Siklotron Mühendisi

MAAŞLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir maaş bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya maaş bilgilerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Maaş bilgisi gir

NASIL OLUNUR?

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz detaylı bir bilgi yok. En kısa zamanda bilgileri tamamlıyor olacağız. Bu esnada benzer meslekleri inceleyebilirsiniz.

NEDİR?

Siklotron Mühendisi Ne Demek?

Siklotron, manyetik bir alanda ve yüksek hızla yüklü parçacıkların dairesel olarak hareket etmesini sağlayan hızlandırıcı makinedir. Siklotron mühendisleri siklotron sistemlerini kuran, işleten ve izotopların üretiminden sorumlu olan kişilerdir. Günümüzde özellikle hastalıkların tanısı ve tedavisi için önemli olan görüntüleme sistemleri için gerekli PET izotoplarının üretilmesi, siklotron sayesinde gerçekleşir. Örneğin PET teknolojisiyle bir kanserin evresi belirlenerek hastalığın şeması çıkarılabilir.

Tümünü Gör

MÜLAKATLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir mülakat bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya mülakat deneyimlerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Mülakat bilgisi gir

Siklotron Mühendisi İş İlanları

Şu anda aktif iş ilanı yok

Bu pozisyon için şu anda aktif bir iş ilanı yok. Benzer pozisyonlarda şansınızı deneyebilirsiniz.