Akçelik Demir Çelik  

Şirket Bilgileri

http://www.akcelik.com.tr

Akçelik Demir Çelik San ve Tic A.Ş.

Müşteri beklentilerinin karşılanacağı en üst kalitede, rekabet edebilir bir fiyatta ve zamanında teslim şartlarının gerekliliğini ilke olarak kabul eden AKÇELİK 1978 tarihinde İzmir de kurulmuştur. % 100 Türk sermayesiyle kurulan AKÇELİK geçen zaman içinde müşterilerine sunduğu kalite, sıkı işbirliği ve insan odaklı politikaları sayesinde sürekli gelişmesini sürdürerek büyümüştür.
 
   1990 yılında İzmir Atatürk organize sanayi bölgesinde tamamlanan 15.000 m² alana sahip yeni fabrikasına taşınmış burada ticari faaliyetine üretim faaliyetini de eklemiştir. Sunduğu kalite ve hizmetle sektörün ihtiyaçlarına daha hızlı çözüm üretebilmek amacıyla 1999 yılında İstanbul  satış ofisi müşterilerinin hizmetine girmiştir.
 
  Sektöründe giderek uzmanlaşan firmamız 2000 yılında TAYSAD’ a üye olmuştur. 2000 yılında TAYSAD organize sanayi bölgesinde 12.800 m² alana sahip fabrika inşaatına başlanmış ve 2002 yılı sonunda TAYSAD organize sanayinde konuşlanan ilk beş kuruluştan biri olmuştur. 

Akçelik otomotiv ana ve yan sanayinin yanısıra dövme sanayi, makine ve imalat sanayi, ulaşım sanayi, iş ve tarım makineleri sanayi, savunma sanayi, uzay ve havacılık sanayi, maden kimya ve petrokimya sanayine hammadde ve yarı mamul sağlayan bir kuruluştur.  Bu sektörlerde hizmet verdiği ürünler başlıca; alaşımlı, alaşımsız, sıcak haddelenmiş, soğuk çekilmiş, kabuk soyulmuş ve taşlanmış ürünlerdir.   

  Kalite ve hizmet felsefesiyle çalışan firmamız kuruluşunun 25.yılında  Türkiye de kaliteli çelik sektörünün temel üreticileri olan Asil çelik ve Çemtaş ın  en büyük ve güçlü bayisidir. Yaklaşık 28.000 m² alana kurulu Akçelik uzman kadrosu, ilkeli çalışma anlayışı ve 25 yıllık tecrübesiyle müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

  Giderek artan kalite bilincine sahip tüketicilerimize teknolojik gelişmeleri de takip ederek  düşük maliyetlerde, istenen zaman ve yerde rekabetçi fiyatlar sunan sektöründe Dünyanın lider firmalarından olmak temel hedefimizdir.Akçelik Demir Çelik İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 9
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Kamyon Şoförü Kocaeli Akçelik Demir Çelik
Kamyon ŞoförüAkçelik Demir Çelik
Ortaokul veya Lise mezunu, E sınıfı ehliyetine sahip, Forklift kullanım belgesi olan veya alabilecek olan (Tercih sebebidir),SRC ve Psikoteknik belgelerine sahip, Şoförlük tecrübesi en az 2 yıl olan, Askerlik görevini tamamlamış bay adaylar, Gebze , Darıca ve  Çayırova Şekerpınar civarında ikamet eden aday aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Depo Sevkiyat Sorumlusu Kocaeli Akçelik Demir Çelik
Depo Sevkiyat SorumlusuAkçelik Demir Çelik
Lise, Meslek Lisesi veya Ön Lisans Mezunu, *MS Office programlarını etkin şekilde kullanabilen,Çelik sektöründe tecrübeli, Sevkiyat ve depo sorumlusu görevinde tecrübeli, Askerliğini tamamlamış, Gebze, Darıca, Çayırova civarında ikamet eden.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Makine Operatörü Kocaeli Akçelik Demir Çelik
Makine OperatörüAkçelik Demir Çelik
İlkokul, Ortaokul, Lise veya Meslek Lisesi mezunu olmak, Makine operatörlüğü konusunda en az 2 yıl tecrübeli, Çelik konusunda tecrübeli (Tercih sebebidir), Askerliğini tamamlamış, Takım çalışmasına yatkın, Darıca, Gebze, Çayırova ve Şekerpınar'da ikamet ediyor olmak.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
İhracat Satış Temsilcisi Kocaeli Akçelik Demir Çelik
İhracat Satış TemsilcisiAkçelik Demir Çelik
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, İyi derecede İngilizce bilen, tercihen ikinci dil bilen (Arapça veya Fransızca)Dış Ticaret Operasyonu konusunda minimum 2 yıl deneyimi olan, Aktif satış yapmış, Dış Ticaret prosedür konularına hakim, İhracat ve yurt dışı ürün pazarlaması konusunda deneyimli, Uluslararası mal alım-satımı için bağlantılar kurmak ve gerekli sözleşmelerin yapılmasını sağlamak,Pratik sonuç odaklı düşünen ve sorunlara hızlı çözümler üretebilen, Yöneticilerine gerekli raporlamaları eksiksiz yapabilecek, Analiz ve raporlama yeteneği gelişmiş, Problem çözmede başarılı, ekip çalışmasına yatkın, İnsan ilişkilerinde başarılı, diksiyonu düzgün ve iletişim becerisi yüksek, Yurt dışı seyahat engeli olmayan, Aktif araç kullanabilen, Askerliği yapmış olmak, Kocaeli / Merkez, Gebze, Darıca, Çayırova civarında ikamet eden bay adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Satış Temsilcisi İstanbul(Avr.) Akçelik Demir Çelik
Satış TemsilcisiAkçelik Demir Çelik
Üniversitelerin Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünden mezun, Satış konusunda en az 1 ila 2 yıl tercübeye sahip olmak, Office programlarına hakim, Diksiyonu düzgün ve ikna kabiliyeti yüksek olmak, Disiplinli çalışmayı seven ve sorumluluk sahibi olan, Askerliğini tamamlamış,  Aktif araç kullanabilen, İstanbul-Esenyurt, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Avcılar civarında ikamet eden bay adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
Kalite Teknisyeni Kocaeli Akçelik Demir Çelik
Kalite TeknisyeniAkçelik Demir Çelik
Meslek Yüksek Okulu ve/veya Endüstri Meslek Lisesi( Makine, Torna,Tesviye ) mezun,   Benzer görevde en az 1 yıl tecrübeli,    35 yaşını aşmamış,    Tercihen çelik sektöründe tecrübeli,    Çelik malzeme bilgisi olan,    Ölçü aletler (Mikrometre, Kumpas , Mihengir vb. ) kullanabilen,    Microsoft Office programlarını kullanabilen,    Tercihen B sınıfı ehliyete sahip ve aktif araç kullanabilen,    Vardiyalı sistemde ve haftasonu çalışabilecek,    Askerliğini tamamlamış bay adaylar,    Kocaeli: Gebze,Darıca ve Çayırova'da ikamet eden adaylar aranmaktadır.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Bakım Onarım Teknisyeni Kocaeli Akçelik Demir Çelik
Bakım Onarım TeknisyeniAkçelik Demir Çelik
GENEL NİTELİKLER* Tercihen Meslek Lisesi ve MYO Torna-Tesviye mezunu olan,* 25-40 Yaş aralığında,* Temel Microsoft Office uygulamaları bilen,* ERP sistemi kullanabilen,* Torna ve freze kullanabilen, Hidrolik, Pnömatik sistemleri bilen,* Teknik resim okuyabilen,(tercih sebebi)* Makine montaj ve mekanik bakım konularında tecrübeli,* Soğuk çekme kabuk soyma tezgahlarının mekanik aksanlarını bilen,* En az 2 yıl mekanik bakım tecrübeli,* Gebze, Darıca, Çayırova civarında ikamet eden,
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Depo Sevkiyat Elemanı Kocaeli Akçelik Demir Çelik
Depo Sevkiyat ElemanıAkçelik Demir Çelik
Tercihen tavan vinci kullanabilen, Sevkiyat Depo yükleme  ve boşaltma işlemleri yapacak, Tercihen demir çelik üretim sektöründe 1 yıl tecrübesi olan, Vardiyalı çalışabilecek, İş ahlakı olan, iletişim becerileri ve insan ilişkileri güçlü, ekip çalışmasına yatkın,Uzun vadeli çalışmayı düşünen, Askerliğini yapmış sadece bay adaylar, Gebze,Darıca,Çayırova,Şekerpınar bölgelerinde ikamet eden ve edebilecek durumda olan.
Sürekli / Tam zamanlı        İlan Detayı
Bakım Sorumlusu Kocaeli Akçelik Demir Çelik
Bakım SorumlusuAkçelik Demir Çelik
Otomotiv ve metal sektöründe faaliyet gösteren şirketimize, bakım bölümünde görevlendirilmek üzere Bakım Sorumlusu aranmaktadır.Tercihen üniversite (Makine, Elektrik, Elektronik, Mekatronik bölümleri veya Meslek Yüksekokulu ve Meslek Liselerinin ilgili bölümlerinden mezun,Metal sektöründe fabrikalarda, tercihen parlak çelik üretiminde kullanılan makinelerin bakım ve onarımı konularında min. 5 yıl deneyimli,Tercihen otomotiv sektöründe deneyim sahibi, ISO 9001, IATF 16949 kalite yönetim sistemlerine sahip firmalarda çalışmış, Yalın üretim teknikleri (TPM, 5S, Kaizen, SMED...) konusunda bilgili, Analiz yapma ve problem çözme teknikleri konusunda bilgili, CAD yazılımlarını ( Auotcad, solidworks, vb..) aktif kullanabilen, Analitik düşünme, planlama, takip ve koordinasyon yetenekleri gelişmiş, Yeni teknolojileri takip etmer konusunda istekli, Takım çalışmasına yatkın, Aktif araç kullanabilen, Gebze, Darıca ve Çayırova civarında ikamet eden, Tercihen iyi derecede ingilizce bilen.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı