Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
401

Trabzon İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Trabzon cancel
Vesline - Samet Çakmak

Beyaz Eşya Teknisyeni

Vesline - Samet Çakmak
Trabzon
Tam zamanlı
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 17 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız
Trabzon İş İlanları kariyer.net'de! Diğer iş ilanı seçeneklerini ve fırsatlarını incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz.
Antalya Alanya İş İlanları , Antalya Turizm İş İlanları , Balıkesir Bandırma İş İlanları , Kocaeli Gebze İş İlanları , Muğla Bodrum İş İlanları

Trabzon İş İlanları

Karadeniz'in tarihsel öneme sahip liman kentlerinden olan Trabzon, gelişkin ekonomisi ve geniş iş olanakları ile öne çıkmaktadır. Yerleşik nüfusun %75 gibi büyük bir bölümü tarım, hayvancılık, balıkçılık ve ormancılık sektörlerinde çalışarak geçimini sağlar. Tarım, hayvancılık ve balıkçılığa bağlı sanayi işletmeleri de Trabzon’un ekonomisinde önemli yer tutar. Karadeniz'in en büyük limanlarından birine sahip olan şehir, ticari faaliyetlerin ve özellikle de transit taşımacılık sektörünün yoğun olduğu bir kenttir.

Şehir merkezinde ise sanayi ve ticari işletmelerin yoğunluğu dikkat çekmektedir. Çay, çimento, iş makineleri, alüminyum levha, fındık, un ve balık gibi ürünleri işleyen veya üreten fabrikaların yanı sıra, boru ve profil sanayii de Trabzon’un aktif olarak istihdam sağladığı sektörlerdendir.

İl genelinde, her birinde onar kişiden fazla işçi çalıştıran irili ufaklı 1500'den fazla sanayi işletmesi ile oldukça geniş bir yelpazede istihdam olanakları mevcuttur. On kişiden az işçi çalıştırılan sanayi işletmesi sayısı ise 2000 civarındadır ki bu küçük işletmelerde binlerce kişi çalışmakta, çoğunlukla da metal eşya ve makine yedek parçası üretmektedir.

Eğitim, sağlık ve hizmet sektörleri üzerine ilanlar

2018 döneminde Trabzon’da iş olanağı sağlayan diğer başlıca sektörler eğitim, hizmet ve sağlık sektörleridir. Trabzon iş ilanları güncel açıdan tekstil, ilaç sanayi, bilişim, otomotiv, ticaret ve inşaat gibi çalışma dallarında istihdam sağlamaya yöneliktir.

Trabzon'un geçmişten bugüne getirdiği ticaret kenti misyonuna uygun olarak, mevcut iş ilanlarında satış ile ilgili olanlar ağırlıklı konumdadır. Trabzon iş ilanları 2018 döneminde satış temsilcisi, satış sorumlusu, satış danışmanı, tıbbi satış mümessili, mağaza satış danışmanı, bölge satış yöneticisi gibi pozisyonlarda yoğunlaşmaktadır. Hâlihazırdaki Trabzon iş ilanları, yarı yarıya satış ve pazarlama ile ilgili departmanlar tarafından verilmiştir. Kalan ilanlar ise eğitim, hizmet, sağlık ve mühendislik gibi alanlarda çalışan aramaktadır.

Tarım, hayvancılık ve balıkçılık sektörlerinde istihdam

Trabzon'un sahil kesimlerinde de, orman köylerinde de yaygın biçimde tarım, hayvancılık, ormancılık ve balıkçılık yapılmaktadır. Ekilecek alanların sınırlı olmasına karşın, çay ve fındık gibi sanayiye yönelik tarım üretimi büyük boyutlardadır. İklim ve coğrafya koşulları itibariyle büyükbaş hayvancılık yaygındır, arıcılık ise giderek büyüyen bir sektör olarak öne çıkmaktadır. Ormancılık da hesaba katıldığında kentin çalışabilir işgücü büyük oranda bu sektörlerdedir. Balıkçılık hem denizlerde sürdürülmekte, hem de yüksek kesimlerde kurulan çiftliklerde kültür balıkçılığı yapılmaktadır.

Yarı zamanlı (part-time) ve dönemsel iş imkânları

Trabzon iş ilanları arasında part-time ve dönemsel zamanlı ilanlar da bulunmaktadır. İlanların önemli bölümü tecrübeli personel aramakta olsa da, üçte bir gibi yüksek oranda tecrübesiz personel alımı da yapılabilmektedir.

Trabzon iş ilanları şehir merkezinde yoğunluk göstermekle birlikte; Trabzon Yomra iş ilanları ve Trabzon Akçaabat iş ilanları da ulaşımın görece kolay olduğu sahil kesimlerinde farklı alternatifler yaratabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Trabzon’da hangi sektörlerde iş ilanları yoğundur?

Trabzon pek çok alanda geniş iş imkânlarının bulunduğu bir şehirdir. Şehirde farklı sektörlerde çalışmak mümkündür. Buna bağlı olarak da pek çok kişi tarafından tercih edilir. Özellikle tarım ve hayvancılık alanında yoğun iş imkânı bulunur. Bu alandaki iş ilanlarını inceleyerek kendin için en uygun olan iş ilanlarını tespit edebilir ve bu ilanlara başvuru yapabilirsin. Ayrıca Trazon sanayi alanında da gelişimini sürdüren bir şehir olduğu için çeşitli fabrikalarda da iş bulmak mümkün olur.

Trabzon’da satış danışmanları için iş imkânları nelerdir?

Trabzon, pek çok meslek grubu için çeşitli iş ilanlarına sahip olan şehirlerden biridir. Satış danışmanları da şehirde en çok aranan mesleklerin başında gelir. Bunun temel sebebi satış danışmanlığının hemen hemen bütün mağazalarda ihtiyaç duyulan mesleklerden biri olmasıdır. Satış danışmanı olmak için herhangi bir eğitim ya da belge şartı aranmayabilir. Bu, mesleğin tercih edilmesini kolaylaştırır. Trabzon satış danışmanı iş ilanlarını Kariyer.net üzerinden araştırabilir ve sana uygun olan ilana kolayca başvuru yapabilirsin.

Trabzon’da nasıl iş bulunur?

Trabzon, iş imkanları bakımından çeşitli seçeneklere sahip şehirlerdendir. Yeşil arazisi ile tarım ve hayvancılık için oldukça uygun bir alana sahiptir. Temel geçim kaynakları arasında tarım bulunduğu için tarım sektörüne ait işler bulabilmek oldukça kolaydır. Günlük, dönemsel ya da düzenli olarak çalışabilmek mümkündür. Bunun yanı sıra hizmet sektöründe de istihdam fazladır. Öğretmenlik, sekreterlik, doktorluk, hemşirelik gibi pek çok farklı meslek grubunu bünyesinde barındırır. İlgili pozisyonların yanı sıra Trabzon'da yer alan iş ilanlarını incelemek için kariyer.net'i ziyaret edebilir ve ilgili filtrelemeri uygulayarak Trabzon iş ilanları sayfasına ulaşabilirsin.

Trabzon’da yayınlanan dönemsel iş ilanları nelerdir?

Trabzon, tarımın yoğun olarak yapıldığı yerlerden biridir. Tarım ve ormancılık alanında büyük bir istihdama sahiptir. Dönemsel olarak tarım alanında ya da ormancılık alanlarında çalışmak mümkündür. Toprak sahibi olan insanlar dönemsel olarak işçi alımı yapabilir. Bu iş ilanlarını takip ederek başvuru yapmak doğru bir seçim olacaktır. Bunun yanı sıra dönemsel olarak odunculuk yapmak da seçenekler arasında yer alır. Trabzon’da dönemsel olarak çalışma şansının bulunduğu pek çok meslek vardır. Bu meslekler arasından kendine uygun olanı tercih edebilirsin.