Valeo Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Otomotiv

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemekhane
  • Prim
  • Tam Gün Sağlık Hizmetleri

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 09.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

1989

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

-

HakkımızdaVALEO GRUBU

Valeo  Grubu, hafif, ticari ve ağır vasıtalara yönelik ekipman ve entegre sistemleriyle ilgili dizayn,  üretim  ve  dünya  çapında  ilk montaj ve değişim pazarlamasını yapan endüstriyel bir gruptur.

Valeo,  kategorisinde  dünyada  “ ilk  10 ”  içerisinde yer almaktadır. 16 Ürün Grubundan oluşan 4 ana İş Grubu ile Otomotiv ana ve yan sanayisine hizmet vermektedir. Ürünleri arasında Alternatör & Marş Motoru, Ateşleme, Aydınlatma Sistemleri, Fren, Güvenlik Sistemleri, Kilima, Kumanda ve Güvenlik Sistemleri, Motor Soğutma, Silecek Sistemleri ve Transmisyon ve bunlara bağlı sistemler bulunmaktadır.

Grup toplam 58 000 çalışanı ile 109 üretim fabrikası, 20 Araştırma, 38 Geliştirme Merkezi ve 10 Dağıtım firması ile toplam 27 ülkede faaliyet göstermekte, 97 ülkede ise Valeo ürünleri pazarlanmaktadır. 2010 yılı cirosu bir önceki yıla göre %28’lik bir artışla 9.632 milyon € olarak gerçekleşmiştir.


Valeo’nun Türkiye’deki varlığı ilk kez 1989 yılında  Bursa’da  Transtürk  Fren  Debriyaj  ortaklığı ile  başlamış, 1993 yılında  tüm  hisseleri satın alması ile netlik kazanmıştır.

 

2010 yılı itibarı ile İstanbul’da Valeo Dağıtım A.Ş’nin yanısıra Valeo  Otomotiv Sistemleri Endüstrisi A.Ş çatısı altında Gemlik Serbest Bölge’de Hidrolik Debriyaj, Bursa’da ise Silecek Sistemleri, Alternatör ve Debriyaj/Transmisyon üretimleri gerçekleştirilmektedir.

Toplam 630 çalışanı* ile İran’dan A.B.D’ye  kadar  farklı  ülkelere ihracat  yapılan  Valeo’da;  Üretim, Lojistik, Ar-Ge, Finans, Satış, Satınalma,  Kalite, Proje ve İnsan Kaynakları  Bölüm  Müdürlükleri  bulunmaktadır.  ISO/TS 16949, ISO 14001, OHSAS 18001 kalite belgeleri ile müşterilerine, topluma ve çalışanlarına en üst düzeyde hizmet verilmek amaçlanmaktadır.


Tamamiyle  profesyonel  bir  anlayışın  hüküm  sürdüğü  Valeo  şirketi; piyasalardaki dinamik  gelişime  ayak  uydurabilecek, uluslararası bilgi ve beceriye sahip, kalite bilincine hakim, takım  ruhu  içerisinde  çalışabilecek,  esnek  çalışma  koşullarına  uyum sağlayabilecek  ve rekabetçi olabilecek kişilerle çalışmayı her zaman tercih etmiştir.