Özel İstanbul Koleji

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

-

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

-

Hakkımızda

ÖZEL İSTANBUL KOLEJİ

Özel İstanbul Koleji, ideallerin ürünü olarak hayata geçmiş,eğitim yaşantısında 10 yılını aşmış ve kendisini kanıtlamış,çağdaş,ileriye hızla yürüyen bir kurumdur.

Okulun temel hedefi "öğrenci"dir. Öğrenci merkezli eğitimin temelinde,öğrencinin mutluluğu ve başarısı bulunmaktadır. Geleceğe yönelik amaçlanan bu gerçek hedef için öğrenci ile bire-bir ilişki kurulmakta, her bir öğrenci ile tek tek ilgilenilmekte ve planlanan çalışmalarda sürekli gözlem devam etmektedir. Bu anlamda her öğrenciye ayrı ayrı destek verilmekte böylece hem her öğrencinin seviyesi giderek yükselmekte, hem de kendisine olan öz güveni de artmaktadır. Bu tarzda yetişen öğrenci tüm bilgilerini gerçek yaşama transfer edebildiği için de ileriye doğru kendisini en iyi şekilde hazırlamaktadır.

İlerideki yıllarını olumlu ve rahat geçirebilmek üzere hayatı ve günü yaşatarak,hobiler edinmelerine ve spor yapmalarına da olanak tanıyarak, iyi bir alt yapı oluşturulmaktadır.

Günümüz toplumunun bilgi toplumu olduğu düşünüldüğünde bilginin ileri teknoloji ile birleşerek öğrencilere sunulmakta olduğu okulda bilgiyi özümseyen,araştıran,sorgulayan analitik düşünen ve eleştiriler yapabilen;bireylerle doğru iletişim kurabilen, iyi yurttaş olma bilinci gelişmiş,toplumsal sorumluluklar duyan,çevreye duyarlı, çağdaş ve çağın gereği ileri teknolojiyi kullanabilen insanlar yetiştirmek İstanbul Koleji'nin temel felsefesi, anlayışıdır.