Genel Bilgiler

http://www.havatek.com.tr 
HAVATEK A.Ş.

HAVATEK 1986 yılında İzmir'de kurulmuştur.

HAVATEK kurulduğu yıldan itibaren akaryakıt sektörü, 1988 yılından itibaren otomotiv sektörü, 1998 yılından itibaren  enerji sektöründe faaliyet göstermektedir .

Tasarım faaliyetlerimiz tecrübeli mühendislerden oluşan ekibimiz tarafından bilgisayar ortamında ve Autocad 2000, Stackdes, Coade Cad Works Pipe, SF Pressure Drop 5.0, Coade Tank 2.40, Coade Cad Works P&ID gibi lisanslı programlar kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Birimler arası iletişim ve koordinasyon, kurulmuş olan gelişmiş iletişim ve enformasyon sistemi kullanılarak sağlanmaktadır.

İmalat  faaliyetleri Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde sahip olduğu  2 adet fabrikada tecrübeli mühendis, teknisyen ve işçi kadrosu ile yapılmaktadır. Merkez fabrika 2240 m2'si  kapalı olmak üzere 4440 m2, ikinci fabrika ise 1500m2'si kapalı olmak üzere 4200m2 alan üzerinde kurulmuştur.

Fabrikalarda mevcut olan muhtelif miktar ve kapasitede, apgant, giyotin, köşe çıkarma, boru kıvırma, plazma, optik kesme tezgahları, tavan vinci, forklift, hidrolik silindir, toz altı (traktör ve kolon bom), gazaltı ve elektrik arklı kaynak makinaları imalat faaliyetleri içinde kullanılmaktadır.

Tüm kaynak işlerimiz uluslararası denetim kuruluşları tarafından kalifiye edilmiş kaynakçılar tarafından yapılmaktadır.

Üretimde kullanılan tüm ana ve ara malzemelerin temini ve üretim alanına  sevkı kalite kontrol biriminin gözetiminde yapılmaktadır.

Uluslararası kalite standartlarına uygun olarak imal ettiğimiz ürünler Türkiye’nin çeşitli sanayi tesislerinin yanı sıra ABD, Hollanda, Fransa, Kazakistan, Macaristan, Bangladeş'e gönderilmiş ve tesis edilmiştir.

Montaj faaliyetleri HAVATEK'in 18 yıllık firma tecrübesi, yetişmiş personeli ve geniş makina ve araç parkı ile yurtiçinde ve yurtdışında kurduğu şantiyelerde  uluslararası  kalite ve iş emniyeti standartlarına uygun olarak yapılmaktadır. Günümüze kadar yurtiçinde birçok enerji tesisi, akaryakıt dolum tesisi, otomotiv özel üretim tesisleri HAVATEK tarafından monte edilmiştir.

2003-2004 yıllarında Etiyopya'da kurulan Enerji Tesisi ve Macaristan'da Suzuki Otomobil Fabrikasında kurulan boyahane tesisi ile yurtdışı montaj faaliyetleri gerçekleştirilmiştir.

HAVATEK Toplam Kalite Yönetimini  firma kültürü olarak benimsemiş ve bu yolla bütünsel kaliteye ulaşmayı hedeflemiştir. Belirlenmiş olan hedeflere ilk adım olarak 2001 yılında TUV Sudvest'ten ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi belgesi alınmış ardından 2002 yılında TSE'den ISO 9001 Kalite Güvence Belgesi ve Bureau Veritas'tan EN 729-2 İmalata Yeterlilik Belgesi alınmıştır.2004 yılında Bureau Veritas'tan ISO 9001-2000'e uygunluk belgesi alınmıştır.

Üretim faaliyetleri uluslararası standartlara ( ASME, EN, API, DIN, BS, ASTM, TSE) uygun olarak ve uluslararası gözetim firmalarının gözetimi altında yürütülmektedir.

HAVATEK teknoloji, bilgi ve insana yaptığı yatırımlarla uzmanlaşan kadrosu ve geniş ürün yelpazesi ile dünyanın her yerinde sorumluluk almakta olup yoluna hızla devam etmektedir.

Devamını Oku Gizle


Havatek Makina San. ve Tic. A.Ş. İş İlanları

Firmaya ait ilan şuan için yok Ancak yeni ilan çıktığında ilk sen haberdar olmak istiyorsan firmayı takip etmen yeterli.