ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI

Eğitim Kurumları, Okullar

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30 - 17.30

Cumartesi: 09.00 - 13.00

Kuruluş Yılı

1993

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 50-74

Mavi Yaka : 25-49

Web Site

www.tuncsiper.com

Adres

-

HakkımızdaÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI

 

Çok Özel Bir Özel Okul

Tunçsiper

 

TUNÇSİPER OKULLARI'NI GÖRMEDEN KARAR VERMEYİNİZ

"SİZ DE GELECEĞE GÜVENLE BAKMAK İÇİN

TUNÇSİPER OKULLARI'NDA OKUMAYI İSTER MİSİNİZ?"

Özel Tunçsiper Okulları 1993 yılında, uluslararası ve ulusal düzeyde yönetim vizyonu olan Nezih Tunçsiper tarafından kurulmuştur. 900 öğrenciye eğitim ve öğretim verecek kapasitededir. Ormana yakın, sağlıklı ve doğal çevrenin içinde, altın oranlı ödüllü mimariye sahip ve teknik donanımlı öğretmen ofisi sistemli derslikleri ile muhteşem bir kampusu bulunmaktadır.

Tunçsiper Okulları'nda; Ana sınıfı, İlköğretim Okulu, 4 Yıllık Anadolu Lisesi ve Hazırlık + 4 Yıllık Anadolu Lisesi'nde kaliteli eğitim ve öğretim verilmektedir. Tunçsiperliler; Atatürkçü düşünceyi özümser, bilişim teknolojilerini ve yabancı dili evrensel düzeyde kullanır, hedeflerine ulaşır, bireysel özelliklerine göre kendilerini geliştirebilecekleri ortamları değerlendirirler.

Tunçsiper Okulları; akademik, sosyal ve kültürel başarıları ile tercih edilen ve üniversitelere her yıl artan sayıyla öğrenci yerleştiren "ÇOK ÖZEL BİR ÖZEL OKUL" dur. Diplomamız hem akademik başarının hem de sosyal başarının belgesidir. Akademik başarımızı; Anadolu liselerinde ve üniversitede hedeflediği bölümü kazanan öğrencilerimizle kanıtlamaktayız. Sosyal başarımızı; Tunçsiperli olmaktan gurur duyan, yaşam duruşu ile toplumda saygın bireyler olan öğrencilerimizle kanıtlamaktayız.

Hepimizin bildiği gibi okul, sadece bilgiyi veren ve bu bilgiyi testlerle ölçen kurum değildir. Özgün bir deyişle; okul, dershane değildir. Toplumda çok iyi üniversitelerden mezun, ama başarısız insanlar bu düzenin eseridir. Tunçsiper Okulları'nda öğrenme öğretilir. Okul, öğrenmeyi öğreten kurumdur. Bilgi, ihtiyaç duyularak ve merak edilerek öğrenilmelidir. Öğrenilen bilgi kalıcı olmalıdır. Bilgi kazanıma ve davranışa dönüşmelidir. Kazanıma ve davranışa dönüşmesi gereken bilgi ve kavram sınavla ölçülmeli ve geri besleme yapılmalıdır. Bilgi tam olmalıdır. Bilgi yaşamda kullanıldığında başarı olarak tanımlanmalıdır. Tunçsiper Okulları'nda eğitim öğretimin felsefesi budur. Bu felsefe "Yapılandırmacı Eğitim Modeli" olarak adlandırılmaktadır.

Tunçsiper Okulları'nda milli değerler öğretilir. Ortak değerlerimizden gelen gücün farkında olmaları öğretilir. Bu güç, eğitim öğretim ortamımıza sevgi, saygı ve güven olarak yansır.

 

SÖZÜN ÖZÜ;

MEZUN OLAN ÖĞRENCİLERİMİZİN TAMAMI

ANADOLU LİSELERİNE VE

DÖRT YILLIK ÜNİVERSİTELERE YERLEŞMEYE HAK KAZANMIŞTIR

 

Tunçsiper Okulları'nda öğrencilerimizin yeteneklerini ve ilgi alanlarını keşfetmeleri sağlanır.

Basın ve Yayın Kulübü öğrencileri; başarılı birer yazar olarak Tunçsiper Çevrimiçi dergimizi hazırladılar. Şarkı olmuş şiirleri seslendirdiler ve okulumuzda bir ilke imza attılar.

Bilim ve Proje Kulübü öğrencileri; bilim adamı titizliğinde çalışıp, Volvo Adventure Bilim ve Çevre yarışmasında ve First Lego lig yarışmasında derece aldılar. Deney şenliği organizasyonu ile bilimin yaşamımızı kolaylaştıran bir araç olduğunu kanıtladılar. Misi Köyü'nde akıp giden sudan elektrik elde edip, suya hayat kattılar.

Yabancı Dil Kulübü öğrencileri; öğrendikleri İngilizce ve Almanca'yı günlük yaşama taşıdılar, okulda dünya kurdular. Kardeş okulumuzun İngilizce kitap okumasına ve İngilizce öğrenmesine katkıda bulundular.

Kentlilik Kulübü öğrencileri; Bursa'nın tarihini bilişim araçlarıyla araştırdılar. Yerinde gördüler. Üniversitede yapılan araştırmaları ve Yerel Gündem 21'de yapılan çalışmaları da birinci ağızdan öğrendiler. Kentimizin sahip olduğu güzelliklerin farkına vardılar. Araştırma yapmayı ve rapor yazmayı öğrendiler.

Basketbol, Petank, Masa Tenisi, Kayak Kulübü öğrencileri; takım çalışmasındaki uyumlarını ve başarılarını Nilüfer Şenliği'nde birincilik kupası alarak kanıtladılar.  Kayakta Türkiyr birincisi oldular.

Dans Kulübü öğrencileri; ritm ile müziğin uyumunu yakalayarak güzel gösteriler sahnelediler.

Öğrenci Temsilciler Kurulu'nda; liderliklerini kanıtladılar. Toplum gönüllüsü oldular. Organizasyonlara imza atıp, birlikte eğlendiler. Tunçsiperli olmanın coşkusunu yaşamamızı sağladılar.

Tiyatro Kulübü öğrencileri; Ulu Önder Atatürk'ü ve Türk kadınını anlatan mükemmel bir eseri tiyatral bir gösteri ile canlandırdılar.

Çevre Kulübü öğrencileri; doğal afete karşı hazırlıklı olma, küresel ısınma ve kuraklık ile ilgili yaptıkları proje çalışması ile 2006 – 2007 ve 2008'de Uluslararası Doğal Afetler Gençlik Zirvesi'nde Japonya, dünyanın bir ucu olan Karayip Adaları ve Tayvan'da 16 kişilik bir ekiple ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiler. Hem İngilizce iletişimde hem de bilişim teknolojilerini kullanmada ne kadar usta olduklarını kanıtladılar. 250 gencin ve öğretmenlerinin bir araya geleceği uluslararası organizasyona Türkiye'nin 2010'da ev sahibi olmasının onayını aldılar.