OPET PETROLCÜLÜK 

Şirket BilgileriŞirket Kuruluş Yılı: 1992OPET PETROLCÜLÜK A.Ş.

OPET, akaryakıt dağıtım sektöründe, perakende satışlar, ticari ve endüstriyel satışlar, depolama ve uluslararası ürün ticareti konularının yanı sıra iştirakleri ile madeni yağ ve jet yakıtı alanlarında faaliyet göstermektedir. Yeni ürün ve hizmetleri, hızla gelişen istasyon ağı ve sosyal sorumluluk yaklaşımıyla hareket eden OPET, Türkiye’deki akaryakıt dağıtım sektörünün büyük oyuncuları içindeki tek yerli şirkettir.  Sektörde yüzde 19’luk pazar payı ile 2’nci sırada yer alan OPET’in SUNPET markası ile birlikte 1444 istasyonu bulunmaktadır. Kuruluşundan bu yana alt yapı yatırımlarına ağırlık veren OPET’in pazarda büyük bir rekabet avantajı sağlayan depolama kapasitesi ise 1 milyon metrekübün üzerindedir. OPET, ölçülmeye başlandığı ilk yıldan bu yana KalDer Türkiye müşteri memnuniyeti endeksine göre 9 yıldır müşterinin en çok memnun kaldığı marka olmuştur. OPET, ‘kusursuz hizmet anlayışı’ ile bu iddiasını koruyarak, yepyeni projeler, ürün ve hizmetlerle müşterisinin yanında olmaya devam edecektir.
 
ÜRÜNLERİ
 
OPET’in  yüksek performans, düşük tüketim ve tasarruf sağlayan, çevreci ve uygun fiyatlı yeni nesil yakıtı Ultra Force; mevcut ürünlere göre daha yüksek performans ve düşük tüketim sunarken, motorun temiz kalmasını sağlayarak aracın ömrünü uzatmaya katkıda bulunmaktadır. Bir diğer ekonomik ve çevreci yakıtı Eco Force ise tortu ve kurum birikimini önleyerek motoru temiz tutar, aynı zamanda çevreci özellikleri ile binek, ticari, ağır vasıta olmak üzere tüm dizel araçlar için uygundur. 
 
OPET’in müşterilerinin hayatını kolaylaştıran teknolojik ürünleri ise OPET Kart, OPET WorldCard, Otobil, Bireysel Otobil ve Yakıt Kart’tır. Müşterileri yakından tanımayı ve alışveriş alışkanlıklarını takip etmeyi sağlayan OPET Kart uygulaması bugün 5,5 milyonun üzerinde kişinin kullandığı bir sadakat kartıdır. Opet Worldcard ise Yapı Kredi Bankası ile birlikte geliştirilen Türkiye’nin en büyük ortak kredi kartlarından biridir.
 
SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ
 
Doğup büyüdüğü topraklara fayda sunmayı en önemli görevlerinden biri sayan OPET, sosyal sorumluluğa odaklanmayı bir kurum kültürü olarak benimsemiş ve kuruluşundan bugüne birçok sosyal sorumluluk projesine imza atmıştır. Toplumsal temel sorunların çözümüne yönelik projelerle ülkeye değer katmaya devam eden sürdürülebilir ve sonuç odaklı OPET sosyal sorumluluk projeleri;
 
 

Temiz ve daha sağlıklı bir toplum yaratma hedefi olan “ Temiz Tuvalet Kampanyası” 
İstasyon giriş ve çıkışlarının ağaçlandırılmasının yanı sıra pek çok il ve ilçemizde park ve bulvar ağaçlandırmaları yapılan “Yeşil Yol Projesi ”
Tarihi dokusu ve doğal güzellikleri zengin, turizm potansiyeli olan köylerin seçilerek ekonomik kalkınma ve bilinçlenmeyi destekleyen “Örnek Köy Projesi” 
Ülke tarihi açısından son derece önemli olan Çanakkale için hazırlanan “Tarihe Saygı Projesi”. Bu kapsamda, Gelibolu yarımadasında yer alan köylerde ve Eceabat ilçesinde; fiziki düzenlemelerin yanında eğitim, sağlık, çevre, turizm hizmeti gibi önemli konularda çağdaş ve uluslararası saygınlık kazandıracak atılımlar gerçekleştirilmiştir.
 
 Türkiye’nin önemli sorunları arasında yer alan trafik kazalarını önlemeyi ve daha bilinçli nesiller yetiştirmeyi amaçlayan ”Trafik Dedektifleri” projesi, trafik sorununa kalıcı bir çözüm getirmek amacıyla hayata geçirilmiştir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü,  Polis Eşleri Kaynaşma- Yardımlaşma Derneği (PEKAY) ve Uluslarası Polis Birliği (IPA)Türkiye ortaklığında uygulamaya alınan proje ile üç yıl içinde 1,5 milyon çocuk ve genç ttrafik konusunda eğitilecek ve böylelikle trafik konusunda farkındalığı ve bilinç düzeyi yüksek yepyeni bir gelecek inşa edilecektir. ‘

 
 
KUSURSUZA YOLCULUK
 
Yeni nesil müşteri memnuniyetindeki iddiasını “Kusursuza Yolculuk” sloganı ile duyuran OPET, çağrı merkezi hizmetleri, istasyon hizmetleri ve online hizmetlerden oluşan koşulsuz memnuniyet anlayışı ile sektöründe fark yaratıyor. OPET Çağrı Merkezi, 444 OPET (6738) hattında 7/24 hizmet sunarak tüm çağrıları titizlikle değerlendiriyor ve eksiksiz teknik altyapısı ile tüm müşteriler için çözüm üretiyor. Müşterilerinin aldığı hizmetten memnun kalıp kalmadığını öğrenip, görüş ve yorumlarını kayıt altına alıyor. OPET’in tüm istasyonları; ürün ve hizmet kalitesi, istasyon düzeni, güler yüzlü ve güvenilir bir ortam sunulması, tuvaletlerin temizliği, engelli tuvaletleri ile yüksek standartlara sahip. OPET bu standartları korumak ve daha da yükseltmek için sürekli denetimler gerçekleştiriyor. Tüm bayi ağına ve çalışanlara düzenli olarak satış ve hizmet kalitesi odaklı eğitimler veriliyor.
 
 
Müşteri memnuniyetinde birinciliği kalıcı hale getiren OPET, sektördeki büyük oyuncular içinde tek yerli şirket olarak ülkesine olan sorumluluğunu, sosyal sorumluluk projelerine hız kesmeden devam ederek yerine getiriyor. Sektörde en samimi, en itibarlı, en çok konuşulan gibi pek çok ödülün de sahibi olan OPET, ölçülmeye başlandığı ilk yıldan bu yana KalDer Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi’ne göre ‘müşteri memnuniyeti en yüksek’ marka olmuştur. Aynı zamanda akaryakıt sektöründe ‘Türkiye’nin En Beğenilen Şirketi’ unvanının da sahibi olan OPET, ‘kusursuz hizmet anlayışı’ ile iddiasını koruyarak, yepyeni projeler, ürün ve hizmetlerle müşterisinin yanında olmaya devam edecektir.
 
 

Faaliyet gösterdiği sektörler: Petrol ve ÜrünleriOPET PETROLCÜLÜK İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 8
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Operatör Kocaeli Opet Petrolcülük A.Ş.
OperatörOpet Petrolcülük A.Ş.
Meslek Yüksekokulların Elektrik, Elektronik, Makine ve Petrokimya bölümlerinden mezun,Tercihen Akaryakıt Depolama ve Dolum Terminalinde, tank, boru hattı, pompa ve dolum otomasyon sistemleri ekipmanlarının onarım ve bakım işlerinde tecrübeli,Vardiyalı sistemde çalışabilecek, Tercihen en az 1 yıl tecrübeli, Ekip çalışmasına ve iş birliğine yatkın,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Güvenlik Görevlisi Mersin Opet Petrolcülük A.Ş.
Güvenlik GörevlisiOpet Petrolcülük A.Ş.
Şirketimizin Mersin Depolama ve Dolum Tesisinde "Güvenlik Görevlisi" olarak görevlendirilmek üzere; - 5188 sayılı Özel Güvenlik Teşkilatı Kanunu'na uygun ve Silahlı Özel Güvenlik Sertifikasına Sahip, - Vardiyalı Düzende Çalışabilecek, - En az MYO Mezunu, - Mersin ilinde ikamet edebilen, Kadın çalışma arkadaşı arıyoruz.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Teknik Denetim Görevlisi Konya Opet Petrolcülük A.Ş.
Teknik Denetim GörevlisiOpet Petrolcülük A.Ş.
Konya'da görevlendirilmek üzere;Meslek Yüksek Okullarının teknik bölümlerinden mezun, Sürücü ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen, Kısa süreli seyahat engeli bulunmayan, Bilgisayar ve MS Office programları kullanabilen, Teknik Denetim Görevlisi aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Veritabanı Uzmanı İstanbul(Asya) Opet Petrolcülük A.Ş.
Veritabanı UzmanıOpet Petrolcülük A.Ş.
Şirketimizin Bilgi Teknolojileri ve Otomasyon Grup Müdürlüğü bünyesinde görevlendirmek üzere; •    Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,•    Veri tabanı yönetimi konusunda minimum 3 yıl tecrübe sahibi olan,•    SQL Server kurulumu, yedekleme ve data kurtarma, performans ayarlama, database dizaynı (SQL2017, 2016, 2014, 2012, 2008 R2), yüksek erişilebilirlik, çeşitli replikasyon teknolojileri ve felaket kurtarma (AlwaysOn, Database Mirroring, Log Shipping, SQL Server Clustering) konularında deneyimli,•    IIS, Tomcat gibi Web Server teknolojilerini yönetebilecek,•    Tercihen Oracle Veritabanı hakkında bilgi ve deneyim sahibi olan,•    Tercihen MCSA: SQL Server ve MTA: Database sertifikasyonlarına sahip,•    Sorun bulma ve çözme konusunda yetenekli,•    Planlama, organizasyon, takım çalışması, iletişim ve ilişki yönetimi becerilerine sahip,•    İyi derecede İngilizce bilgisine sahip,•    Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamıştakım arkadaşı aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Proje Koordinatörü Gaziantep Opet Petrolcülük A.Ş.
Proje KoordinatörüOpet Petrolcülük A.Ş.
Petrol ürünleri depolama ve dağıtım alanında faaliyet gösteren firmamızın Doğu Bölgesinde görevlendirilmek üzere;•Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun,•İnşaat konusunda minimum 2 yıl tecrübeli,•Şantiyede görev almış,•İngilizce bilen,•Tercihen Autocad Programını kullanabilen,•İletişim ve koordinasyon becerisi güçlü, müzakere edebilen,•Sürekli gelişimi hedefleyen, kendini geliştirmeye açık ve farklı teknolojileri öğrenme konusunda istekli,•Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,•Çok iyi derecede MS Office uygulamaları bilgisine sahip,•Gaziantep ilinde ikamet edebilecek,•Aktif şekilde araç kullanabilen ve seyahat engeli bulunmayanProje Koordinatörü aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Marka Uygulama Görevlisi Antalya Opet Petrolcülük A.Ş.
Marka Uygulama GörevlisiOpet Petrolcülük A.Ş.
Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun, İletişimi güçlü, koordinasyon becerisi yüksek, Dinamik ve yaratıcı, Sürücü ehliyeti olan ve aktif olarak araç kullanabilen, Uzun süreli seyahat engeli bulunmayan takım arkadaşları aramaktayız.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Opet'te Kadın Gücü İstanbul(Avr.), ... Opet Petrolcülük A.Ş.
Opet'te Kadın GücüOpet Petrolcülük A.Ş.
Kadınların iş hayatında daha fazla yer almasıyla geleceğe daha sağlam adımlarla ilerleyeceğiz.Kadın istihdamı konusunda Türkiye’de köklü bir değişim yaratmayı hedefliyor ve bu doğrultuda hayata geçirdiğimiz“ Kadın Gücü” projemizle, kadınların akaryakıt dağıtım sektöründe daha çok yer almalarını sağlıyoruz. Opet’in İstanbul’daki çeşitli İstasyonlarında görevlendirilmek üzere Akaryakıt Satış Yetkilisi  veMarket Satış Yetkilisi pozisyonları için başvurunuzu yapın, siz de Opet ailesine katılın.“Kadın Gücü” projesinin bir parçası olun. Pozisyon tanımı:Güler yüzlü ve dış görünümüne önem gösteren, İletişim becerileri yüksek, Ekip çalışmasına yatkın, Günlük iş temposuna ayak uydurabilecek, Hizmet sektöründe çalışma bilincine sahip, Müşteri ile iyi ilişkiye ve kusursuz hizmet vermeye önem veren, Müşteri memnuniyetini önem veren, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Operatör Mersin Opet Petrolcülük A.Ş.
OperatörOpet Petrolcülük A.Ş.
Yüksekokulların Elektrik, Elektrik&Elektronik, Makina, Kimya ve Petrokimya bölümlerinden mezun,Tercihen Akaryakıt Depolama ve Dolum Terminalinde, tank, boru hattı, pompa ve dolum otomasyon sistemleri ekipmanlarının onarım ve bakım işlerinde tecrübeli,Tercihen en az 1 yıl tecrübeli, Vardiyalı sistemde çalışabilecek, Ekip çalışmasına ve işbirliğine yatkın, Mersin ilinde ikamet eden,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı