BOYTEKS TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Adres

-

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

-

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

HakkımızdaBOYTEKS TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
 

Tekstil  Dünyasının Yenilikçi Gücü!

 

Türkiye ve Dünya’nın önemli kuruluşlarından Boydak Holding’in lider yatırımlarından biri... Geliştirdiği markalarla uyku teknolojisinin yenilikçi gücü... Üretim kapasitesi, yenilikleri, sınırsız kumaş seçeneği, yaygın servis ağı, yatırımları ve dünyanın dört bir yanındaki iş ortaklarıyla günden güne büyüyen ve gelişen bir aile... Boyteks!
 
Üretime başladığı 2000 yılından bugüne mükemmel uyku kalitesini dünyanın dört yanında yaşatmak için faaliyetlerini sürdüren Boyteks, dünyanın en önemli yatak üreticilerinin yatak kumaşı tedarikçisidir. Jakarlı dokuma ve örme yatak kumaşlarının üretimini Kayseri’de gerçekleştiren Boyteks, 2003 yılından bugüne Bursa’daki tesislerinde döşemelik kumaş, 2011 yılından bugüne de Kayseri’deki tesislerinde halı üretimi gerçekleştirmektedir.
 
Gerek yatak kumaşında, gerek döşemelik kumaşta, gerekse de halıda sadece kumaş değil; sağlık, güvenlik ve konfor da sunan Boyteks, üretimde apre işlemlerine ve yanmazlık testlerine büyük önem vermektedir. Her yıl uluslararası tekstil fuarlarında yepyeni koleksiyonları müşterilerine sunan Boyteks, ihtiyaçlara çağın ötesinde çözümlerle cevap vermek için bir konuya ayrı önem vermektedir. O da, tasarım… Tekstil modasının trendlerini yakından takip eden Boyteks, hayata sunduğu koleksiyonlarla üretim gerçekleştirdiği alanlardaki standartları yükseltirken, kumaşa ve halıya işlenen sanatsal çizgilerle de tasarıma farklı bir yorum getirmektedir. Doğadan ilham alıp yeniden yorumlayan uzman ekibiyle Boyteks tasarım ofislerinde Avrupa’dan Asya’ya, Amerika’dan Afrika’ya sınırsız desen ve konstrüksiyon seçeneği tasarlamaktadır. Yatak kumaşından döşemelik kumaşa ve halıya, üretim gerçekleştirdiği her alanda yeniliklerin markası olmayı başaran Boyteks, geliştirdiği her yenilik ve marka ile insan sağlığını korurken yaşam kalitesini de yükseltmektedir.