ATILGAN OTOMOTİV SANAYİ SERVİS HİZMETLERİ İÇ VE DIŞ TİC.A.Ş.

Otomotiv

Adres

-

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 75-99

Mavi Yaka : 200-249

Web Site

www.atilganotomotiv.com.tr

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30 - 18.30

Kuruluş Yılı

1969

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis

Hakkımızda


Ahmet Atılgan tarafından 1969 yılında Rize’de Atılgan Otomotiv olarak kurulmuş olup, daha sonra İstanbul Aksaray’da yedek parça toptan satış organizasyonu oluşturulmuştur. Rize’de 2S Atılgan Ford Plaza olarak faaliyetlerine devam etmiştir. 1996 yılında 10,000 m2’lik 3S Ford plaza olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2002 yılında ise Artvin Atılgan Ford Plaza devreye girmiştir.2007 yılı başında ise 16,000 m²’lik Sancaktepe Atılgan Ford Plaza hizmet vermeye başlamıştır.. Aynı zamanda grubumuz, Ford Toptan Yedek Parça Satışında 1985-2006 yılına kadar toptan yedek parça birinciliğini sürdürmüştür.
 
Firmamız bünyesinde yan sanayi yedek parça toptan satışı yapmak amacıyla ATY Otomotiv 1971 yılında kurulmuştur. 2006 yılı itibariyle Türkiye hafif ticari araç özellikle Ford grubunda yedek parça toptan satışı, ihracat ve ithalat işleri yapmaktadır. İngiltere, Romanya, Ukrayna, Rusya şubelerimizle, Türkiye, Avrupa, Rusya ve Ortadoğu ülkelerine yedek parça ihracatımıza devam etmekteyiz.
 
Atılgan grup bünyesi içersin de 2000 yılında yedek parça imalatı amacıyla Atıl-san Otomotiv adı altında ilk adım atılmıştır. Kısa süre zarfında Samandıra’dan Tuzla Organize Mermerciler Sanayi Sitesine taşınmıştır. 2006 yılında Ford Otosan’nın DY3RA GSTP kodlu imalatçısı olarak, Kartal Ford Otosan’a yedek parça üretimi yapmaktadır.
Atılgan İnşaat bünyemiz içersin deki her türlü inşaat-taahhüt işlerini gerçekleştirmekte olup, sahip olduğumuz plaza inşaatları Atılgan inşaat tarafından gerçekleştirilmiştir.
Atılgan Sigorta ise, büyük sigorta şirketlerinin acentesi olup faaliyetlerine faaliyetlerini bünyemiz içersin de Atılgan-Aty Sigorta A.S. olarak hizmet vermektedir.500’e yakın çalışanıyla 5 milyonun üzerindeki müşterisine hizmet veren Grup, insan kaynakları ve Atılgan misyonundan yararlanarak, müşteri sadakatini mümkün kılacak marka değerini yaratmayı ve global işbirlikleri ile bölgesel olarak büyümeyi hedeflemektedir.
             Müşteri memnuniyeti ve güven üzerine kurulu bir hizmet anlayışı ile dünya çapında saygın markalara sahip olarak Atılgan Grubu, dünyadaki gelişmelere uyum sağlayarak Türkiye de değişimin öncüsü olmayı sürdürmeyi hedeflemektedir.