Merck Sharp & Dohme 

Şirket Bilgileri

www.msd-turkey.com

Merck Sharp

Merck & Co., Inc.'ın doğuşu Frederic Jacob Merck'in Almanya'nın Darmstadt şehrinde bir kimya şirketi açtığı 1668 yılına denk gelir. Bugün 120 ülkede yaklaşık 73.000 çalışanımız ve dünya üzerinde 31 fabrikamız bulunuyor. İlaçlarımız 200'den fazla ülkede satılıyor.

Araştırma ve geliştirmeye dayalı bir ilaç firması olan Merck& Co., Inc bu yıl dünya çapında, yeni ilaçların keşfine ve geliştirilmesine yaklaşık 5 milyar ABD doları tutarında yatırım yapacaktır.

Merck& Co., Inc'ın Önemli Kilometre Taşları

2000'ler
Merck, Botswana hükümeti ve Bill and Melinda Gates Vakfı ile birlikte, yetişkinlerinin üçte birinin HIV enfeksiyonu taşıdığı bir ülkede HIV/AIDS'le savaş için anti-retroviral ilaç bağışında bulunur.

Dünyanın Rahim Ağzı Kanserine ve Rahim Ağzı Kanserine karşı etkili ilk ve tek aşısı piyasaya verilir.

1990'lar
The Merck Manual of Geriatrics (Merck Geriatri Elkitabı) ve The Merck Manual-Home Edition (Merck El kitabı-Evde Kullanım Baskısı) ilk kez yayımlanır.

Merck MECTIZAN bağış programını Afrika'da lenfatik filariasis hastalığının (fil hastalığı) önlenmesini de kapsayacak şekilde genişletir. MECTIZAN programı 30 ülkede 30 milyon insana yardımda bulunur.

Bir yılda beş yeni ilaç piyasaya sürülür. Bu, şirket tarihinde bir ilktir.

1980'ler
Merck, insanlarda kullanım için onay alan, genetik olarak tasarlanmış ilk aşıyı geliştirir.

Merck Afrika, Orta ve Güzey Amerika'ya özgü bir hastalık olan nehir körlüğünün (onkoserkiazis) tedavisi ve önlenmesi için MECTIZAN (ivermektin) ilacının bağışına başlar.

Merck, Japonya'nın önde gelen farmasötik şirketlerinden biri olan Banyu'nun hisselerinin çoğunluğunu satın alır; bu, Japonya'da faaliyet gösteren bir ABD şirketi için bir ilktir.

1970'ler
Merck'in ABD dışındaki faaliyetleri toplam satış hacminin %47'sine ulaşarak Merck'i, yurtdışındaki satışları en yüksek Amerikan şirketi konumuna getirir.

Merck menenjit A, C ve AC'ye karşı bir aşı geliştirir.

1960'lar
MSD Kanada ve Frosst için ürün araştırmaları ve imalatı yapmak üzere Merck Frosst Laboratuvarları kurulur.

Merck, Kanada'nın farmasötik şirketlerinden biri olan E. Frosst & Co.'yi satın alır.

1950'ler
Her biri Frosst laboratuvarlarında geliştirilmiş olan 225 farmasötik ürünü bulunan Charles E. Frosst şirketi halka açılır.

Dr. Maurice Hilleman Merck aşı programına başlar.

Merck & Co., Inc. ve Sharp & Dohme 1953 yılında birleşerek MSD International'ı oluşturur; böylece yeni şirketin dünya üzerine yayılmış geniş bir dağıtım ağı olur.

1940'lar
Merck penisilini seri olarak üretmek için bir yöntem geliştirir.

Merck, vitaminlerle ilgili yeniliklere öncülük eder (B1, B2, B6, ve B12).

Merck, korztizonun, artrit tedavisinde kullanılabilir hale gelmesinde önemli bir rol oynar.

1930'lar
Merck, streptomisini geliştirir; bu ilaç tüberküloz tedavisindeki ilk büyük keşiftir.

Merck, New Jersey, Rahway'da modern bir laboratuvar kurar ve hızla, biyomedikal alanda en yenilikçi kuruluşlardan biri haline gelir.

1920'ler
Frosst, Kanada'da D vitaminini sentezleyen ve pazarlayan ilk üretici olur; böylece Frosst vitaminlerinin kapsamı genişler.

1910'lar
Merck & Co., Inc. ilk yabancı yan kuruluşunu Kanada'da kurar.

Frosst, devrim niteliğindeki 217® (ASA+caffeine) ve 222® (ASA+kafein+kodein) analjezik tabletlerini geliştirir.

1890'lar
The Merck Manual of Medical Information (Merck Tıbbi Bilgi El kitabı) ) ilk olarak 1899 yılında yayımlanır.

Charles E. Frosst 1899'da Montréal'deki farmasötik şirketini kurar.

George Merck 1891'de Amerika'ya gelerek New York City'de Merck & Co., Inc.'ı kurar.

1668
Bir eczacı olan Frederic Jacob Merck Almanya'nın Darmstadt şehrinde bir kimya şirketi kurar.Merck Sharp & Dohme İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 8
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Sales Representative İzmir Merck Sharp & Dohme
Sales RepresentativeMerck Sharp & Dohme
Üniversitelerin veterinerlik fakültelerinden mezuniyet derecesiİyi iletişim ve satış becerisi Ekip çalışmasına yatkınlık Analitik düşünce Sonuç odaklılık Kişisel motivasyon ve yüksek enerji seviyesiMüşteri odaklılık Tutarlılık ve kararlılık Zaman yönetimi Geçerli sürücü ehliyetiSeyahate engel durumu olmama
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Sales Representative İstanbul(Avr.), ... Merck Sharp & Dohme
Sales RepresentativeMerck Sharp & Dohme
Üniversitelerin veterinerlik fakültelerinden mezuniyet derecesiİyi iletişim ve satış becerisi Ekip çalışmasına yatkınlık Analitik düşünce Sonuç odaklılık Kişisel motivasyon ve yüksek enerji seviyesiMüşteri odaklılık Tutarlılık ve kararlılık Zaman yönetimi Geçerli sürücü ehliyetiSeyahate engel durumu olmama
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Product Specialist İstanbul(Avr.), ... Merck Sharp & Dohme
Product SpecialistMerck Sharp & Dohme
İstanbul yerleşik İlaç sektöründe minimum üç yıllık deneyim tercih edilir İyi iletişim ve satış becerisi Ekip çalışmasına yatkınlık Analitik düşünce Sonuç odaklılık Kişisel motivasyon ve yüksek enerji seviyesi Müşteri odaklılık Tutarlılık ve kararlılık Zaman yönetimi Geçerli sürücü ehliyeti Seyahate engel durumu olmama/Türkiye içerisinde serbestçe dolaşabilme Proje üretme ve takibi konusunda titiz
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Supply Chain Specialist İstanbul(Avr.) Merck Sharp & Dohme
Supply Chain SpecialistMerck Sharp & Dohme
- Minimum 3 years related work experience- Strong analytical skills- Must be fluent in English both speaking and writing- Advanced MS Office skills- Excellent administrative and communication skills
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Temporary Procurement Specialist İstanbul(Avr.) Merck Sharp & Dohme
Temporary Procurement SpecialistMerck Sharp & Dohme
University degree preferably in economical, business area or engineering. MBA or advanced degree is desirable.3 years’ experience in strategic category sourcing and in international and cross functional environment.Well experienced (1-2years) in strategic sourcing project and stakeholder management for a geographical area (above country approach).    Knowledge of Procurement related business processes (strategic category management methodology-SMP).Fluency in English. Strong communication and influencing skills. Strong ability to work independently and collaboratively in a cross functional team.Deep knowledge of basic tools: SAP, MS Office ( excel, Word, Power Point).  Strong project management skills are required.
Dönemsel / Proje bazlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Senior Business Analyst İstanbul(Avr.) Merck Sharp & Dohme
Senior Business AnalystMerck Sharp & Dohme
Bachelor degree in Information Technology, Computer Engineering and related departmentsMin 5 years of experience in IT, working with business teams with specific IT skills for delivery of IT programs and support processes.Knowledge of Customer Journey/Experience Mapping, Design Thinking Skills Service and Technology Roadmaps.Strong Agile Project Management skills and process evaluation and improvement skills.Critical thinking, complex problem solving and result oriented skills. Relationship management and networking: strong integration into the IT & business network and ability to build productive relationships with all parties.Commercial and Analytics experience is preferred. Fluency in English required.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 4 yıl tecrübe İlan Detayı
GPO Sciente &Technology Responsible İstanbul(Avr.), ... Merck Sharp & Dohme
GPO Sciente &Technology ResponsibleMerck Sharp & Dohme
Newly Graduate or Post graduate student – preferably Engineering/Science/Technical relatedAble to work minimum 3 days (or more) a week for at least 6 monthsExcellent command of written and spoken English Eager to learn Strong in analytical skills Interested in Pharma industry and Localisation ProjectsGood level of MS Office applications Team player Willingness to work in a really dynamic environment with high result-orientation
Yarı zamanlı / Part Time        İlan Detayı
Ürün Uzmanı - İstanbul İstanbul(Asya) Merck Sharp & Dohme
Ürün Uzmanı - İstanbulMerck Sharp & Dohme
İstanbul yerleşik İlaç sektöründe minimum üç yıllık deneyim tercih edilir İyi iletişim ve satış becerisi Ekip çalışmasına yatkınlık Analitik düşünce Sonuç odaklılık Kişisel motivasyon ve yüksek enerji seviyesi Müşteri odaklılık Tutarlılık ve kararlılık Zaman yönetimi Geçerli sürücü ehliyeti Seyahate engel durumu olmama/Türkiye içerisinde serbestçe dolaşabilme Proje üretme ve takibi konusunda titiz
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı