Mesut Bayraktar

Özet Bilgi

 Türkiye’nin En İyi & En Köklü ( Osmanlı’dan Miras Kalan Nadir Kurumlarından Olan) İstanbul Zeynep Kamil Kadın Hastalıkları & Doğum EAH' den Uzmanlık Eğitimimi 5 Yılda Aldım ( Uzmanlık Eğitim Süresi Normalde 4 Yıl İken, Uzmanlık Eğitimine Başladığımda, Daha Kaliteli Uzmanlar Çıkması Amacıyla, YÖK Tarafından Branşımın Eğitimi 5 Yıla Çıkarıldı.) 5. Yıl Sonunda , Tekrardan 4 Yıla Düşürüldü!


 Balıkesir Edremit Asker Hastanesi’nde 1 Yıllık Askeri Tabiplik Görevimi Yapıp, Teğmen Rütbesinde Terhis Oldum. Devamında Mecburi Hizmetimi Tamamlayıp, 7 Yıl Özel Sektörde Çeşitli Hastanelerde Çalıştım.


 Kadınların sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmeleri için, kadın sağlığını güçlendirme konusunda tutkuluyum. Hastamın endişelerini dinlerim. Hekimlik Sanatının bütüncül olması gerektiğinin farkındayım. Bu farkındalık ile fiziksel, zihinsel ve duygusal sağlıklarını ele alıyorum. Amacım, her hastayla, sağlıklarıyla ilgili bakım hedeflerini seçmelerine ve önceliklendirmelerine izin verecek şekilde detaylı çalışmaktır. İyileşmek isteyen bayanla, hayatta oldukları yerde, buluşmak için elimden geleni yapıyorum. Bir hastanın benimle olan etkileşiminde ilk kez ”dinlendiklerini hissettiklerini” açıklamaları ödüllendiricidir. 


 Kadın sağlığı & bakımı çok yönlüdür – doğum kontrol danışmanlığı, hamilelik, menopoz ve ötesine kadar ; Kadınların yaşamları boyunca sağlıklarını yönlendirmelerine yardımcı olmak istiyorum. Kadınların yanlarında çalışan güçlü sağlık savunucularına ihtiyacı var ve ben kendimi bir ortak olarak ve bu ihtiyaçların karşılanmasına yardımcı olarak görüyorum. Birey ve ailesi için işe yarayan bir sağlık & bakım planı geliştirmek her hastada hedefimdir. Uyum sağlayabilen ve esnek olabilen (kanıta dayalı & bireye özgü modifiye uygulamalar dahilinde) bir bakım sunabileceğimi hissediyorum, bu yaklaşım bireyin ihtiyaçları için işe yarıyor.

 Kişiselleştirilmiş , Sadece Bireye Göre Belirlediğim Tedaviler

Hastalarıma Minimum 60 Dakika Vakit Ayırmak,

Detaylı İlgilenmek,

Sevgi – Saygı – Zerafet

Kadirşinaslık – Cömertlik Tabanında Uzlaşma

Hastalık Sebeplerini Bir Dedektif Gibi Aramak,

Tetikleyicileri Öncelikli Olarak Ortadan Kaldırmak Karakterime ,

Bilim Algıma Uygun Olduğundan;


 Mevcut İlerlemeleri Kendi Bilimim & Algı Perspektifimde Sürdürüyorum ve; Elde Etmiş Olduğum Üstün Mesleki Tecrübeyi Daha İyi Değerlendirerek Kalite & Misyonumu Sergilemek Amacıyla, Serbest Hekimlik Sânat İcrasına Ve de Gelecek Kariyer Planıma Şehir Gürültüsü & Kalabalığından Uzak Olan Ortaca/Muğla’da Devam Ettirmeye Karar Verdim.

 Müstakil – Bağımsız – Profesyonel Uzman Tabiplik Sânat İcrasına 2020’den Bu Yana Özel Muayenehanemde ; Ayrıcalıklı Hekimlik Sunumunu Talep Eden Kadirşinas Hastalarımla Devam Etmekteyim. Öz Yönelimim Gereği Uzmanlaştığım Konular; Cerrahi Girişimler Olmakla Birlikte; Ülkemizde ;

 Vajina Hastalıklarının, Rahim Ağzı Hastalıklarının Ve de Bunların Sebep Olduğu Hastalıklarının Yeterince Tedavi Edilmediklerini Gördüm;

PDF  formatındaki CV nin ve https://muglakadindogum.net incelenmesini rica ederim. Şuan için  ''Mesut Bayraktar Özel Muayenehanesi'' şeklinde çalışmaktayım. Bölgeye yönelik yapılacak özellikle jinekoloji alanındaki yatırımlarda yer almaktan ve profesyonel tecrübelerimle destek olmaktan memnuniyet duyarım.


Eğitim Bilgileri
Üniversite Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve
Bölüm KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI
Başlangıç Tarihi 11.2005
Bitiş Tarihi 01.2010
Öğretim Tipi Örgün Öğretim
Öğretim Dili Türkçe
Üniversite Kocaeli Üniversitesi
Bölüm Tıp
Başlangıç Tarihi 09.1998
Bitiş Tarihi 07.2004
Öğretim Tipi Örgün Öğretim
Öğretim Dili Türkçe