Olivos Gıda A.Ş.

Gıda

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30 - 18.30

Kuruluş Yılı

2002

Adres

-

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 1-24

Mavi Yaka : 100-149

Web Site

www.olivos.com.tr

Hakkımızda

Olivos, Uzak Doğu Ülkelerinde gıda işleme sektöründe yaklaşık 25 yıllık tecrübesi bulunan SMS Group-Hong Kong ile ortak olarak kuruldu.

Olivos tesisi Türkiye’nin Batısında, Ege Bölgesinin başta gelen sanayi şehri, ihracatta kullanılan en büyük limana sahip İzmir’de inşa edildi. Türkiye’deki en modern tesislerden birine sahip olan Olivos, bu kilit konumu doğal ve seçkin zeytin ağaçlarının kalbi olan bu bölgenin bir parçası olması nedeniyle seçti.

Olivos iki adet sözleşmeli kırma değirmenine sahiptir. Bu değirmenlerden biri Akhisar’da diğeri ise Tire’dedir. Bu sayede farklı çeşitlerde zeytin toplamaları mümkün olmaktadır. Kırma sistemleri genel olarak İtalyanlar tarafından kullanılan sürekli sistemler olarak adlandırılır. Olivos, zeytinlerin ağaçtan şişelenmeye kadar geçirdiği her aşamayı izleyerek hem zeytinyağlarının kalitesini hem de zeytinlerin çeşitliliklerini kontrol edebilmektedir.

Zeytin toplama merkezlerini ve kırma değirmenlerini ülke geneline yayması ve New York, Kaliforniya, Florida, Hong Kong, Tokyo ve Melbourne’da şubeler açması Olivos’un uluslararası çapta tanınmasını sağlamıştır. Olivos, ABD, Kanada, İtalya, İspanya, Japonya, Kore, Norveç, Avustralya ve Brezilya gibi bazı büyük pazarlar da dahil olmak üzere ürünlerini 50’den fazla ülkeye ihraç etmektedir.

Modern OLIVOS tesisi, İzmir/Türkiye’de 10000 metrekarelik kapalı bir alan üzerinde kurulmuştur.
2500 metrik tonluk depolama kapasitesine -45 krom-nikel tankı ve 5 büyük ham zeytinyağı tankısahiptir.
En son teknolojinin kullanıldığı gelişmiş laboratuar, Resmi Makamlar ve Uluslararası Zeytin Yağı Konseyi’nden onaylıdır.
Doldurma, etiketleme ve kapak (metal ve plastik) takma makineleri ile donatılmış 4 adet tamamen otomatik şişe dolum hattının günlük kapasitesi 125 metrik tondur.
Günlük kapasitesi 50 metrik ton olan tamamen otomatik teneke doldurma hattı.
Türkiye genelinde 10 adet zeytin toplama merkezi mevcuttur.
Ege Bölgesinde yer alan iki adet zeytin kırma değirmeni bulunmaktadır.