Aday Gizlilik PrensipleriKariyer.net'in, bir insan kaynakları ve kariyer sitesi olarak, temel ilkesi aday gizliliğine verdiği önemdir. Amacımız, tüm kullanıcılarımız için güvenli bir site yaratabilmektedir.

Kariyer.net'te özgeçmiş formunu dolduran adayların bilgileri (iletişim numaraları, e-posta adresi vb) Kariyer.net'e üye olan seçkin kuruluşlar ile paylaşılmaktadır. Çalıştığınız firma eğer Kariyer.net üyesi ise ve özgeçmişinizin bu firma tarafından görülmesini arzulamıyorsanız, bunu kolaylıkla özgeçmiş formunda bulunan "Ambargo Koyduğum Firmalar" bölümünde firmanızı işaretleyerek sağlayabilirsiniz. Gizliliğinizi korumak için, ambargo koyduğunuz bir firmanın ismi saklı ilanına başvuru yaptığınızda başvurunuz firmaya iletilmeyecektir. Ancak başvuru yaptığınız bir firmaya daha sonradan ambargo koymanız firmanın sizin özgeçmişinizi görmemesini sağlamaz.

Bir insan kaynakları sitesi olan Kariyer.net'in veritabanı adayların özgeçmişlerinden oluşmaktadır. Eğer hiçbir firmanın özgeçmişinizi görmesini istemiyorsanız ve özgeçmişinizi sadece ilanlara başvuru yapmak için kullanmak istiyorsanız, yapmanız gereken İş Arayışı seçeneğinizi "Pasif" hale geçirmenizdir.

Sistemimize kaydolan tüm işverenlerin özgeçmişinizi görebilmesi için İş Arayışı seçeneğinin mutlaka "Aktif" hale getirilmesi gerekmektedir. Böylece özgeçmişiniz sadece Kariyer.net'e üye olan firma kullanıcıları tarafından görüntülenebilecektir.

Sistemimize üye olan fakat arzu edilen gizlilik prensiplerine uymayan kişi ve/veya kuruluşların bu prensibi zedelemelerinden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz. Bu tür bir durumla karşılaştığınız takdirde özgeçmişinizi istediğiniz zaman veri tabanından silebilirsiniz.

Kullanıcı adınız ve şifrenizle aynı anda iki kişi sisteme giremez. Eğer site üzerinde işlem yaparken sizin şifrenizle sisteme giriş yapıldığına dair bir mesaj alırsanız, sisteme tekrar giriş yaparak derhal şifrenizi değiştiriniz. Şifre değişikliği için "Kariyerim" sayfalarınıza giriş yaparak Ad, soyad, e-posta ve şifre bilgilerinizi değiştirmenizi sağlayan "Üyelik Bilgilerim" linkini tıklayınız.

Kariyer.net'e giriş yaptığınızda “Beni Hatırla” özelliği devreye girer, bu özelliği istediğiniz zaman giriş kutusunda yer alan işaretlemeyi kaldırarak kapatabilirsiniz. Beni Hatırla özelliği devrede olduğunda, aynı tarayıcı üzerinden giriş yaptığınızda sistem sizi tanır ve tekrar giriş yapmanıza gerek kalmadan site içinde gezebilirsiniz. Güvenliğiniz için, kendi bilgisayarınız dışında bir bilgisayar ile giriş yaptığınızda tüm işlemlerinizi tamamladıktan sonra "Çıkış" butonunu tıklamanızın aday gizliliğinizi korumak açısından oldukça önemli olduğunu hatırlatırız. Kariyer.net'in en değer verdiği prensibi olan Aday Gizliliği konusunda bütün çabalarımıza karşın olumsuz bir durumla karşılaşırsanız, lütfen bu konuyu Yardım modülümüz aracılığı ile bize iletiniz.

Kariyer.net, üyelerinin kişisel bilgilerini Kariyer.net’in sunacağı kampanya hizmetleri konusunda kendilerine bilgi vermek (e-posta, bülten gibi) amacıyla kullanabilir. Üye bahsi geçen tanıtımların kendisine ulaştırılmasını istemez ise dilediği zaman gelen e-postaların altındaki abonelikten çıkmak istediğini belirten linke tıklayarak Kariyer.net’ten e-posta gönderilmemesini sağlayabilir.

Kariyer.net'e duyduğunuz güven için çok teşekkür ederiz.


Kariyer.net Elektronik Yayıncılık ve İletişim Hizmetleri A.Ş.
Adres: Anel İş Merkezi
Saray Mah. Site Yolu Sokak No:5/4
34786 Ümraniye / İSTANBUL
Tel: 0216 468 76 00