Nasıl hesaplanır?
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Son iş deneyimin, geçmiş deneyimlerin ve toplam deneyimin uygunluk puanını etkileyen kriterler arasındadır.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Mesleki Yeterlilikler
Şirketlerin ilanda belirlediği kriterlerle özgeçmişindeki bilgilerin ne kadar uyumlu olduğu içerik karşılaştırılmasıyla bulunur.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Diğer Bilgiler

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

İş Tanımı:

 • Fabrika üretimi ürünler ile ilgili girdi kontrol, proses kontrolleri, son kontrol, test, muayene vb. kalite kontrol kapsamındaki tüm faaliyetlerin planlanması, yürütülmesinin sağlanması, koordine edilmesi ve raporlanmasını sağlar.
 • Fabrika bünyesindeki üretimin, belirlenmiş olan referanslara ( proje, liste, standart vb. ) uygun devam etmesi için gerekli proses kontrol faaliyetlerinin yürütülmesini sağlar. 
 • Fabrika bünyesinde tedarik edilen tüm hammadde ve yarı mamullere yönelik, belirlenmiş olan referanslara ( proje, liste, sözleşme vb. ) göre girdi kontrol faaliyetlerinin yürütülmesini, uygun olmayanların iade edilmesini sağlar.
 • Proses ve girdi kontrol faaliyetleri ile ilgili diğer birimler ( satın alma, üretim, ar-ge vb. ) gerekli koordinasyonu sağlar.
 • Proses ve girdi kontrol faaliyetleri ile ilgili gerekli raporlamaların yapılmasını sağlar.
 • Satın alma birimi ve tedarikçiler ile gerekli iletişimi ve bilgi paylaşımını koordine ederek, hammadde ve yarı mamul kabul oranlarının arttırılması, iadeler ile yaşanan mali ve süresel kayıpların azaltılması için gerekli faaliyetlerin yapılmasını sağlar. 
 • Fabrika üretimi ürünlerden kaynaklanan son tüketici ve bayi şikayetlerinin azaltılması, müşteri memnuniyetinin arttırılması için gerekli görülen her türlü faaliyetin kendi birimi içinde yapılması, diğer birimler tarafından yapılması gereken faaliyetler için ise gerekli iletişimin gerçekleştirilmesini ( kalite toplantıları, yazılı bildirimler vb. ) sağlar. 
 • Yeni ürün devreye alma süreçlerine kalite birimi olarak dahil olunmasını, yeni ürünler ile ilgili gerekli inceleme ve testlerin yapılarak, görüşlerin ilgili birimlere aktarılmasını sağlar.
 • Yeni satışa sunulacak ürünler, yeni kullanılmaya başlanacak malzemeler ile ilgili talep eden departmanlara ( ar-ge, satın alma, ürün yönetimi vb. ), kalite birimi görüşlerinin bildirilmesini sağlar.
 • Ürünler ile ilgili alınan bayi veya müşteri şikayetlerinde, sorunun kaynağının anlaşılması, hata yaygınlığının tespiti, var ise gerekli bloke işlemlerinin yapılması ve hatanın devamının engellenmesine yönelik faaliyetlerin birimi içinde yapılmasını veya gerçekleştirilmek üzere diğer birimlere bildirilmesini sağlar.
 • Fabrika genelinde kullanılan malzemeler, üretilen ürünler ve iş yapış şekilleri ile ilgili, başta müşteri memnuniyeti arttırmak, şikayetlerini azaltmak olmak üzere, işçilik ve malzeme maliyetlerini düşürmek ile de ilgili potansiyel iyileştirme noktalarının kalite birimince de araştırılmasını ve önerilerin belirlenmiş yöntemler ile ilgili birimlere iletilmesini sağlar. 
 • Proses ve girdi kontrol faaliyetleri ile ilgili gerekli işlemlerin yapılmasını sağlar.
 • Kendisine bağlı departmanın bütçesinin belirlenmesi ile ilgili çalışmalara dahil olur, gerçekleşen maliyetlerin bütçelenenler ile paralel olmasını sağlar.

Aday Kriterleri

Pozisyon Bilgileri

Firma Sektörü:

Mobilya & Aksesuar

Çalışma Şekli:

Haftaiçi 08.00 - 17.30

Sosyal / Yan Haklar:

Servis
Yemek Kartı (Setcard, Ticket, Multinet, Sodexo vb.)

Çalışan Profili:

Beyaz Yaka: 350-449
Mavi Yaka: 750-999