4. Boğaziçi Yatırımcı Akademisi başlıyor

0

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından düzenlenen, katılımcılarına  yatırım alanında merak ettikleri soruların cevaplarını bulma fırsatı sunan “4. Boğaziçi Yatırımcı Akademisi” 23-24 Mart tarihlerinden gerçekleştirilecek.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından düzenlenen, finans alanında uzman birçok ismi bir araya getirecek olan 4. Boğaziçi Yatırımcı Akademisibu yıl 23-24 Şubat 2019 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü Demir Demirgil Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Boğaziçi Üniversitesi’nin en önemli eğitim faaliyetlerinden biri olan Boğaziçi Yatırımcı Akademisi, bu yıl temel analiz, teknik analiz, portföy yönetimi, makroiktisadi veri okuma ve davranışsal finans gibi konulara değinecek. Boğaziçi Yatırımcı Akademisi’nde bu yıl Portföy Yöneticisi Dr. Murat Sağman, Borsa İstanbul Eski Başkanı Prof. Dr. İbrahimTurhan Anadolu Ajansı Finans Analisti Sn.Cüneyt Paksoy,Yatırım Finansman Yönetmen Yardımcısı Vahap Taştan,Gedik Yatırım Yatırım Danışmanlığı Müdürü Üzeyir Doğan gibi çok sayıda isim öğrencilerle bir araya gelecek.

Boğaziçi Yatırımcı Akademisi, Investimate Sanal Yatırım Yarışması öncesinde katılımcıların yatırımlarını neye göre şekillendirecekleri hakkındaki soru işaretlerini giderirken aynı zamanda yatırım konusunda üniversite öğrencileri arasında farkındalık oluşturmayı ve ‘Bilinçli Yatırımcılar’ yetişmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Etkinlik ile ilgili detaylı bilgi ve katılım hakkında detaylı bilgi almak isteyenler şu adresi ziyaret edebilirler.