarına başvuru yapacağını belirledikten sonra bu ilanarın detay sayfalarında bulunan “Başvur” seçeneğiyle birlikte; özgeçmiş ve önyazı seçimlerini yaparak başvurunu tamamlayabilirsin. Böylelikle; eğitim düzeyin ve bilgilerin, iletişim bilgilerini, mesleki becerilerin ve deneyimlerin, yeteneklerin gibi birçok detayla birlikte işletmelere kompakt bir başvuru sağlayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Mersin güncel iş ilanları nelerdir?

Mersin güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek görüntüleyebilirsin.

Mersin iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Mersin iş ilanlarını Kariyer.net'te listeleyebilir ve sana en uygun pozisyonları inceleyebilirsin. Deneyimlerine uygun iş ilanlarına hesabına giriş yaparak hesabına giriş yaparak veya 1 dakika içinde hızlıca hesap oluşturduktan sonra başvurabilirsin.

Aradığım pozisyondaki Mersin iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Aradığın pozisyondaki Mersin iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Pozisyon'' kategorisinde bulunan pozisyonları seçerek kolayca listeleyebilirsin.

Kariyer.net'te bana en yakın Mersin iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın Mersin iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!