1047

Bilişim İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Bilişim cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 21 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Bilişim Sektörü İş İlanları

Bilişim, yazılım ve bilgi teknolojileri olarak iki farklı dal gibi düşünülebilir. Aynı zamanda bilgi ve teknolojiyi birlikte kullanıp bir sonuç elde etmek de denilebilir. Bilişim sektörü çalışanları, insanların kullandığı herhangi bir bilgiyi, veriler kullanarak teknoloji ile yararlı bir hale getirir. Böylece istediğin ve işine yarayan bilgilerin analizini, araştırmasını ve depolamasını rahatlıkla yapabilirsin. Bilişim sektörü alanları çok geniş mesleklere ayrılan bir alandır. Bilgisayar yazılımı, bilgisayar donanımı, bilgisayar kullanıcısı gibi alanlara ayrılır. Bu alanlarda kendini geliştirerek bilişim uzmanı olabilirsin. Uzmanlaştığın bilişim alanları ile etkileşimi, değerli bilgilerin korunması, analiz sunumları gibi birçok konuda insanlara kolaylık sunabilirsin. Bilgisayar, ağa bağlı cihaz ile yasadışı bilgi, görüntü, kötü amaçlı yazılım ve virüslerin önüne geçebilirsin. Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümünden dört yıl lisans eğitimi ile mezun olup bilişim uzmanı olabilirsin. Gelişen teknoloji ve insanların bilgi ihtiyacı nedeniyle bilişim uzmanı ihtiyacı artar. Bundan dolayı bilişim ile ilgili iş ilanları güncel olarak yayınlanır. Sen de bu ilanlar arasından kendine en uygun olana başvurabilirsin.

Bilişim Sektörü İş İmkanları Nelerdir?

Bilişim sektörü çok geniş bir alana yayıldığı için iş bulma imkanında da kolaylıklar sağlar. Tasarım test bölümleri, yazılım uzmanı ve bilişim suç uzmanı bölümleri kendi içlerinde çeşitli meslekler sunar. Örneğin, kod yazmayı öğrendiğinde kendi programını yazabilir, uygulamanı sektöre sunabilirsin. Birçok şehirde kendine uygun iş bulma fırsatın vardır. Herhangi bir şehrin ismini yazarak güncel bilişim sektörü iş ilanları olarak arama yapabilirsin. İyi bir firmada çalışmak için bilişim uzmanı olarak özgeçmişini bırakabilir, online başvuru yaparak bilişim sektörü iş imkanları sonuçlarından yararlanabilirsin. Bıraktığın özgeçmiş sonucunda bilişim sektörü eleman arayan firmalar seninle kısa bir sürede iletişime geçebilir. Kendini ve özgeçmişini tecrübeli şekilde yalın bir dil ile anlatman avantajın olur. Her sektör gibi bilişim alanında da büyük şehirlerde kendini geliştirmen daha mümkündür. İstanbul’da sürekli kendini geliştirebileceğin pek çok iş ilanına ulaşabilirsin. Bunun için İstanbul bilişim iş ilanları şeklinde bir arama yapabilirsin.

Bilişim Uzmanlarının Çalışma Pozisyonları ve Koşulları Nasıldır?

Bilişim alanı, insanların yararına bilgiler sunmak için sürekli özel tasarımlar geliştirir. Bu gelişim için özellikle genç beyinlere ihtiyaç duyulduğundan bilişim sektörü iş ilanları aracılığıyla alanında gelişmek için iş bulabilirsin. Bilişim sektörünün hem masa başı hem de uzaktan çalışma avantajı vardır. Bu sektörün çalışma pozisyonları ise şu şekildedir;

 •   Yazılım kodlama şirketleri
 • · Bankalar
 •  Kurumsal ağ sağlayıcı firmaları
 • Yapay zeka ve oyun firmaları
 • Kurumsal ve özel şirketler
 •   Bilişim suçları uzmanlığı alanları

    

Bu alanlarda kendine uygun bir iş bulabilirsin. Her geçen gün geliştirilmek üzere bilişim elemanı iş ilanları güncellenir. Bilişim sektörü hemen her şehirde olabildiği için iş bulma imkanına önce kendi şehrinden erişebilirsin. Örneğin, İzmir’de yaşıyor ve burada bilişim uzmanı olmak istiyorsan bilişim iş ilanları İzmir olarak internet üzerinden başvuru yapabilirsin. Bunun yanı sıra Samsun’da bir bilişim uzmanı olmak istiyorsan Samsun bilişim iş ilanları gibi bir arama yapabilirsin.

Bilişim Sektöründe İş İlanlarına Uygun Eğitim ve Sertifikalar Nelerdir?

Bilişim sektöründe öncelikli olarak ilgili lisan programlarından mezun olmalısın. Lisans diplomasına sahip olman herhangi bir alanda iş bulman için yeterli olabilir. Ayrıca alacağın sertifikalar da iş ilanlarında öne çıkmana yardımcı olabilir. Bilişim alanında yüksek lisans yapabilirsin. Yazdığın tez ile projelere katılabilirsin. Olabildiğince proje dahil olmalısın. Ayrıca mesleğinde rahatlıkla iş bulabilmen için bazı sertifikaları almak senin için yararlıdır. Bu sertifikalar şunlardır:

 • Kod yazılım sertifikası
 • Siber güvenlik sertifikası
 • Etik hacker sertifikası
 • Bilgisayar programları sertifikaları
 • Sosyal Medya yönetimi sertifikası
 • Veri, analiz ve test sertifikası
 • ISO 27001 Bilgi güvenliği yönetim sistemi sertifikası

Bilişim alanında bu sertifikalar gibi pek çok belge alabilir, başvuru yapan meslektaşlarından daha kolay bir şekilde iş bulabilirsin.

Bilişim sektörü işe alım için aranan nitelikler nelerdir?

Bilişim iş ilanları genellikle test uzmanı, yazılım uzmanı, bilgisayar mühendisi ve bilgisayar programcılığı gibi birçok farklı iş olanakları şeklinde yayınlanır. Bu bilişim sektörü eleman arayanlar başvuran kişinin bazı niteliklere sahip olmasını bekler. Bu nitelikler arasında gelişime açık olmak, teknik öğrenme becerisi ve sayısal zeka gibi nitelikler bulunabilir. Bilişim sektöründe aranan e

Bilişim sektörü maaşları neye göre değişir?

Bilişim sektörü maaşları, hangi alanı tercih ettiğine göre değişebilen bir durumdur. Yazılım sektöründe kodlama yapan bir bilişim uzmanı ile bilgisayar mühendisinin aldığı maaş arasında fark olabilir. Bu noktada özgeçmişin senin ne kadar maaş alacağını belirleyen noktadır. Genelde kaç yıllık deneyiminin olduğunu firmalar tarafından oldukça önemsenir. Ayrıca mesleğini yaparken dahil olduğun projelerin sayısı, içeriği, kullanabildiğin teknolojiler ve pozisyonuna göre de maaş aralığı belirlenir.

Bilişim sektörü iş imkanları hangi şehirlerde vardır?

Bilişim sektörü hemen her şehirde olan bir iş alanıdır. Kurumsal ve özel şirketlerde mutlaka kendini geliştirebileceğin iş imkânı bulabilirsin. Her meslekte olduğu İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirler, gelişimin için daha çok olanak sağlayabilir. Büyük şehirlerde kendini geliştirmen için yazılım kodlama ve yapay zeka kurslarına gidebilir aynı zamanda dil eğitimi alabilirsin. Sen de kendini daha çok geliştirmek için bu imkânlardan yararlanabilirsin.

Bilişim sektöründe iş ilanları başvurusu yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Bilişim sektöründe önce hangi alanda çalışmak ve kendini geliştirmek istediğine karar vermelisin. Bilgisayar mühendisi, kodlama uzmanı, test ve tasarım uzmanı, bilişim suç uzmanları gibi birçok alan içerisinden birine iş başvurusu yapabilirsin. Buna göre özgeçmişini şekillendirmelisin. Yeteneklerin ve bildiğin programlar iş ilanı veren firmalar için önem taşır. Ayrıca bazı firmalar yabancı dil niteliğine de sahip olmanı bekleyebilir. Buna göre bir ilana başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Bilişim iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Bilişim iş ilanları; web tasarımından yazılım uzmanlığına, grafikerlikten destek elemanına geniş bir yelpazeyi kapsar. Kariyer.net web sitesi üyeliği yaptıktan sonra, Sektör olarak Bilişim kelimesini seçerek ya da istediğin bilişim unvanlarını aratarak dilediğin işlere ulaşabilirsin. İlanları güncel hale getirmek için tarih filtresini kullanabilirsin. Beğendiğin iş ilanını açıp Başvur butonunu kullanarak başvurunu tamamlayabilirsin. Bu aşama için, platform üzerinden bir özgeçmiş hazırlaman zaruridir.

Bilişim iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Kariyer.net üzerinden başvuru için, ilandaki işle ilgili bir bölümden mezun olman gerekir. Bilişim ilanlarına genellikle; bilgisayar mühendisleri, yazılım uzmanları, grafikerler ve teknisyenler başvurur. Ancak, iş tanımında mezuniyet alanı spesifik olarak belirtilmemiş ise bu durumda; yazılım, tasarım ve bilişim alanında kendini geliştiren diğer teknik bölüm mezunları da ilgili pozisyonlara başvurabilir.

Bilişim iş ilanları en çok hangi şehirlerdedir?

Teknoloji kullanımının ve dijitalleşmenin yaygınlaşması ile Bilişim iş ilanları sayısında da bir artış gözlenir. Bilişim elemanları her şehirde talep görür ancak bu ilanlar özellikle; İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli ve Bursa'da yoğunlaşır.

En kazançlı bilişim iş ilanları nelerdir?

Bilişim alanında kazanç miktarları geniş bir skalada yer alır. Özellikle Uzman ve Yönetici kadrolarındaki bireyler çok kazananlar arasındadır. Alanında tecrübe sahibi olman seni bu açıdan da avantajlı duruma getirir. İlanlarda belirtilen ücretlere göz gezdirip bu alandaki kazanç hakkında bilgi edinebilirsin.

notifications İş Alarmı kur