Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
294

Kütahya İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kütahya cancel
Diamondwin LTD.

Deutschsprachige Homeoffice Callcenter Ma

Diamondwin LTD.
Hatay +27 il daha
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Naturel Kozmetik Tic. A.Ş.

Genel Başvuru - Mağaza

Naturel Kozmetik Tic. A.Ş.
İstanbul (Tümü) +52 il daha
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 6 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Kütahya İş İlanları

Kütahya, tarihi çok eskilere uzanan, 260 bin nüfusu ile önemli bir İç Anadolu kentidir. Geleneksel olarak çinisi ile ünlü olan kentte, seramik sektörü bugün de önemli bir istihdam alanıdır. Tarım, madencilik ve seramik sektörleri ile birlikte eğitim ve sağlık alanları da Kütahya iş ilanları arasında önemli yer tutmaktadır.

Kütahya yeraltı kaynakları açısından da zengin bir kenttir. Linyit, borasit, alümit, manyezit, krom, demir ve gümüş gibi birçok maden çıkartılan kentte, pek çok maden işletmesi bulunmaktadır. Bu sebeple de Kütahya’da madencilik önemli bir istihdam kaynağıdır. Kamu tarafından kurulmuş büyük işletmelerin yanı sıra, sayıları yirmiyi aşan özel linyit işletmeleri de iş arayanlara çeşitli fırsatlar sunmaktadır.

Seramik, şeker, sunta, halı, yonga levha, azot, gübre fabrikalarının yanı sıra, Tunçbilek Termik Santrali, Etibank'ın çeşitli maden işletmeleri gibi kuruluşlar kent sanayisinin temelini oluşturmaktadır. Bununla birlikte, Kütahya'da atölye tipi imalat daha belirgindir. Çinicilik ve porselen son yıllarda özel sektörün de ilgisiyle gelişim trendine girmiştir. Kentin bazı bölgelerinde mermer yatakları da bulunmaktadır.

İş ilanlarında öne çıkan sektörler: Eğitim, Sağlık ve Hizmet

Kütahya iş ilanları güncel olarak incelediğinde sektörel olarak eğitim başı çekmekte, sağlık ve hizmet sektörleri onu izlemektedir. Ayrıca yapı, ilaç, tekstil ve endüstri sektörleri de sıklıkla iş ilanları vermektedir. Pozisyon bazlı bakıldığında ise Kütahya iş ilanlarında 2018 döneminde satış temsilcisi, satış uzmanı, satış danışmanı, mağaza personeli, pazarlama sorumlusu, tanıtım sorumlusu gibi pozisyonlar öne çıkmaktadır. Kütahya iş ilanları 2018 döneminde ilan veren departmanlara göre incelediğinde de güncel olarak satış ve pazarlama departmanları öne çıkmaktadır.

İstihdam sağlayan sektörler

Kütahya iş ilanları arasında eğitim, hizmet, mühendislik, sağlık, genel başvuru, üretim imalat gibi  sektörler de hatırı sayılır düzeydedir. Madencilik, yem ve un sanayi, kiremit ve tuğla sanayii, taşımacılık, gıda maddeleri, orman ürünleri, tekstil gibi sektörlerde verilmiş ilanlara sıklıkla rastlanmaktadır. Kent genelindeki dört organize sanayi bölgesi de istihdam olanakları açısından zenginlik yaratmaktadır. Kentte tarımın yanı sıra hayvancılık, avcılık ve balıkçılık da gelişmiştir. Ormancılık ise ekonomik artı değer üreten gelişkin sektörlerden biridir. Kütahya tarımında sanayiye yönelik üretim yapılan haşhaş ve kenevir ile şeker pancarı tarımları ise istihdam açısından özel bir konumda bulunmaktadır.

Kütahya’nın ilçelerinde istihdam

Sanayi işletmeleri ilçelere de yayılmış durumda olduğundan; Kütahya Gediz iş ilanları, Kütahya Emet iş ilanları, Kütahya Tavşanlı iş ilanları gibi başlıklarda da geniş istihdam olanaklarını görmek mümkündür. İlçelerin bazıları başka kent merkezlerine yakın olduğundan ekonomik olarak o bölgelerle de bağlar kurmuşlardır. Tavşanlı Bursa'ya, Gediz işe Uşak'a ekonomik ilişkiler açısından daha yakındır. Kütahya iş ilanları ilçeleri kapsayacak biçimde yoğunlaşmaktadır.

Part time ve dönemsel istihdam

Kütahya’da imalat yoğunluklu sektörler açısından part time ve dönemsel ilanların yoğunluğu oldukça azdır. Turizme yönelik faaliyetlerin artması ile Kütahya iş ilanları dönemsel olarak da artmakta, turizme yönelik çinicilik ve personel sektöründe de canlanma görülmektedir. Turizm ile ilgisi daha çok turistik kentlerdeki hediyelik eşyaları üretmek olan Kütahya, kendisi de turist çekme çabasına girmiştir. Turizm açısından gelişen bir sektör de Simav'daki jeotermal kaynaklardır. Kaplıca turizminin gelişmesi de yavaş yavaş Kütahya'yı turizm sektörü açısından dikkate değer kılmaya başlamıştır. Simav'da jeotermal kaynaklar kullanılarak yapılan seracılık da gelişme eğilimindedir. Simav'ın hem madencilik, hem jeotermal hem de diğer sektörler açısından gelişimi Kütahya Simav iş ilanları açısından da hareketlilik getirmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kütahya'da nasıl iş bulabilirim?

https://www.kariyer.net adresli sitemize giriş sağlayıp üyelik işlemlerini ve özgeçmişini tamamladıktan sonra istediğin iş ilanına başvuru yapabilirsin. Sayfadaki Ülke-şehir-ilçe sekmesinden Kütahya’yı seçerek Kütahya’daki iş ilanlarını sorgulayabilirsin. Bu ilanlar arasında kendine en yakın hissettiğin ve ilanda belirtilen özellikleri taşıdığın işlere başvuruda bulunabilirsin. 

Kütahya'da en kazançlı iş ilanları nelerdir?

Sitemiz içerisinde yer alan Kütahya iş ilanları sıralandığında ve pozisyon seviyeleri incelendiğinde; en üst pozisyon seviyesine sahip en kazançlı Kütahya iş ilanları görülebilir. Bunları inceledikten sonra uygun gördüğün firmalara başvuru yapabilirsin.

Kütahya'da en çok hangi iş ilanına talep vardır?

Sayfada sıralanan Kütahya iş ilanlarına tıklandığında ilanlara yönelik ayrıntılı bilgi edinebilirsin. Bu bilgiler içerisinde en alt sütunda ilanın kaç gündür yayında olduğu, ilana ilişkin başvuru ve görüntülenme ve başvuru sayılarına dair bilgiler yer alır. Kütahya’daki iş ilanları birbiriyle kıyaslandığında Kütahya’da en çok hangi iş ilanına talep olduğu bu sayılar aracılığıyla anlaşılır. 

Kütahya iş ilanlarından nasıl haberdar olabilirim?

Kütahya iş ilanlarından sitemize giriş yaparak ve Ülke-şehir-ilçe sekmesinden Kütahya’yı seçerek haberdar olabilirsin. Ayrıca Google Play Store ve App Store platformları üzerinden Kariyer.net uygulamamızı indirerek de Kütahya iş ilanlarından anında haberdar olabilirsin. Uygulama üzerinden gerekli seçimleri yaptığın takdirde Kütahya iş ilanlarına ilişkin bildirimler aracılığıyla da ilanlardan haberdar olabilirsin.