Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down

Bütçe ve Raporlama Kıdemli Uzmanı

Doğanlar Mobilya Grubu imalat San.ve Tic. A.Ş

İstanbul(Avr.), İstanbul(Asya)
18 gün önce yayınlandı

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Tecrübe

En az 3 yıl tecrübeli

Departman

Muhasebe

Muhasebe

Başvuru Sayısı

67 başvuru

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Tecrübe

En az 3 yıl tecrübeli

Başvuru Sayısı

67 başvuru

Departman

Muhasebe

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Aranan Nitelikler

 • Üniversitelerin İktisat, İşletme, Ekonometri vb. gibi bölümlerinden mezun,
 • Benzer alanda minimum 3 yıl deneyim sahibi,
 • Şirketlerin ilgili departmanlarında ya da bağımsız denetim şirketlerinde (tercihen Big Four) deneyim sahibi,
 • Çok iyi derece yazılı ve sözlü İngilizce bilgisi,
 • Tercihen SAP bilgisi,
 • MS Office uygulamalarına ileri derecede hakim,
 • Finansal tablo ve finansal veri analizine hakim
 • Analitik bakış açısına sahip, detaycılık yönü kuvvetli,
 • Planlama ve organizasyon becerisine sahip,
 • Yazılı ve sözlü iletişimi kuvvetli,
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış. 

Görev Tanımı

 • Bölümlerden alınan verileri konsolide ederek çeyrek bazlı, yıllık ve uzun dönemli bütçe çalışmalarını yapar, değişen koşullara göre revize tahminler üzerinde çalışıp, bütçe sürecinin belirlenen takvim içinde sonuçlanmasını sağlar.
 • Finansal ve gider tablolarının bütçe fiili karşılaştırılma raporlarını hazırlar. (Finansal gelir-gider tablosunun bütçe ile gerçekleşenlerin karşılaştırılması, bir önceki döneme göre karşılaştırılmasını yapar)
 • Aylık olarak bölümlere gerçekleşen giderlerini gönderir, bütçe aşım açıklamalarını talep ederek konsolide ederek, yönetime bilgi verir.
 • Finansal tabloları (Kar Zarar Tablosu ve Bilanço) bütçe karşılaştırmalı olarak hazırlar.
 • Farklı projeksiyonlarda bütçe revizyonu talep edildiğinde tüm alternatifler üzerinde çalışır.
 • SAP FM modülünde masraf bazlı muhasebe plan hesabına göre bütçe gider kalemleri oluşturur. Ek Bütçe talep edilmesi durumunda ilgili departmanlardan bütçe disiplini doğrultusunda tasarruf edilecek gider kalemi talep eder, EK bütçeyi yönetime onaylatarak sisteme tanımlar.
 • Muhasebe hesaplarının bütçe fiili kontrolünü yapar ve gerekiyorsa düzeltir.
 • Yatırım harcamalarının bütçe fiili kontrolünü yapar. (EBA’da Yatırım Onay Formu kontrolü yapar). Ek Bütçe talep edilmesi durumunda ilgili departmanlardan bütçe disiplini doğrultusunda tasarruf edilecek yatırım kalemi talep eder, EK bütçeyi yönetime onaylatarak sisteme tanımlar.
 • Finansal tabloların UFRS’ye göre hazırlanmasında yöneticilerine yardım eder, bağımsız denetçilerle denetim sürecinde gerçekleşecek veri alışverişini gerçekleştirir.
 • Yurtdışı iştiraklerin Finansal kontrolünden sorumludur, nakit akışı ve diğer finansalları aylık olarak temin ederek kontrol eder.

Aday Kriterleri

Üniversite(Mezun), Yüksek Lisans(Öğrenci), Yüksek Lisans(Mezun)
Yapıldı, Muaf

Bütçe ve Raporlama Kıdemli Uzmanı pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Bütçe ve Raporlama Kıdemli Uzmanı İş İlanları
Şirketin Aydınlatma Metni

DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU İŞ BAŞVURU FORMU İLE İŞLENEN KİŞİSEL VERİLERE İLİŞKİN AYDINLATMA METNİ6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili mevzuat kapsamında DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU Veri Sorumlusu sıfatıyla, iş başvuru formu vasıtasıyla;- Kimlik verileri ( TC kimlik no, ad- soyad, doğum yeri ve tarihi, uyruk, cinsiyet, medeni durum),- İletişim verisi ( adres, ev telefonu, cep telefonu, e-posta adresi),- Ehliyet durumu,- Askerlik bilgisi,- Eğitim durumu bilgisi (mezun olunana okullar, katıldığı kurslar, bilgisayar ve yabancı dil bilgisi/ seviyesi),- Mesleki durum bilgisi (iş deneyimi, çalışmak istenen bölüm, beklenen net ücret, referans verisi)- Çalışan Adayı kişinin işin niteliğine uygun olup olmadığı hakkında değerlendirme yapılabilmesi,- İnsan kaynakları süreçlerinin yürütülebilmesi,- Doğabilecek uyuşmazlıklarda veya gerçekleşebilecek adli bir vakada yetkili kamu kurum veya kuruluşların taleplerinin karşılanabilmesi amaçlarıyla işlenmektedir.İşlenen kişisel verileriniz, Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 5. Maddesinde yer alan “ilgili kişinin açık rızası veya İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması” hukuki sebebine dayalı olarak DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU’nun yetkilendirmiş olduğu insan kaynakları departmanı tarafından iş başvuru formunun ilgili kişi tarafından doldurulması vasıtasıyla otomatik olarak işlenmektedir.Söz konusu kişisel verileriniz ancak hukuki uyuşmazlıkların giderilmesi veya ilgili mevzuat gereği talep halinde adli makamlar veya ilgili kolluk kuvvetlerine aktarılabilecektir. Ayrıca acil sağlık problemleri veya iş kazası vb. durumlarda yetkili sağlık kurum ve kuruluşları ile paylaşılacaktır.Kişisel Verilerin Korunması Kanunun “İlgili Kişinin Hakları” başlıklı 11. Maddesi kapsamındaki taleplerinizi, “Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğe” göre DOĞANLAR MOBİLYA GRUBU’nun, Rıfkı Tongsir Cd. No:107, 34841 Maltepe/İstanbul adresine yazılı olarak iletebilirsiniz.

Detaylı Bilgi

İlgini Çekebilecek İlanlar

Bütçe ve Raporlama Kıdemli Uzmanı pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Bütçe ve Raporlama Kıdemli Uzmanı İş İlanları