Genel Bilgiler

http://www.alcin.com.tr  

Gazioğlu Şirketler Grubu

Alçin Alüminyum Çinko Haddecilik Ticaret ve Sanayi A.Ş.

Alçin Alüminyum Çinko Haddecilik Ticaret ve Sanayi A.Ş. 1972 yılında alüminyum, çinko, bakır, pirinç ve sair metal haddeciliği yapmak üzere kuruldu. 1974 yılında Japonya’nın UBE firmasından 1800 tonluk tam otomatik bir ektrüzyon pres ithal ederek alüminyum profil imalatına başladı.

Yönetim kurulunu da oluşturan şirket kurucularının şirketin yaptığı her işin her kademesinde özveriyle ve bizzat çalışmaları, sektörde dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeleri sonucunda şirket kısa zamanda kalite ve teknoloji bakımından Türkiye’nin önde gelen alüminyum profil üreticisi oldu.

Alçin aynı zamanda döküm, kalıp imalatı, ısıl işlem (heat treatment), nitrasyon, eloksal (anodising), elektrostatik toz boyama (powder coating) işlemleri için zamanın en iyi teknolojilerini uygulayarak üretim sürecinde tam entegrasyonu sağladı.

1993 yılında pazardaki talep artışı sonucu kapasite arttırma ve yine son teknolojiyi uygulayarak kaliteyi geliştirme düşüncesiyle UBE’den 2500 tonluk ikinci presini devreye soktu. Sürekli teknolojiyi takip ederek her çıkan yeniliği bünyesine adapte etti.

Şu an uygulamakta olduğu üretim sürecinde Alçin, bünyesinde aşağıdaki tesisleri bulundurmaktadır:

*1800 tonluk ve 2500 tonluk full otomatik UBE ekstrüzyon pres

*Preslerin önünde Cometal Engineering-İtalya tarafından kurulan full otomatik PLC kontrollü konveyor sistemi ve aksamı

*48 bin amper eloksal, 16 bin amper renklendirme kapasiteli, Italtechno-İtalya tarafından kurulan full otomatik eloksal tesisi

*Trevisan-İtalya tarafından kurulan, çift kabin dikine elektrostatik toz boyama tesisi

*Günlük 30 ton kapasiteli, Avusturya menşeli yatay continue döküm ve homojenize tesisi

*Çeşitli CNC tezgahlar, CAD-CAM sistem çizim ve programlara servisleri içeren dünya teknolojisini takip eden gelişmiş bir teknikle ayda 80 kalıp kapasiteli modern kalıphane

*Üretimin her safhasını kontrol için laboratuarlar ve modern test aletleri

Hammadde ve yarı mamüller, bu yüksek teknolojiye sahip tesislerde, deneyimli kadroların katkısıyla dünya standartlarına uygun yüksek kaliteli ürünlerini Türk ve dünya pazarlarına sunmaktadır.


Demirsaç Galvaniz Ticaret ve Sanayi A.Ş.

Demirsaç Galvaniz Ticaret ve Sanayi A.Ş. 1967 yılında galvanizleme tesislerini üretime geçirmiştir. Değişen talep ve artan rekabet koşullarına uygun olarak 1987 yılında kalite düzeltme, kapasite arttırma ve darboğaz giderme amacıyla ülkemizde ilk defa ‘Elektromekanik Tam Kontinu’ galvaniz hattını devreye almıştır.

Demirsaç Galvaniz Ticaret ve Sanayi A.Ş. bugün 40 yılı asan deneyimi, 100.000 ton/yıl üretim kapasitesi, uzman personeli, modern hattı ve laboratuarıyla, en önemlisi değişmeyen kalitesiyle Demirsaç markalı galvanizli sac üretmektedir. 

Demirsaç Galvaniz Ticaret ve Sanayi A.Ş. galvaniz üretimini TSE 822, JIS-G 3302, EN 10142, ASTM A525-A526-A527 standartlarına uygun olarak büyük bir titizlikle yapmaktadır.

Demirsaç Galvaniz Ticaret ve Sanayi A.Ş. üretim öncesinde, üretim esnasında ve üretim sonrasında, laboratuar çalışmaları ile ürünü sürekli denetlemektedir.

Fabrikamızda üretilen yüksek kaliteli galvanizli saclar, rulo halinde, standart veya istenilen boylarda düz olarak ya da form verme makinelerinden geçirilerek oluklu, trapez ve stor şekillerinde piyasaya arz edilmektedir.

Söz konusu şekillerdeki ürünlerimiz ise;

-Otomotiv sanayiinde

-Beyaz ev eşyası imalatında

-Güneş enerjisi kollektöründe

-Klima ve havalandırma sistemleri imalatında

-Çatı izolasyonu ve kaplama işlemlerinde

-Sulama kanallarında

-Su ve yakıt depoları imalatında

-Soba, boru, kazan ve leğen imalatında

-Madeni eşya sanayiinde

-Özel profil imalatında

-Prefabrik ev yapımında

-Sanayi siteleri, fabrika tarım tesisleri ve inşaatlarda

-Ambalaj çemberi olarak

-Mağaza dükkan kepenk ve panjur yapımında

-Ordu eğitim tipi barakaların yapımında

-Kapalı spor tesisleri inşaatlarında

kullanılmaktadır.

Devamını Oku Gizle


Gazioğlu Şirketler Grubu İş İlanları

Firmaya ait ilan şuan için yok Ancak yeni ilan çıktığında ilk sen haberdar olmak istiyorsan firmayı takip etmen yeterli.