145

Van Lise - Mezun İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Lise - Mezun cancel
Van cancel
Hisarlar Makina
Boya Operatörü
Hisarlar Makina
İstanbul (Tümü) +80 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
SEÇİL ETEK GİYİM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Satış Danışmanı
SEÇİL ETEK GİYİM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
İstanbul (Tümü) +26 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
SOMAY PLASTİK
Flekso Baskı Ustası
SOMAY PLASTİK
Malatya +9 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Van Lise Mezunu İş İlanları

Van, Doğu Anadolu’nun en gelişmiş şehirlerinden biridir. Şehrin ekonomisi; tarım, ticaret, hayvancılık, sanayi, balıkçılık, ormancılık, madencilik ve turizm sektörüne dayanır. Dünyaca ünlü Van Gölü’nü her yıl binlerce yerli ve yabancı turist ziyaret eder. Bu sayede Van’ın ekonomik ve kültürel yapısına büyük bir katkı sağlanır. Hizmet sektöründe gelişen Van’da eğitim durumu lise mezunu olanlar için pek çok iş ilanı vardır. Van lise mezunu iş ilanları arasında satış, üretim, turizm, ticaret, müşteri hizmetleri ve eğitim sektörleri ön plana çıkar. İşletmeler bu sektörlerde çalışabilecek personel ihtiyacını karşılamak için lise mezunu çalışan tercih edebilir.

Van’da Lise Mezunu İş İlanları Hangi Sektörlerde Bulunur?

Van ekonomik ve ticari alanda hareketli bir şehirdir. Pek çok sektörde eğitim düzeyi lise olan çalışan aranır. Bu sektörlerde yeni başlayan çalışan seviyesinden yönetici seviyesine kadar ilanlar mevcuttur. İş ilanlarında sektör deneyimi oldukça önemli bir yer tutar. Van’da özellikle satış, tekstil, inşaat, otomotiv, turizm, sağlık, mühendislik ve danışmanlık sektörlerinde pek çok ilan vardır. İş ilanlarında genelde meslek lisesi mezunu olanlar bir adım öne çıkar. Bu alanlarda sektörel deneyim ve uzmanlık gerektiren işlerde lise mezunlarına oldukça fazla ihtiyaç duyulur. Gelişen iş kolları ve sürekli ortaya çıkan mesleklerde de lise mezunları için birçok iş fırsatı vardır. Sen de güncel Van lise mezunu iş ilanları için başvuru yaparak kariyer hedeflerine daha yakın olabilirsin.

Van’da Lise Mezunları Ne İş Yapar?

Van’da lise mezunlarının başvurabileceği pek çok ilan bulunur. İş ilanlarında firmalar, çalıştıkları sektörlerde çeşitli mesleklerde personel arar. Bu sektörler genellikle firmaların satış departmanları, müşteri hizmetleri, üretim tesisleri, eğitim ve hizmet danışmanlığı ve sağlık, turizm gibi alanlardır. Lise mezunlarının bu iş ilanlarında yeni başlayan pozisyondan yönetici pozisyonuna kadar başvuru yapabileceği ilanlar vardır. Şirketler, iş ilanlarında lise mezunlarının eğitim durumlarını göz önüne alarak personel ihtiyacını karşılar. Van lise mezunu eleman arayanlar, özellikle deneyime ve belirli yetkinliklere dikkat eder. Başvurulan firmanın istediği yetkinliklere iş ilanlarında önem verilmesi gerekir. Lise mezunları deneyim kazanmak ya da ilerlemek için diledikleri sektör ilanlarına başvuru yaparak iş fırsatı yakalayabilir. 

Van’da lise mezunu iş ilanı nasıl bulabilirim?

Van’da yer alan firmalar, iş ilanlarında personel arayışında birtakım eğitim ve deneyime sahip olmanı isteyebilir. Firmalar, iş ilanlarında dahil oldukları sektöre yönelik bilgi ve becerilere sahip çalışanları bulmak için ayrıntılı iş ilanı verir. Sen de lise mezunuysan ve deneyimli olduğun sektör ya da bir meslek grubu varsa kariyer.net’ten Van lise mezunu iş ilanları bay ve kadın kategorilerini inceleyerek sana uygun ilanlara başvuru yapabilirsin.

Van lise mezunu iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

Van lise mezunu iş ilanlarına eğitim durumu en az lise mezunu olanlar ve iş ilanında yer alan sektörde çalışmaya uygun kişiler başvuru yapabilir. Van hem turizm hem de endüstriyel alanda gelişmekte olan bir şehirdir ve bu nedenle şehirde pek çok iş ilanı vardır. Sen de donanımlı olduğun sektör ilanlarını takip ederek iş başvurusunda bulunabilirsin.

Van’da lise mezunu olarak hangi sektörlerde iş bulabilirim?

Van’da lise mezunu olarak başta satış sektörü olmak üzere pek çok hizmet alanında iş bulma imkanın söz konusudur. Sanayi sektörlerinde, mühendislik ile ilgili alanlarda, otomotiv sektöründe, perakende ve mağazacılık sektöründe veya sağlık alanında pek çok iş ilanı vardır. Ayrıca Van’ın son yıllarda turizm merkezi olması nedeniyle bu sektörde de çalışabilirsin.

Van lise mezunu iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Van lise mezunu iş ilanlarına Kariyer.net üzerinden filtreleme özelliğini kullanarak başvuru yapabilirsin. Yaşadığın yere yakın ilanları bulmak için filtre seçenekleri yoluyla ilçe seçimi yapabilir, Van’ın istediğin herhangi bir bölgesindeki iş ilanlarını görebilirsin. Van lise mezunu iş ilanları bayan ve erkek kategorilerini takip ederek aklındaki iş ilanına kaçırmadan başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Van'da lise- mezunları için part-time işler nelerdir?

Van ilimizde bulunan perakende satış hizmeti veren bazı firmalar bünyelerinde yarı zamanlı eleman da çalıştırır. Böyle bir işte çalışmak için sadece lise mezunu olman yeterlidir. Ön lisans ya da lisans programı öğrencisi isen böyle bir işe dilediğin gibi başvurabilir ve çalışmaya başlayabilirsin. Giyim üzerine mağaza zinciri oluşturmuş bazı firmalar da part-time işçi çalıştırır. Sen de giyim-konfeksiyon üzerine çalışmak istersen böyle bir iş yerinde çalışabilirsin. Aynı zamanda bazı ayakkabı firmaları da part-time satış danışmanı çalıştırır. Böyle bir işte çalışmak için senden çok fazla nitelik istenmez. Dinamik olman, güler yüzlü davranman ve satış danışmanlığında part time olarak tecrübe kazanman için yeterli olacaktır. Ayrıyeten esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmelisin. Bu tarz iş yerleri giyim konfeksiyon üzerine olduğu için çalışanlarının da düzenli ve dış görünüşlerine önem vermeleri beklenir.

Van'da lise- mezunları için hangi alanlarda iş imkanı var?

Part-time iş kategorisinde olduğu gibi perakende satış hizmetleri veren giyim, konfeksiyon, ayakkabı gibi mağaza firmaları lise mezunu kişileri de iş yerlerinde çalıştırır. Sen de lise mezunuysan böyle bir iş yerinde part-time veya tam zamanlı olarak çalışmak istersen kendine uygun olan bir iş bulabilirsin. Bunun yanı sıra çağrı merkezi müşteri temsilcisi olarak iş olanağın mevcuttur. Bireysel kobi ve dijital bankacılık ürünlerini sahada satışını yapabileceğini düşünüyorsan eğer bu alandaki iş imkanını da değerlendirebilirsin. Plastik üretim tesislerinde iş imkanları mevcuttur. Kafe, bar, restoran ve lokanta gibi iş yerlerinde kasiyer, karşılama çalışanı, garson ve mutfak alanında çalışacak aşçı, bulaşıkçı gibi personel alımları bulunur. En az lise mezunu bunun yanında yabancı dil biliyorsan eğer müşteri temsilcisi olarak başvurabileceğin iş yerlerin de var. Eğer Arapça gibi farklı dilleri biliyor ve konuşabiliyorsan mütercim tercümanlık iş ilanlarına başvuruda yapabilirsin. Satış danışmanlığı, satış sorumlusu, web tasarımcı, yazılım uzmanı, ürün tanıtımı, motor ustası, jeneratör formeni gibi işler de sana uygunsa bu alanlarda da çalışma imkanın vardır.

Van'da lise- mezunları için dönemsel işler nelerdir?

Dönemsel olarak çalışmak istiyorsan bu konuda sana yönelik işler mevcuttur. Bazı tütün firmaları için takım arkadaşlarıyla birlikte çalışacak tütün ürünleri hakkında bilgi ve gelen soruları yanıtlaya bilecek saha satış elemanı işi bulunur. Kentte tarım alanında mevsimsel olarak iş bulma olanağında mevcuttur. Saha satış destek elemanı olarak dönemsel olarak çalışabilirsin. Bu şekilde bir işte çalışmaya başladığında restoran, büfe, şarküteri gibi yerlerde çalıştığın firmanın ürünleri hakkında soruları yanıtlamak ve tüketicileri bilgilendirerek görev almış olacaksın. Kargo firmalarında günlük olarak da iş bulabilirsin.

Van'da lise- mezunları hangi alanlarda istihdam edilir?

Saha satış ve ürün pazarlama üzerine tecrübeli uzman elemanı ve tecrübesi olmayan öğrenmeye açık hizmet eleman alımları mevcuttur. Mağazalarda çalışmak istersen 1 yıllık bir tecrübeyle mağaza personeli olabilirsin. Böyle bir işte çalışmaya başlamak istersen uzman yardımcısı ve orta düzey yönetici olarak iş istihdamı vardır. Mekanik ve motordan anlıyorsan eğer otomotiv sektöründe bakım onarım alanında uzman olarak iş imkanın bulunuyor. Tekstil, giyim ve perakende sektöründe satış pazarlama üzerine yönetici olarak çalışma olanağında bulunur. Ayriyetten bu tarz işyerleri hizmet personeli olarak iş istihdamında bulunuyorlar. Sigortacılık sektöründe satış pazarlama üzerine yönetici yardımcısı olarakta kendine iş sağlayabilirsin. Bilişim teknolojileri alanında web tasarım uzmanı olarakta freelancer çalışabileceğin iş istihdamı mevcuttur. Hizmet personeli olarak bazı yemek şirketlerinde, taşımacılık ve kuryecilik sektöründe, jeneratör sektöründe bakım ve onarım üzerine iş istihdamları vardır.

notifications İş Alarmı kur