Nasıl hesaplanır?
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Son iş deneyimin, geçmiş deneyimlerin ve toplam deneyimin uygunluk puanını etkileyen kriterler arasındadır.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Mesleki Yeterlilikler
Şirketlerin ilanda belirlediği kriterlerle özgeçmişindeki bilgilerin ne kadar uyumlu olduğu içerik karşılaştırılmasıyla bulunur.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Diğer BilgilerGenel Nitelikler

Akkök Holding şirketlerinden Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş., 21 Kasım 1968 tarihinde yüzde 100 Türk sermayesiyle kuruldu. 5.000 ton/yıl kapasiteyle Yalova’daki fabrikasında 1971’de üretime başlayan Aksa Akrilik, ilk kez 1977’de dış pazara açıldı. Yıllar içinde gelişme ve ilerleme odaklı üretim politikasından ödün vermeyen Aksa Akrilik, 315.000 ton/yıl üretim kapasitesiyle dünyanın en büyük, Türkiye’nin tek akrilik elyaf üreticisi konumuna ulaştı. Şirket, Türkiye'deki akrilik elyaf talebinin yaklaşık yüzde 69’unu, dünyadaki akrilik elyaf pazarının yaklaşık yüzde 17’sini karşılamaktadır.

 Aksa Akrilik, halıdan döşemeliğe, süveterden çoraba, iplikten el örgüsüne, kadifeden kilim, battaniye, tente ve endüstriyel filtrelere kadar çok çeşitli alanlara tekstil ve teknik tekstil hammaddesi tedarik etmektedir.

 502 bin metrekarelik bir alanda kurulu Aksa Akrilik, 2017 yılının ilk 6 ayında pek çok kurumsal başarıya imza attı. Aksa Akrilik, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin düzenlediği 7’nci Kurumsal Yönetim Ödülleri’nde zirvenin sahibi oldu. Türkiye’nin önde gelen bağımsız kurumsal derecelendirme şirketi Saha’nın yaptığı çalışmada Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu’nu 9,60’a çıkaran Aksa Akrilik, 50 şirketi geride bırakarak, Kurumsal Yönetim Endeksi’nde en yüksek nota sahip 1’inci şirket oldu.

 5 kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat yapan Aksa, uzun yıllardır olduğu gibi, bundan sonra da artan yatırım planları, yeni projeleri, ürünleri ve büyüyen iş hacmiyle dünya liderliği konumunu sürdürecektir.

Yalova’da faaliyet gösteren fabrikamızdaki Bakım Müdürlüğü Genel Saha Bakım Yöneticiliği'nde görev almak üzere aşağıdaki niteliklere sahip Korozyon Mühendisi aramaktayız.

 • Üniversitelerin Makina Mühendisliği ya da Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümleri'nden mezun,
 • Tercihen kaynak mühendisliği diplomasına sahip,
 • Tercihen tahribatlı / tahribatsız muayene konularında deneyimli,
 • Tercihen korozyon ve koruma yöntemleri konusunda deneyimli,
 • Tercihen API 580, API 581 ve Risk Temelli Kontrol (RBI) konusunda deneyimli,

 • Takım çalışmasına yatkın, problem çözmeyi seven, proaktif,

 • İyi derecede İngilizce bilen,

 • Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,

 • Yalova civarında ikamet eden/edebilecek adaylar aranmaktadır.

İŞ TANIMI

 • Tüm fabrikanın kolon, reaktör, drum, eşanjör, tank ve hatlar gibi statik ekipmanlardaki korozyon, erozyon, basınç, stres, yorulma v.b. nedenlerle oluşabilecek endüstriyel risklerin tanımlanması, değerlendirilmesi,
 • Bu süreçte tanımlanan risklere göre ekipmanın istenin güvenilirlikte çalışmasını garanti edecek tahribatsız muayene kontrollerini ve bakım faaliyetlerinin planlanması, uygulanması,
 • Sorumluluğundaki mekanik donanımın sürekli bakımlı ve verimli çalışabilir durumda tutulabilmesi,

 • Arıza kaynaklı kayıpların minimuma indirilmesinin en ekonomik yöntemlerle, son teknolojik gelişmeler ışığında, iş güvenliği ve teknik emniyet kuralları çerçevesinde sağlanması.İş TanımıŞehir/Ülke: Yalova,Kocaeli
İlan Tarihi: 17.07.2020
Personel Sayısı: Belirtilmemiştir

Aday Kriterleri

Pozisyon Bilgileri

Firma Sektörü:

Üretim / Endüstriyel Ürünler, Holding / Şirketler Grubu

Çalışma Şekli:

Haftaiçi 08.00 - 17.00

Sosyal / Yan Haklar:

Özel Sağlık Sigortası
Servis
Prim
Yemekhane
Yakacak
Erzak Yardımı
Bayram Yardımı