American English Dil Okulları

Eğitim, Okullar

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

2000

Adres

Emniyetevleri Mah. Yeniçeri Sok. No:6 D:7 Kağıthane - İstanbul

Çalışan Sayısı

-

Web Site

www.americanenglish.com.tr

Hakkımızda

Roma İmparatorluğunu, Osmanlı Devletini veya Amerika’nın keşfini çocuklarınıza İngilizce anlatan bir okul düşünün. Einstein’ı ve Tesla’yı, Bach’ı ve Mozart’ı, dünyanın ve Türkiye’nin coğrafi yapısını çocuklarınıza İngilizce anlatan ve onlardan bu düzlemde İngilizce cevaplar bekleyen bir okul… American English’de biz İngilizce öğretmenin ötesine geçerek İngilizce’yi bir amaç değil araç haline getirdik. İngilizce eğitimi veren değil, İngilizce diliyle eğitim veren bir kurum olan American English bu alanda ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine eğitim veren Türkiye’deki ilk dil okuludur.

American English Dil Okulu ülkemizde yapılan İngilizce öğretimindeki eksik taşları bir öğrenci tecrübesi ve bir öğretmen özeleştirisiyle belirlemiş; bu eksik taşların yeni bir yorumla tamamlanması gerektiği bilinciyle yola çıkmıştır. American English Dil okulu sektörde yer alan sayısız dil okuluna alternatif olmanın ötesinde, alışılagelmiş kalıpların ve inanışların dışında gerçek anlamda fark yaratma gayesiyle kurulmuş bir öğretmen idealidir.

İngilizcenin sadece özel okullar veya yurtdışında öğrenilebileceği veya İngilizce öğrenmenin ciddi bir bütçe gerektirdiği şeklindeki önyargıları dikkate alarak oluşturduğumuz fiyat politikamızla İngilizceyi bir lüks olmaktan çıkarıyoruz. Ekonomik fiyat politikamız ve ödeme kolaylıklarımızla İngilizce öğrenimini her kesimden öğrencinin ulaşabileceği bir fırsat haline getiriyoruz.

Yoğunlaştırılmış Programların İngilizce öğreniminde başarıyı getirdiği gerçeğinden yola çıkarak öğrencilerimize yoğunlaştırılmış eğitim programları sunuyoruz. Etkili bir İngilizce öğretimi için sınıf ortamı ve fiziksel koşulların önemini göz ardı etmiyor sınıf mevcudumuzu 12 kişi ile sınırlıyoruz. Hem öğrenci hem de öğretmenlerimiz için ideal bir öğrenme – öğretme ortamı sunuyoruz.