Essity Turkey Hijyen Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 2009


Essity is a leading global hygiene and health company that develops, produces and sells Personal Care (Baby Care, Feminine Care, Incontinence Products and Medical Solutions), Consumer Tissue and Professional Hygiene products and solutions.
Our vision is; Dedicated to improving well-being through leading hygiene and health solutions.
Sales are conducted in approximately 150 countries under many strong brands, including the leading global brands TENA and Tork, and other brands, such as Leukoplast, Libero, Libresse, Lotus, Nosotras, Saba, Tempo, Vinda and Zewa.
Essity has about 48,000 employees and net sales in 2016 amounted to approximately SEK 101bn (EUR 10.7bn). The business operations are based on a sustainable business model with focus on value creation for people and nature. The company has its headquarters in Stockholm, Sweden, and is listed on Nasdaq Stockholm. Essity used to be part of the SCA Group. More information at www.essity.com.

Essity, Kişisel Bakım (Bebek Bakım, Kadın Bakım, İnkontinans Ürünleri ve Medikal Çözümler), Temizlik Kağıdı ve Profesyonel Hijyen ürün ve çözümleri geliştiren, üreten, satışını yapan dünya çapında lider bir hijyen ve sağlık firmasıdır.
Vizyonumuz; Lider Hijyen ve Sağlık Çözümleri ile Refahı Arttırmaya Odaklanmak.
Satışlarımız, yaklaşık 150 ülkede TENA ve Tork gibi global lider markaların yanı sıra Leukoplast, Libero, Lotus, Nosotras, Saba, Tempo, Vinda ve Zewa gibi bir çok güçlü marka altında yapılmaktadır.
Dünya çapında 48 bin çalışanı olan Essity’nin 2016 yılındaki toplam satışı yaklaşık 101 milyar İsveç Kronu’dur. Operasyonlarımız, insan ve doğa için değer yaratmaya odaklı sürdürülebilir bir iş modeline dayalı olarak yürütülmektedir.  Şirketimizin genel merkezi Stockholm, İşveç'te bulunmakta ve Nasdaq Stockholm borsasında işlem görmektedir. Geçtiğimiz yıllarda Essity, SCA Grubunun bir parçasıydı. Ayrıntılı bilgi için www.essity.com adresinde yer alan web sitemizi ziyaret ediniz.

 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Medikal Ürünler


Çalışma Şekli

Haftaiçi Çalışma Şekli: 08.30 - 17.30


Sosyal ve Yan Haklar
Servis
Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo, Setcard vb.)Essity Turkey Hijyen Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 2
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Sales and Marketing Analyst İstanbul(Asya) Essity Turkey Hijyen Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.
Sales and Marketing AnalystEssity Turkey Hijyen Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.
University degree preferably in Business Administration or Economy +2 years related experience Experience in complex Excel files Fluent in English SAP experience is a plus Detail oriented Strong analytical abilities Extreme accuracy Extensive spreadsheet analysis and strong mathematical abilities Good communication and team building skills
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Supply Service Representative Kocaeli Essity Turkey Hijyen Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.
Supply Service RepresentativeEssity Turkey Hijyen Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.
Essity Turkey (former SCA) is currently searching for a Supply Service Representative for our manufacturing facility in Kartepe, Kocaeli. The position reports to the Factory Logistics Manager. • University degree• +2 years related experience• Fluent in English• Required knowledge in MS Office• Good communication and team building skills• No military obligation for male candidates• Located in Kocaeli or willing to move
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı