Nasıl hesaplanır?
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Son iş deneyimin, geçmiş deneyimlerin ve toplam deneyimin uygunluk puanını etkileyen kriterler arasındadır.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Mesleki Yeterlilikler
Şirketlerin ilanda belirlediği kriterlerle özgeçmişindeki bilgilerin ne kadar uyumlu olduğu içerik karşılaştırılmasıyla bulunur.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Diğer Bilgiler

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Porland, 1976 yılından bugüne, gerek Ev gerekse Gastronomi kesimine hizmet eden ürün yelpazesiyle, tasarımdan üretim aşamasına kadar her ince detayı üstün teknoloji ve iş gücüyle ürünlerine yansıtan, dünya trendlerinin de ötesinde sektörde trend belirleyici olarak konumlanan, 42 yıllık deneyime sahip, Türkiye’nin önde gelen porselen markasıdır.

Bilecik’teki kendi tesislerinde, porselen üretiminin yanı sıra ürün gamındaki ev gereksinimine yanıt verebilen “Masaüstü, Mutfak, Ev-Dekor, Tekstil ve Banyo” kategorilerindeki ürünleriyle de müşterilerin her türlü alışveriş gereksinimine cevap vermektedir. Ayrıca dünya markalarından olan cam üreticisi Libbey ve Luigi Bormioli de mağazalarında satışta olan markalardan bazılarıdır. Porland 1600’ü aşkın çalışanın istihdam edildiği, Türkiye’nin en büyük porselen üreticilerinden birisidir. 6 bölge müdürlüğü, perakende de yurt çapına yayılmış büyük m2’li 30 konsept mağazası ve online alışveriş sitesi  ile sadece yurt içinde değil, yurt dışı pazarlarının da aranılan markasıdır.

Porland, 300 bin metrekare açık ve 70 bin metrekare kapalı alana sahip Bilecik tesislerinde, yılda yaklaşık 70 milyon adet üretiminin %65’ini dört ana kıtada, 30’dan fazla ülkeye ihraç ederek başarısını uluslararası platformlara da taşımaktadır. Bünyesinde bulunan tasarım ekibiyle dünya trendlerini takip ederek ve özgün tasarımlarıyla trend belirleyici konumunda çalışmalarını sürdürmektedir. “Kendi Takımını Kendin Oluştur”, “Özgür Sofralar için Özgün Tasarımlar”, “Seç&Beğen&Birleştir” sloganlarıyla müşterilerine mağazalarında ve tüm satış kanallarında eşsiz müşteri deneyimi yaşatmaktadır.

Ar-Ge deneyimine ve güncel teknoloji ile donatılmış Ar-Ge laboratuvarlarına sahip olan Porland, bu yöndeki çalışmalarını strateji ve büyüme hedeflerine paralel olarak şekillendirerek, bu çerçevede hedef pazarlara optimize edilmiş ürünleri, yaratıcı tasarımları, çevreci yaklaşımlarla sunmaktadır. Porland, Türk Standartları Enstitüsünün 10850 kalite belgesine ilk sahip olan yerli porselen üreticisidir.

IHA’nın (International Housewares Association) Şikago’da düzenlediği fuarda, perakende sektöründeki genel mükemmellik, inovasyon ve yaratıcı görsel düzenleme konularını onurlandıran GIA (Global Innovation Awards) yani Küresel İnovasyon Ödülü’nü ve dünyada 30 ülkeden sadece sektörün önde gelen markalarına verilen Global Honoree 2019 Ödülü’nü de almaya hak kazandık.

Porland, son yıllardaki büyük büyüme ivmesini her geçen gün yükseltmekte ve ileriki yıllar için yurt dışında da aranan porselen markası olma vizyonunu hedef edinmiştir.


Porselen sektörünün öncü firması Porland Porselen, İstanbul-Kozyatağı ofisinde görevlendirilmek üzere, aşağıda belirtilen özelliklere uygun İhracat Satış Temsilcisi aramaktadır.


Genel Nitelikler;

 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden lisans/yüksek lisans mezunu (Tercihen İşletme, Uluslararası İlişkiler vb. bölümlerden mezun),
 • İleri seviye derecede İngilizce bilen
 • Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmayan,
 • Dinamik, güler yüzlü, müşteri ilişkileri kuvvetli, öğrenme ve gelişime açık,
 • Temsil ve ikna kabiliyeti yüksek, takım çalışmasına yatkın,
 • Planlama, organizasyon, koordinasyon, iş takibi ve raporlama becerilerine sahip,
 • Microsoft Office Programlarına hakim, Excel’i çok iyi kullanabilen,
 • Uluslararası ticaret mevzuat ve kurallarına, teslim ve ödeme şekilleri (akreditif vs.) konularına hakim,
 • En az 2 yıl deneyimli (tercihen sofra üstü ürünleri sektöründe),
 • B sınıf ehliyeti bulunan ve aktif araç kullanabilen,
 • İş takibi kuvvetli, detaylara önem veren, sonuç odaklı çalışabilen,
 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış adaylar.İş Tanımı;

 • Hedef pazarların araştırılması ve pazar dinamiklerine göre stratejilerinin oluşturulması,
 • Hedef pazarlarda yeni müşteri kazandırılması, yeni yatırımcıların bulunması, satış artıcı projelerin üretilmesi ve sahada uygulanması,
 • Sorumlu olunan bölgede ilgili müşteri ve bayilerin satış hedeflerinin gerçekleştirilmesi,
 • Aktif/düzenli ziyaretler ve aktiviteler yaparak sürekli yeni fırsatların geliştirilmesi,
 • Dış Ticaret kapsamında teklif, sözleşme, sevkiyat ve tahsilat ile ilgili tüm sürecin takibi,
 • Hedef pazarda rakip araştırması ve fiyat analizleri yaparak ürün hedef fiyat çalışmalarının yapılması,
 • Hedef pazarlarda pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi, fuar araştırmalarının yapılması ve organizasyon katılımının sağlanması.

Aday Kriterleri

Pozisyon Bilgileri

Firma Sektörü:

Perakende

Çalışma Şekli:

Hafta içi 08.30 - 18.30

Sosyal / Yan Haklar:

Servis
Yemek Kartı (Setcard, Ticket, Multinet, Sodexo vb.)
Yakacak

Çalışan Sayısı:

750-999