warning
İlan yayından kaldırılmıştır

İş Hazırlama Mühendisi

Çiltuğ Isı San. Tic . A.Ş.

İş Hazırlama Mühendisi

Çiltuğ Isı San. Tic . A.Ş.

Gaziantep(Şahinbey)

İş Yerinde

İş Yerinde

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Departman

Üretim / İmalat

Üretim / İmalat

Başvuru Sayısı

152 başvuru

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Başvuru Sayısı

152 başvuru

Departman

Üretim / İmalat

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Gaziantep 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan iki fabrikasıyla hem yurtiçinde hem de yurtdışında Kaynaklı Çelik İmalatı ve Mühendisliği, Hidro-enerji Mühendisliği ve Hidro-elektrik Tasarımı alanlarında önemli bir rol oynamaktadır. Çiltuğ Isı Sanayi Ve Tic. A.Ş, uzun yıllara dayanan tecrübeli, deneyimli personeli ve özenle tesis edilmiş kurumsal kültürü sayesinde, günümüzde HES, RES ve altyapı projelerinde önemli bir bölgesel lider konumundadır. Çiltuğ Isı Sanayi Ve Tic. A.Ş. enerji sektöründeki en çok tercih edilen çözüm ortağı olma maksadıyla tasarım, inşa, bakım ve danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır.

Çiltuğ Isı San. AŞ Proje ve Planlama Departmanında  çalışacak İş Hazırlama Mühendisi arıyoruz.


GENEL NİTELİKLER 

* Üniversitelerin ilgili Mühendislik Fakültesi mezunu (Tercihen Makine Mühendisliği, İmalat Mühendisliği)

* AUTOCAD, SOLIDWORKS, CATIA, vb. çizim programlarını iyi düzeyde kullanabilen

* Teknik resim çizim, okuma ve yorumlama bilgisine sahip,

* Tercihen İyi derecede İngilizce bilmen,

*  Kesim, Büküm, Kaynaklı İmalat, Boyama, Kumlama ve Talaşlı İmalat konularında minimum 3 yıl uygulama tecrübesine sahip,

*  Süreç geliştirme, iç tetkik, problem çözme araç ve teknikleri konularında deneyimine sahip

* Tercihen Yalın Üretim ve Sürekli İyileştirme uygulamaları (5S, Kaizen, Otonom Bakım, Yerinde Kalite vb.) bilgisine sahip

* Teknik resim çizebilmek, okuyabilmek ve yorumlayabilmek,

* Koordinasyon ve etkili çalışma ilişkilerini desteklemek için kapsamlı iletişim kurabilmek, takım çalışmasına yatkın olan,

11. Planlama, organizasyon yapma, sistematik çalışma, sorgulama, takip etme ve raporlama becerileri gelişmiş olan

      GAZİANTEP’ te ikamet eden veya edebilecek olan İŞ HAZIRLAMA MÜHENDİSİ arıyoruz. 

İŞ TANIMI

1.     Firmaya gelen proje çizimlerinin imalat öncesi ön kontrolleri ve çalışmalarını yapmak, projede tespit ettiği hatalar veya eksikler olması durumunda ilgili takım arkadaşları ya da üçüncü taraflar ile bağlantı kurarak hataların/eksiklerin giderilmesini garanti altına almak.

2.     Projenin başarılı bir şekilde başlaması ve tamamlanması için müşteri ile teyitleşerek iş hazırlama süreçlerini planlamak, stok kontrolü yapmak, ilgili birimler ile koordineli çalışarak planların işler, güncel ve gerçekçi hazırlanmasını sağlamak.

3.    Proje Açılış ve Planlama toplantılarına katılmak ve/veya ekibinin hazırlıklı olarak katılımını sağlamak ve denetlemek. Bu toplantılarda ilgili plan ve formların hazırlanmasını sağlamak. İlgililere ve gerekli hallerde müşteriye gönderilerek onaylanmasını sağlamak, Bu toplantılarda proje gereksinimlerinin belirlenmesi, değerlendirilmesi ve iş hazırlama, ön imalat süreçlerinin şekillenmesi yönünde firmaya liderlik etmek, Müşteri nezdinde açıklığa kavuşturulması veya revize edilmesi gereken yerleri bildirmek ve takip etmek.

4.   Proje malzeme listelerinin belirlenmesi, gerekli durumlarda alternatif malzemelerin belirlenmesi, stokta yer alan malzemelerin değerlendirilmesi konularını garanti altına almak. Bu konularda satın alma yoluna gidilecek ise, Satınalma Biriminin pazarlık payını güçlendirecek şekilde hareket edilmesini sağlamak.

5.  Proje hammadde sipariş taleplerinin açılarak süreçlerin gecikmeksizin başlamasını garanti altına almak

6. Projelerin imalat detaylarının yer aldığı, kesim, montaj, kaynak, talaşlı imalat operasyonlarının hatasız yürütülmesi adına gerekli çalışmaların yapılmasını sağlamak. İmalatın taşere edilme ihtimalini verim/maliyet bakış açısı ile değerlendirmek.

7.    Süreç ve ürünlerde çıkan uygunsuzlukları kayıt altına almak ve kök-neden analizi yaparak uygunsuzlukların giderilmesini sağlamak.

8.   Projelerin sıcak/soğuk kesim formlarını hazırlanmasını, kesim operatörleri ve ilgililere iletilmesini, kesimlerin hatasız bir şekilde formda yer alan şekliyle tamamlanmasını garanti altına almak.

9. Proje ve teknik şartnamelere revizyon gelmesi durumunda revizyon dosyalarının hazırlanması (elektronik ve baskı), kopyalarının ilgililere teslim edilmesi ve eski kopyaların sahada/kullanımda yer almamasını garanti altına almak.

10. Kesim operasyonlarında oluşacak fire ve hurda oranlarının minimize edilmesi adına çalışmaların yürütülmesini sağlamak.

11.  İş Hazırlama Biriminde yapılan operasyonlara dair periyodik raporları değerlendirmek ve üst birimlere bilgi vermek. Bu raporların proje bazında ve planlanan – gerçekleşen görülecek şekilde hazırlanmasını sağlamak.

12. Uygunsuz ürün ve süreçlerin belirlenmesi, uygunsuzluk görüldüğünde ilgili faaliyetin durdurulmasının sağlanması ve uygunsuz ürünün bir sonraki sürece geçmesinin engellenmesi için aksiyon alınmasını ve raporlanmasını sağlamak. Gerekli hallerde Üretim Müdürü ile problem giderilene kadar işin durdurulması konusunda ortak hareket etmek.

13. İş Hazırlama, Kalite, İmalat vb. toplantıların içeriğini oluşturan konularda bilgileri toplamak, toplantıda alınan kararların sonuçlarını takip eder ve/veya takip etmek.

14.  İş Hazırlama Birimi kayıtlarının düzenli, ilgili süreçlere uygun olarak oluşturulmasını, kayıt altına alınmasını ve arşivlenmesini sağlamak, gerekli durumlarda diğer bölümlerle koordineli çalışılmasını ve eksiklerin tamamlanmasını garanti altına almak.

15. Yalın yönetim yaklaşımı ile bölüm sorumluluğundaki iş süreçlerinin verimliliğinin katılımcı bir anlayışla sürekli iyileştirilmesinin sağlanmak, bağlı çalışanların bireysel öneri vermelerinin teşvik edilmesi, çalışan önerilerinin değerlendirilmesi ve uygun olanların devreye alınmasını sağlamak.

16. Bölümün kısa ve orta vadede gerekli tüm kaynaklarının ve teknolojilerinin (makine, ekipman, azılım, donanım vb.) tespit edilmesi, planlamalarının yapılması, geliştirilmesi ve buna yönelik yatırım bütçesinin oluşturularak üst yönetime sunulmasını organize etmek.

17.  Kuruluşun stratejik planlama süreci içerisinde sorumlu olduğu birim faaliyetleri ile ilgili mevcut durumu değerlendirerek, kuruluşu geliştirici amaç ve hedeflerin oluşturulmasında destekleyici öngörü ve bilgiler sağlamak.

18.  Birim maliyetlerini takip eder ve bunların düşürülmesi çalışmalarını başlatır ve yönlendirir. İş Hazırlama Birimi bütçelerini hazırlamak ve bütçe çalışmalarına katkıda bulunmak.

Aday Kriterleri

3 - 5 yıl arası
Üniversite(Mezun)
Yapıldı
İngilizce(Okuma : İyi, Yazma : İyi, Konuşma : İyi)
B sınıfı

İş Hazırlama Mühendisi pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

İş Hazırlama Mühendisi İş Hazırlama Mühendisi Maaşları İş Hazırlama Mühendisi Nasıl Olunur? İş Hazırlama Mühendisi Nedir? İş Hazırlama Mühendisi İş İlanları

İş Hazırlama Mühendisi pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

İş Hazırlama Mühendisi İş Hazırlama Mühendisi Maaşları İş Hazırlama Mühendisi Nasıl Olunur? İş Hazırlama Mühendisi Nedir? İş Hazırlama Mühendisi İş İlanları