523

Satınalma Uzman yardımcısı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Satın Alma Uzman Yardımcısı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 11 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Satınalma Uzman Yardımcısı İş İlanları

Satın alma, üretim için gerekli hammadde, ambalaj malzemesi ve teknik malzemelerden ofis mobilyalarına ve araçlara kadar firmalardaki her türlü ihtiyacı belirli bir bütçe içinde tedarik eden bölümdür. Bölüm alım yaparken mümkün olduğu kadar ayrılan bütçenin altında alım yapmak için stratejiler geliştirirken alınan malzemenin firma beklenti ve standartlarını karşılamasına da dikkat eder. Satın alma uzman yardımcısı ise malzeme seçiminde, tedariğinde firmalarla pazarlık yapan, pazar araştırması yaparak en kaliteli ürünü en uygun maliyetle almak için strateji geliştiren satın alma müdürü ya da satın alma uzmanına destek olur. Satın alma uzman yardımcısı iş ilanları sayfalarında öne çıkan özellikler arasında en çok aranan; ekip çalışmasına uygun, analitik düşünen ve evrak takibi yapabilen aday özellikleridir. Diğer yandan kariyerine satın alma uzman yardımcısı olarak başlamak istersen en az yüksek okul mezunu olman beklenir. Bununla birlikte bir çok firma satın alma uzman yardımcısı iş ilanları sayfasına işletme, iktisat ve ilgili mühendislik bölümlerinden mezun olma şartı koşar. Eğitim şartını karşılıyorsan ve iletişim ve müzakere becerin de yüksekse satın alma uzman yardımcısı iş ilanları portalını incelemeye başlayabilirsin. Satın alma uzman yardımcısı iş ilanları üzerinden başvuru yapmadan önce niteliklerinin işe uygun olup olmadığını ölçmen bu kariyerde ilerlemen konusunda ilk adımdır. Ya da geliştirebileceğini düşündüğün niteliklerle ilgili eğitim ve sertifika alman da adaylar arasında ön sıralara çıkmana yardımcı olur.

Satın Alma Uzman Yardımcısı İş İmkanları

Satın alma hemen hemen her firmada olan bir bölümdür. Dolayısıyla üretimden satış ve hizmet sektörüne kadar birçok alanda iş imkanı bulursun. Her ne kadar bazı firmalar için yüksek okul mezunu olman yeterli olsa da tekstil, otomotiv gibi sektörler mühendislik ya da iktisat, işletme alanında eğitim almış adaylarla görüşmek isterler. Tekstil sektörü; tekstil, endüstri mühendislerine öncelik verir. Diğer yandan işletme ya da iktisat eğitimi aldıysan birçok sektörde rahatlıkla iş bulabilirsin. Satın alma uzman yardımcısı iş ilanları iş ararken senin için iyi bir referanstır. İlanları inceleyerek niteliklerine göre bir iş bulabilirsin. Bunun yanı sıra satın alma uzman yardımcısı arayan firmalar hakkında da bilgi alabilir sektör bazlı beklentilerle ilgili de fikir sahibi olabilirsin. İlaç sektöründe satın alma uzman yardımcısı olarak işe başlayabileceğin gibi madencilik, kozmetik, gıda, tarım, mobilya gibi birçok farklı sektörde de çalışma imkanı bulabilirsin. Bunun yanı sıra dijital dünyanın ve e-ticaret sektörünün gelişmesiyle firmalar çalışanlarına hem ofisten hem de evden (hibrit) çalışma ya da evden(home office) çalışma gibi seçenekleri sunarlar. Satın alma uzman yardımcısı pozisyonu esnek çalışma da sunabilen bir alandır. Senin için çalışma şekli önemliyse satın alma uzman yardımcısı iş ilanları sayfasını incelerken çalışma şekli üzerinden de filtreleme yaparak talebine uygun satın alma uzman yardımcısı iş ilanları üzerinden ulaşabilirsin.

Satın Alma Uzman Yardımcısının Çalışabileceği Alanlar

Kari yerine satın alma uzman yardımcısı olarak başlangıç yapmak istediğinde tedarik zinciri ya da satın alma bölümü olan her firmaya başvurabilirsin. Satın alma uzman yardımcısı iş ilanları üzerinden başvuru yapabileceğin bazı sektörler aşağıdaki gibidir.

 • Üretim yapan firmalar
 • Tekstil firmaları
 • Otomotiv firmaları
 • Gıda üretici ve dağıtıcıları
 • İlaç firmaları
 • Teknoloji firmaları

Hemen hemen her firmada satın alma bir yandan para harcarken bir yandan da optimum maliyete aldığı ürünlerle toplam maliyete olumlu katkı sağlayan bir bölümdür. Satın alma uzman yardımcısı iş ilanları sayfasını incelediğinde verimlilik ve maliyet iyileştirme çalışma deneyimi olan adayların da arandığını göreceksin. Bu deneyimi çalışacağın firmada da edinebileceğin gibi bu konuda eğitim alarak sertifika alman da konu hakkında bilgi sahibi olmanı sağlar. Daha detaylı bilgi için ise satın alma uzman yardımcısı iş ilanları sayfasını inceleyebilirsin.

Satın Alma Uzman Yardımcısının Sahip Olması Gereken Eğitim ve Sertifikalar

Satın alma uzman yardımcısı olmak gibi bir hedefin varsa; öncelikle iktisat, işletme, malzeme mühendisliği gibi bölümlerin yanında başvurduğun firmanın sektörel beklentilerini karşılayacak ilgili mühendislik bölümlerinden mezun olman beklenir. Beklenti firmadan firmaya değişmekle birlikte satın alma uzman yardımcısı iş ilanları sayfasında farklı firmalara ait ilanları da bulabilirsin. Satın alma uzman yardımcısı olabilmek için gerekli akademik eğitimin varsa şimdi sıra alan ile ilgili bilgini kuvvetlendirmeye geldi. Bu alanda alabileceğin birçok sertifikalı eğitim başvuruda seni ön plana çıkarır. Satın alma uzman yardımcısı iş ilanları üzerinden satın alma uzman yardımcısı arayanlar hangi eğitim ve sertifikaları ararlar dersen aşağıdaki listeyi inceleyebilirsin.

 • Stratejik satın alma yönetimi
 • Bütçe ve raporlama yönetimi
 • Fiyat yönetimi ve pazarlık teknikleri
 • Dış kaynak kullanımı 
 • Sözleşme yönetimi
 • Gümrük işlemleri ve uygulamaları
 • Tedarikçi ilişkileri
 • Tedarik zinciri yönetimi
 • Lojistik ve Taşımacılık

Yukarıdaki alanlarda alacağın eğitim ve sertifikalar sürdürülebilir bir satın alma yönetimi için önemlidir. Satın alma uzman yardımcısı olarak başladığın kariyerinde, iş hayatına ve sektöre doğru uyguladığında, kısa zamanda yükselmeni sağlayabilecek sertifikalardır. Satın alma uzman yardımcısı iş ilanları üzerinde başvuru yaparken aldığın eğitim ve sertifikalardan da mutlaka bahsetmelisin. 

Satın Alma Uzman Yardımcısı Maaşları

Satın alma uzman yardımcısı iş ilanları sayfasını incelediğinde satın alma uzman yardımcısının genel olarak iş süreci sipariş aşamasından malın teslimi aşamasına kadar olan süreç gibi görünür. Her ne kadar işi mal teslim edildiğinde bitmiş gibi görünse de bazı firmalarda satın alma uzman yardımcısı olası şikayetlerde de kalite ve tedarikçi arasında köprü görevi görür. Teslim edilen malzeme istenilen standartları karşılamadığında doğru standartlarda ürünü tekrar tedarik eder. Bazı firmalarda raporlama, strateji oluşturma, tedarikçi ziyareti yapma, maliyet azaltıcı projelere liderlik etme, sözleşme yönetimi gibi sorumlulukları da olabileceğinden maaşlar iş tanımına göre değişir. Bununla birlikte sektörel bazda da maaşların değişkenlik gösterdiğini söylemek yerinde olur. Bazı firmalarda satın alma faaliyeti operasyonel ve stratejik, bazı firmalarda yurt içi, yurtdışı olarak ayrılmıştır. Dolayısıyla firmanın organizasyon yapısı da maaşlarda belirleyici bir faktördür. Güncel satın alma uzman yardımcısı iş ilanları sayfasını incelediğinde sektörel değişiklikleri de takip edebilirsin. 

Satın Alma Uzman Yardımcısı İş İmkanları

Satın alma uzman yardımcısı iş ilanları hem yurt içi hem de yurtdışı alımları görüntüleyebileceğin bir platformdur. Hemen hemen her şehirden ilanı görebilirsin. Yabancı dilin yeterliyse yurt içindeki yurtdışı bağlantılı firmalara başvurabileceğin gibi doğrudan yurtdışı firmalara da başvuru yapabilirsin. Çalışma hayatın boyunca edindiğin deneyimler ve aldığın eğitim ve sertifikalar birçok sektörde çalışmana olanak sağlar. Uluslararası ticaret, gümrükleme, nakliye gibi alanlarda edindiğin deneyimi lojistik ve gümrük firmalarında değerlendirebilirsin. Bütçe ve sözleşme yönetimi gibi alanlarda deneyimli olman da farklı organizasyon yapısı olan firmalarda şansını arttırır. Tedarik zinciri yönetimi de satın alma uzman yardımcısı iş ilanları arasında değerlendirebileceğin bölümlerdendir. 

Satın Alma Uzman Yardımcısı İş İlanları Başvurusu

Satın alma uzman yardımcısı iş ilanları üzerinden istediğin işe başvuru yapmadan önce Kariyer.net üyeliğinin aktif olması ve özgeçmişinin güncel olması önemli. Satın alma uzman yardımcısı iş ilanları başvuru portalının kullanıcı dostu olarak tasarlanmış olması işini kolaylaştırır. Şehre göre arama yapabileceğin gibi sektöre ve pozisyon seviyesine göre de arama yapabilirsin. Bunun yanı sıra, departman, çalışma şekli gibi kriterleri de filtreleyerek seçim alanını daraltabilirsin. İstediğin filtreleri uyguladıktan sonra satın alma uzman yardımcısı iş ilanları yeni sekmesini seçtiğinde firmaların güncel ilanlarını görüntülersin. Başvuru sırasında ekleyeceğin ön yazı kısaca işi neden istediğini anlatacağından firmaların karar vermesini kolaylaştırır. Diğer yandan ön yazı eklemek şart değil. Ön yazı olmadan da başvurunu tamamlayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Satınalma Uzman yardımcısı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Satınalma Uzman yardımcısı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Satınalma Uzman yardımcısı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Satınalma Uzman yardımcısı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Satınalma Uzman yardımcısı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Satınalma Uzman yardımcısı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Satınalma Uzman yardımcısı iş ilanlarına erişebilirsin.

Satınalma Uzman yardımcısı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Satınalma Uzman yardımcısı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur